Anti hiv testi sonucum.. gerçekten bilgisi olanlar yorumlar mısınız?

Hikayem: şüpheli temasım 3-4 gün görüşüp üst üste derin ve saatlerce olan öpüşmeler ve 10 saniyelik bir oral oldu. Bunun üzerinden yani 78 gün sonra aile hekimi tarafından sağlık ocağında anti hiv testi yapıldı. Alınan kan il halk sağlığı laboratuvarında bakılıyormuş. Sonuç ertesi gün çıkar dediler ertesi gün gittim aile hekimine, bilgisayarı açtı testimin karşısında "tamamlanmadı" yazdığını söyledi. Beni bir panik ve ağlama tuttu korkudan. Aile hekimi ise dur sakin ol dedi laboratuvarı aradı "gün içinde sonuç çıkar"demişler. Ben ise panik oldugumdan Dr dedi ki istersen birdaha isteyeyim senden yine kan ver yine bakılsın dedi bende tamam dedim o an orda hemşire kanımı aldı (böylece 79. günde kan alınmış oldu) ve tam esnada 78. günün sonucu geldi 0.195 negatif.. 79. da ise ertesi gün sonuc almaya gittim hepatitlerde negatif, (sadece hepatit b ye bağışıklığım varmış) anti hiv ise 0.190 negatif. Sorularım 1) sağlık ocağında (bilhassa il halk sağlığı laboratuvarında) yapılan test güvenli mi illa özel laboratuvara devlet hastanesi ya da tıp fakütltesine mi gitmek gerekti? 2) virüsü kapma şeklim öpüşmeler oldugu için yani risk daha az olduğu için antikor oluşumu daha mı geç oluşur? 3) anti hiv testinden 78. ve de 79. gün negatif almak daha sonra olacağım teste ışık tutar mı? Yani ben birde 110. gün test olacağım pozitife dönme ihtimali yüksek mi az mı? (Şu an 95. gündeyim 110. gün yaptırma sebebim boğaz enfeksiyonu ğeçiriyorum azitro ilacını kullanıyorum bu yüzden teste gitmiyorum) 4) 110. gün yaptıracağım testi devlet hastanesi mi üniversite hastanesinde mi olmamı önerirsiniz? Ve yine negatif gelirse konuyu kapatabilir miyim?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ya rahat ol, bu sorunu defalarca burda tekrarlamana gerek yok. Anlattiklarindan HIV psikoljik takinti yaptigin anlasiliyor. HIV iki test zaten negatif anlattigin sekilde partnerinde Aids olsa dahi sana Oral ve öpüsme yoiluyla HIV bulasmasi cok cok zor, imkansiz gibi bir sey..
    Hiv tasiyicisi bir insanla evli olan, sürekli yillarca cinsel iliski yasayan ese bile HIV bulasmis olmayabiliyor..

Sen su anda yaptigin iliskinin pismanligini duyuyorsun, AIDS kafana takmissin, yanlisini Aids ile cözmeye calsiyorsun.. HIV yok sende, olsaydi 1. teste görülürdü, bundan sonraki hayatinda cinsel iliski yasaycagin insan gerdek gecesinde kocan olsun..

1|0
    0|0
    • Ah sağolun evet 3 4 gündür bu soru ile uğraşıyorum. Bir şeye odaklanamıyorum. İnşallah dediğiniz gibi olur çok sağolun

• Pskilojiniz burada yazdiklarinizdan görülüyor, asiri derece evham yapmaya baslamissiniz.. Bakin HIV iliski yasadaginiz kiside olmasi gerekiyor, ve HIV tasiyicisi olsa dahi oral yolla, üpüsmeyle bir seferde bulasmis olma rizikosu hemen hemen yok.. Kaldiki 2 sefer test yapilmis, testin hemen sonuc vermemesi, testine bagli, kan tahlilinde en gec 3 ay icerisinde antikorlar ispat edilebiliniyor, bu 3 ay icerisinde zaten 2 sefer yeterli bir zaman gecmis ve test olmussunuz, negatif cikmis.. 3. test sadece sizi tamamen rahatlatmak icin olacak..
      Bakin eger pozitif cikmis olsaydi dahi, bu demek degil sizde AIDS virusu var, bu testini 2. bir testle tasdiklenmesi gerekiyor..

Rahat olun, bu siteye bir bakin, millet korunmasiz her türlü pisligi yapyior, fuckbuddy pesinde, eger onlarda aids yoksa sende hic yoktur, zatende yoktur, rahat ol.

• Allah razi olsun ya sağolun peki

En İyi Kız Görüşü

• zaten öpüşerek ve oral seksle hiv kapma ihtimali çok yüksek değil. test sonuçları da negatif çıkmış. kendine eziyet etmenin anlamı yok, şu anda da konuyu kapatabilirsin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Şu an konuyu kapatabilirsin zaten.

2|0
    0|0
    • Ya kusura bakmayın siz de her soruma cevap verdiniz sağolun (biliyorsunuz haftalardIR bunu soruyorum ) bu seferde hastanede yaptırıp negatif alırsam kapatcam konuyu.

• çok takıntı yapmışsın. seni ikna etmek geekiyor ancak konuşaak.

• durum vahim.

0|0
    0|0
    • Niçin? Sorularımı tek tek yanıtlar mısınız. Teşekkürler.

• Yazdiklarindan tek anladigim senin hiv virüsüne bagisikligin olmadigi onu da Alllah bilir yanlis anlamisimdir

0|0
    0|0
  • özet: sevgilisi itelemiş aids oldugunu sanıyor

0|0
    0|0
    • Hayır sevgilim itelemedi. Hatta bela oldu peşimi bırakmadı babam gidip iş yerine şikayet etti işinden atıldı. Bu konu hakkında 3 ay kadar önce soru sormuştum peşimi bırakmıyor evlenmek istiyor babama ulaşıp evlenmek istedigini söylüyor diye. Fakat ben yalanlarını ve birkaç çapkınlığını yakaladım diye ayrıldım güvenimi sarstı. Keşke itelese. Sırf bela oluyorlar diye artık bölüm erkek arkadaşlara selam bile vermiyorum erkeklerden 10 metre uzakta duruyorum. O 3 ay önceki sorumun linkini atadabilirim. Sorularım hakkında bilginiz var mı peki

• soruların hakkında bilgim yok

• Tam bir saaalaksın

0|0
    0|0
    • Bu kanıya nerden vardınız

• bundan tam 2 yıl önce 29 mayıs 2014 idi burda bir bayan bu tarz bir soru sormuştu ve de ben aynı senin verdiğin cevabı vermiştim öl de bu soruyu okumaktan kurtulalım yeter be falan demiştim dalga geçmiştim dengesiz demiştim kız bana sadce bir cümle yazdı BEN ŞU AN BİR TESTTEN GEÇİYORUM SINANIYORUM ZOR DURUMDAYIM KÖTÜ BİR PSİKOLOJİDEYİM, BUNLARI BANA YAZMAK YERİNE KEŞKE HİÇ SORUMA GELİP OKUMASAYDIN ZAHMET EDİP DE CEVAP YAZMASAYDIN DİLERİM ALLAH DA SENİ BÖYLE BİR SINVDAN GEÇİRİR VE AKLINA BEN GELİRİM SANA BAŞARILAR DEDİ GİTTİ. güldm gçtim fakat şu 2 yıl yaşamadığım psikoloji kalmadı gerek annemin kanser olması gerek benim geçirdğim kadın hastalğı ameliyatı gerek böbrek ameliyatı gerek bu ilk ve son yaptığım hata... ki ben küçüklüğümden bu yana topu topu 2 kere hasta olmuş biriydim. aklıma o kız gelmişti ve ulaşıp helallik isteyecektim fakat baktım üye aktif değil yazıyordu vicdan yaptım. şimdi bende seni allaha havale ediyorum dilerim bir gün beni anlarsın. hoşcakalın

• İşte, ben de sana diyorum ki
      Senin sadece psikiyatr ya da psikoloğa ihtiyacın var. Sen kendinin farkında değilsin. Kötüyü
      Çağırmaktan zevk alıyorsun

• Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Boş yere çırpınıyorsun hiç birşey çıkmayacak

0|0
    0|0
    • Ah ağzınıza sağlıkkk inşallah inşallah ya. Umarım dediğiniz gibi çıkar.

• Ben doktorum boş yere kendini üzme

• Bu sorulara cevap verecek kapasitede kişi dr olmalı bence aile hekimlne konuş bunları

0|0
    0|0
  • dünya sağlık örgütü 90 gün diyor negatifse sorun yok

1|0
    0|0
    • enfeksiyon hastalıkları intaniye bölümüne başuvur orda testi yaptır

• genelde doktorlar 180 gün diyor

Kızlar Ne Diyor 2

• tam teşekküllü bir araştırma hastanesine gitmelisin. ne özel ne devlet bu şekilde ayırt etme ciddi bir sorun bu

0|0
    0|0
  • 90, günden sonra tekrarla. Antikor oluşma şansıda olabilir, fakat sadece anlattığın şeyi yaşadıysan sorun yok gibi görünüyor, çünkü bu şekilde hıv bulaşmaz, yani ağız içinde yara filan yoksa.

0|0
    0|0
    • Tekrarlıcam. 110. gün tekrarlayayım diyorum.78 de negatif alıp , sonrasında pozitifleşen vaka yoktur inşallah :(

• Zannetmem, yinede dikkatlii ol

Yükleniyor...