Neden sünnet oluyoruz?

Yoksa, sünnet hadım edilmenin yumuşatılmış bir şekli midir?

0|0
1|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Zamanla bir daha uzasın diye
    Saçı sıfıra vurma gibi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 7

• burdaki çoğu insan körkütük sorgulamadan inandığı için ailesi inandığı için inanıyor biraz cahil yani sünnettliyim ama sünnet olmak istemezdim sinir sistemini bozduğu için zarar veriyor ve zevk almanı azaltıyor

0|0
    0|0
  • İslam Gereği

0|0
    0|0
  • Niye olmayalim?

0|0
    0|0
  • Bunu detaylı açıklayan yüzlerce site var... birkaç cümleye sığmaz..

0|1
    0|0
    • Halikarnas Balıkçısı (C. Ş. Kabaağaçlı) kitaplarında sıkça bu konuyu işlemiştir, ona göre sünnet meselesi "ana-tanrıça kültünden" kalan bir pagan adet/ibadet şeklidir.. Anaerkil toplumda erkekler (sanırım bir tür Bar Mitsva) senenin bir günü Ana-tanrıça heykeli önünde danslı bir ibadet yaparlar, o törende penis derilerini keserek heykelin ayaklarına atarlarmış (Anadolu Tanrıları-Halikarnas Balıkçısı) Benim erkek çocuğum yok, olsa yaptırmam, dinen de adı üstünde "sünnet" zaten...

• Cevabı vermek için araştırma yapmaya mı gittin ki 1 gün sonra dönüp kopyala yapıştır yapıyorsun... Benim sitedeki amacım milletin inancını yargılayarak kendimi tatmin etmek ve toplumu provoke etmek değil... senin gibilerin yüzlercesi sanal ortamda dolanıyor, bileni de bilmeyeni de... İnsanların inançlarına saldırmaya çalışmak yerine , inancın kaynağını araştır.

• Araştırmayı daha önce yapıp, sorumu, daha sonra sormuştum.

• islamiyetin gereği...

0|0
    0|0
    • Hayır. Sünnet geleneği İslamda binlerce yıl önce vardı. Yani İslam henüz yok iken sünnet vardı.

• Yararları varmış la

0|0
    0|0
  • Sen Müslümanmisin, sünnetlimisin?

0|0
    0|0
    • Ha unutmadan, adamlar bundan yüzyillarca önce sünnetin faydalarini kesfetmis, siz halen sünneti ve Islami yargilayin..

Yükleniyor...