Doğum kontrol hapı sadece ilişkiye girilceği gün mü içilir?

Doğum kontrol hapı sadece ilişkiye girilceği gün mü içilir yoksa devamlı içilmesi mi gerekir?

0|0
1|16

En İyi Erkek Görüşü

• İlk kullanılmaya başlanacağı zaman adetin başlaması beklenir. Adetin ilk günü bulunduğunuz güne denk düşen günün karşısındaki hapı içerek başlanır ve hergün mümkün olduğu kadar aynı saatte olmak üzere 21 gün alınır. Bu kutu bittiğinde son tabletten birkaç gün sonra adet kanaması başlayacaktır. Bir sonraki kutuya, adet kanamasına bakılmaksızın mutlaka son tabletten 7 gün sonra başlanır ve tekrar 21 gün devam edilir. Yani 21 gün ilaç, 7 gün ara. Hap kullanımı bırakılmak istendiğinde mevcut kutu bittikten sonra beklenen kanama olur ve 4-6 hafta sonra normal yumurtlamanın olduğu adet dönemleri geri döner.

1|2
    0|0
    • teşekkürler.:)

• sadece iliskiden sonra 48 saat icinde sadece bir defa kullanilmasi gerekmiyormuydu onun ? kullanima devam etmekmi gerekir iliskiye girmeyecek olsan bile ? dalga gectigini sandim.bende tam olarak bilmiyorum.k.bakma

• olurmu arkadaşım doğum kontrol hapı başka ertesi gün hapı başka senn bahsettiğin ertesi gün hapı

Erkekler Ne Diyor 15

• Devamlı ve aynı saatlerde içilmesi gerekli.İlşki öncesi kullanım işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • devamlı içilmeli. 21 günlük hap var. 21 gün içer 7 gün içmezsin. her ay bu döngüde devam eder

0|0
    0|0
  • prezervatif zevk vermiyor doğum kontrol hapları zararlı bu haplardan televizyonda izlemiştim çok zararlı en güzeli iğne yaptırmak benim arkadaşım kız arkadaşı 3 ayda bir iğne yağtırıyormuş bu olayı araştır derim

0|0
    0|0
  • sen önce al tedbirli ol

0|0
    0|0
  • hergün içilir

0|0
    0|0
  • sürekli kullanmak gerek cinsell ilişkine göre ayarlayabilirsin bu sürekliliği..

0|0
    0|0
  • 3 aylık iğneleri var 3 ayda 1 oluyorsun sonra sorun yok

0|0
    0|0
  • devamlı iç te ebeninkini tersten gör. Yaramazlık yapacaksınız değil mi. Onu da yapın inşallah başka şeylerde görürsün :D

0|0
    0|3
  • of alev of ya of

0|0
    0|0
  • Doğum kontrol hapı gerekli olmadıkça alınmamalı.yan etkisi fazla

0|0
    0|0
  • düzenli diye biliyorum ve kilo aldırıyor

0|0
    0|0
  • Doğum kontrol iğnesi daha sağlamdır. Adetin 5. gününde kullanırsan daha da sağlam olur senin için. Risk neredeyse 0 ...

0|0
    0|0
  • hergün kullanman gerekir

kullanmaya başladıktan 1 ay sonra etkisi başlar tam olarak

eğer kullanmayı unutursan ertesi gün 2 adet kullanman gerekir

ama 1 hafta dikkat etmelisin koruma etkisi düşer..

0|0
    0|0
  • Aman aman oyle şeylere bulaşma :D

0|0
    0|0
    • hamile kalmamak için prezervatif ve dogum kontrol hapından baska ne gibi önlemler alabilirim ki?

• tabı tabı kullan :D ya da hıç yapmayın hıç bışey olmaz :D

• hergün içicen sabah akşam 1 kutuyu bitirmen lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bunu bilmeyen biri cinsellik yaşamasın lütfen. Ya sadece o gün içilir mi? Hap hormonel kilo aldırır. İçme derim.

1|2
    2|1
    • bilmiyodum. öğrenmek için sordum zaten.

• değil demek ki. Sonra hamile kalır, terk edilir, üzülen yine kendisi olur. Sen neden araya kaynak oluyorsun ki?

• Tam tersine ben sağduyulu yaklaştım, teşekkür edeceğinize yaptığınıza bakın. Ayrılık olduğunda üzülen taraf hep kız olur. Acıyı çeken. Ama size demek ki iyi niyetle yaklaşmamak lazım. Düşünmemek veya. Hatırlatmak üzülmemeniz için istedim. Bilseydim yazmazdım yormazdım kendimi boşuna. Neyse siz yazmadım kabul edin. iy niyetimi anlayamayan birine istemezdim cevap vermek.

Yükleniyor...