Lütfen bana yardım edin anlayacağım dereceden anlatır mısınız?

Bu hafta sonu evleneceğim ve ilk kez ilişkiye gireceğim için hem heyacnliyim hem korku...
Biz bir süre çocuk istemiyoruz. doğum kontrol hapi kullanmayı düşünüyorum ama adet zamanında baslaniliyormus benim adet gunum geceli çok oldu ne yapacağım iliskiden sonra kullanmaya başlasam faydası olur mu?

Güncellemeler:
Igne vurulsam etkisi ne zaman başlıyor bilen var mı?

0|0
10|17

En İyi Erkek Görüşü

• olmaz. ikişkiden sonra ertesi günü hapı kullan sonra kondom ile korun adet dönemi gelince de doğum kontrol hapına başla ama öncesinde bir doktora gözük.. herkes aynı hapı kullanmıyor..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben evlenmeden önce başlamıştım hapı kullanmaya hem bu sayede kanamamı da kontrol ettim (tam düğün gününe denk gelecekti) sende keşke önceden başlasaydın. Doğum kontrol hapına adet gününde başlayacaksın diye bir kural yok sadece adet gününde başlarsan hemen korumaya başlıyor başka zaman başlarsan ilk bir hafta korumuyor o zaman prezervatif kullanırsın ama bir haftadan sonra başka şeye gerek kalmıyor. Ben hapı 1,5 sene kullandım hiçte sorun yaşamadım bıraktığım anda da hamile kaldım. Yani dediğim gibi hapa hemen başla ilk bir hafta prezervatif kullanın sonra sadece hap 99% koruması var doğru kullanırsan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Arkadaşım merhaba,

Ertesi gün hapları vardır. İlişkiye girdikten sonra kullanırsın... O haplar hamile kalmanı engeller...

0|0
    0|0
  • Doğum kontrol hapına adetin birinci günü başlaman gerekli. Doktora danışıp öyle başlaman zaten. Şimdilik kondomla korunun. Hap zaten ilk bir ay koruma sağlamaz.

0|0
    0|0
  • Prezervatif en etkili çözümdür

0|0
    0|0
  • Bu ayı geri çekilme yöntemi ve prezervatif ile atlatın

0|0
    0|0
  • ilk ay eşin korunsun ondan sonra hapa başlarsın geri çekilmede yapabilir ama riskli

0|0
    0|0
  • prezarvatif kullansın eşin ya da boşalmaya yakın çıksın içinden kimyasal zararlı ürünler neden kullanıyorsun bence kullanmamalısın

0|0
    0|0
  • Hekime sor

0|0
    0|0
  • Ağzına alıp boşalt bu sayede adete kadar kurtarırsın ama içindeyken boşalırsa işler karışır...

0|0
    0|0
  • Sen şimdiden başla hapa

0|0
    0|0
  • hülya senmisin :D

0|0
    0|0
  • Gunluk haplardan al veya igne vurdur

0|0
    0|0
  • İlişkıden once kuullancan yoksa faydasını gormesın ıstersen acıklıyım sana

0|0
    0|0
  • Prezervatif al geciktirici al

0|0
    0|0
  • Kocan prezervatif taksın illa içine mi boşalmalı

0|0
    0|0
  • Geri çekilme yöntemi kullanın

0|0
    0|0
  • eşin kondom kullansa sen niye vücuduna kimyasal şeyler sokuyorsun ki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Olmaz.

1|3
    0|0
  • Her ilişkide hamile kalinmiyor biraz kafan rahat olsun hap kullanmaya da gerek yok o yüzden.

0|0
    0|0
  • doğ. kont hapı kullanılmaya başlandıktan 1 ay sonra etki gösteriyor. iğne konusunda bilgim yok. prezervatif ilk ilişkide tahriş yapabiliyor bildiğim kadarıyla .. en mantıklısı ilk ay geri çekilme yöntemini deneyin

0|0
    0|0
  • bişey olmaz

0|0
    0|0
  • Prezertf en iyi secenek o taksin

0|0
    0|0
  • dogum kontrol hapi kullanma. Damar tikanikligi yapiyor. Lutfen kullanmasin kimse. Ben neler cektim onun yuzunden. Doktorlar risk dusuk diyor ama hormonlar cok kötu etkiliyor insani.

0|0
    0|0
  • Eşiniz prezervatif kullansın

0|0
    0|0
  • Kondom herkese kondom eline beline diline kondom :D :D

0|0
    0|0
  • Kondom kullanın

0|0
    0|0
Yükleniyor...