Hiv testi ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlarım, şüpheli ilişkimin üzerinden 78. gün sonra mahallemizdeki sağlık ocağına gittim, aile hekimine anti hiv testi olmak istedigimi söyledim. Kan alındı orada, yarın gel sonuç çıkar dedi. Yarın oldu ve gittim, doktor sistemden baktı ki testimin karşısında "tamamlanmadı" yazıyordu. Doktor halk sağlığı Laboratuvarını aradı, sonuç gün içinde çıkar demişler, ben ise endişelenip ağlamaya başladım. Dr ise dur yeniden kan alalım yeniden yaptıralım dedi yine kan aldılar, yine il halk sağlığı laboratuvarına gönderdiler, tam o esnada test sonucum açıklandı 0.195 negatif yazıyordu. Ama az öncesinde yine kan aldırmış bulunmaktaydım onun sonucu ise ertesi gün çıktı ve o da 0.190 negatif geldi. Yani özet olarak ben 78. ve 79. günlerde anti hiv testi yaptırmış oldum fakat hastane değil sağlık ocağında... testi yapan laboratuvar ise "il halk sağlığı laboratuvarı" sonuç güvenilir midir? Devlet ya da üniversite hastanesinde mi yaptırmam gerekti, ve bugün 90. gün oldu gitmeye korkuyorum ya pozitifleşmişse diye... pozitifleşir mi 78. günden sonra?

Güncellemeler:
Şüpheli ilişkiden kastım, 'saatlerce' derin ve ateşli öpüşme, 5 saniye kadar ona oral yapmış olmam, onun ise kendi kendine mastürbasyon yapıp göğsüme boşalması ve ıslak mendil ile orayı silmek... Bunlar oldu şüpheli ilişki.

0|1
2|20

En İyi Erkek Görüşü

• Yahu bunun nesi şüpheli. Her biriyle beraber oldugunda hastaneye koşacaksan , işin var bu psikoloji ile çok yaşamazsın.

1|0
    0|0
    • Dişinde dudağında tükürüğünde kanama olduysa diye düşündüm.. şiddetli öpüşmeler oldu çünkü.. çok pişmanım.. o heyecana cahillige hoşlantıya güvenip yaptım.. 78. gün negatif geldi sonuc.. 90 dan sonraki sonuç kesin olurmuş. Bugün ise 90. gün. gidip test yapmaya korkuyorum pozitife dönmüştür diye.. birde sağlık ocağında yapılan güvenilir midir

• Peki Allah razı olsun sizden..

• Cümlemizden teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 19

• Endişe edeceğin bir durum yok.

1|0
    0|0
    • Yani 78. günde alınan sonuc 90. günden sonra değişmez mi?

• burdan ikna olacak gibi değilsin bence. konuşarak anlatmak lazım sana. şimdi çıkmam gerekli.

• o kişide hiv var mı? ayrıca ben o güvenilirmi dediğin kurumdayım evet güvenebilirsin sonucun negatiftir rahat ol kasma kendini nerden aklına düşürdünki böyle bişeyi?

1|0
    0|0
    • Öncelikle teşekkür ederim, o kişide hiv olduğunu bilmiyorum bile aslında. Ben o kişiden gerçekten hoşlandım etkilendim sevgili olduk (kendisi bir dersanede hoca), daha önce 2evlilik yapmış olan biri, biraz geçimsiz ve de çapkın (mış), aşktan sıyrılıp mantıklı bakınca gördüm böyle biri oldugunu ve bu yüzden ayrıldım zaten. En son 14 Şubatta bu şüpheli teması gerçekleştirdik sonrasında kavga edip ayrıldık. Aradan 78 gün gecti rastgele bir arkadaş ile sohbet ederken arkadaş kendi bölümünden bir çocuktan bahsetti işte bizim sınıfta bir çocuk var hiv virüsü kapmış psikolojisi alt üst artık her şeyi bıraktı falan dedi bende çocugu tanımıyorum bile, geçmiş olsun Allah yardım etsin dedim ve o gece dank etti. Nedir ki bu hiv dedim araştırdım eyledim beni bir korku sardı ya 78 gün önce bu ilişkiyi yaşadığım kişide bu virüsü taşıyan biri ise diye.. devamı sorudaki gibi ztn. Sizin il halk sağlığı laboratuvarına güvenilir demeniz beni bir nebze rahatlattı. Peki 78. günden sonra pozitfleşen vaka var mı

• Bak bunları nurdan yazamam ya msjla ulaş irfan konuslm bana guvenebilirsin rahat ol

• tamam istek gönderiyorum. suzan ben

• Hiv bulasan kisi 2 ila 6 hafta içinde belirtileri gösterir test sonucu da bu sureler icinde yapilirsa doğru çıkar

1|0
    0|0
    • Anladıgim kadariylada girdiğin cinsel iliski sana bulasması için yeterli değil meraketme temizsin

• 78. gün negatif alıpta sonrasında pozitifleşen vaka olmuş mudur acaba

• Zannetmiyorum

• Özele git kafan rahat olsun bir de önüne gelenle düşüp kalkmaktan vaz geç.

0|0
    0|0
    • Önüme gelenle degil. 25 yaşındayım ilk sevgilimdi. Ayrıca özellerden ziyade devlet daha güvenliymiş sağlık bakanlığı denetiminde oldugu icin. Özeller sadece para tuzağı ve makineler çok güvenilir değilmiş

• o vakit senin yapabilecegin en iyi şey iki randevu almak birinci randevuda tüm samimiyetinle doktora durumu anlatıp yalvaran gözlerle yardım istemek ikincide ise kan verip test yaptırmak. Yani önden biraz adama yol yapıp sana acıyıp titiz çalışmasını sağlaman lazım. Ayrıca sayı farketmiyor anam. İlk seferinde kime hangi niyetle dmaldıysan 252. seferinde de aynı niyetle genel dmalacaksın, sen de azıcık ırz namus zihniyeti olsaydı skorun sıfır olurdu.

• Sıkıntı olmaz

1|0
    0|0
  • Bişey çıkmaz test sonucu doğrudur

1|0
    0|0
  • Hayır test doğru.

1|0
    0|0
  • guvenılır dır sakın ol

1|0
    0|0
  • Ee ona kalirsa bende kizilayda avm orda duran kizilay kan aracina kan verdim beni aidsli cikarttilar ya kanlar karismis baskasiyla filan yani uzun lafin kisasi guvenmem. ben pek ☺

0|0
    0|0
  • Bize ne verirken dusuncektin

0|1
    0|0
    • Kardeşim Allah aşkına efor sarfedip yazmayın bakın sabahın bu saatinde bunu soruyorsam zordayımdır, gencim, cahildim, sevdim, kapıldıM hata ettim farkında değildim bir şeyin. şüpheli ilişkiden kastımı da güncelleme de yazdım. Sen de gençsin hiç mi hata yapmadınız. Ben intarı düşündüm şu 3 gündür. Başta allah olmak üzere Burda iyi niyetli bilgili insanlara sıgınmak istedim bilgili insanlardan bilgi edinmek istedim ama sizin gibiler yazar dalga geçer diye çok korktum. Zor durumdayım allahın aşkına yapmayın. PsikolojiM alt üst.

• Korkacağına git testini yaptır

0|0
    0|0
  • hiv negatif çıkmış, sonuç güvenilirdir. dert etmeyin ama şüpheli ilişkilerden kaçınalım tabi ki son karar sizin

0|0
    0|0
    • Negatif çıktığı gün 78. gün idi.. genelde 90. günden sonra yaptırın deniliyormuş.. Sonuç değişir mi sizce birdaha yaptırsam

• 1 ay sonra bir daha yaptırın içinizin daha rahat etmesi için, geçmiş olsun

• cinsel ilişkiden 3 ay sonra dahi ortaya çıkabilir seni korkutmak istemem ama o kişinin aidsli olup olmadıgını öğren 100. gün gidip ve testi tekrarlatmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • kesin hiv oldun ölcen :D

0|0
    0|0
  • Sarilik aids kiminle beraber oldun oldugun adam kumlerle bereber oldu uzayip gider

0|0
    0|0
  • hayvanlar gibi ilişkiye giriyorsunuz sonrada virüsmü kaptım acaba diye ağlıyorsunuz. az bile...

0|0
    0|0
    • Kardeşim Allah aşkına efor sarfedip yazmayın bakın sabahın bu saatinde bunu soruyorsam zordayımdır, gencim, cahildim, sevdim, kapıldıM hata ettim farkında değildim bir şeyin. şüpheli ilişkiden kastımı da güncelleme de yazdım. Sen de gençsin hiç mi hata yapmadınız. Ben intarı düşündüm şu 3 gündür. Başta allah olmak üzere Burda iyi niyetli bilgili insanlara sıgınmak istedim bilgili insanlardan bilgi edinmek istedim ama sizin gibiler yazar dalga geçer diye çok korktum. Zor durumdayım allahın aşkına yapmayın. PsikolojiM alt üst.

• dalga geçilecek bir durum yok bacım. naptıysan yaptın bu seni ilgilendirir. özel hastaneye git tam test yaptır. sonuçlarda çıkar zaten ne olup ne olmadığı...

• Bu sana bir ders olsun, nikahsiz zina yapmayin, kizlik zarini inkar ediyorsunuz, insanlara, hayvanlar gibi seks yapmayin isareti olan HIV gibi cinsel iliski ile gecen virusu görmezden geliyorsunuz ondan sonra is isten gecince aglamalar sizlamalar.. 5 dakikalik zevk icin namsuzsuzluk yapmayi, hastalik korkusu yasamayi degermi.
    HIV yok sende, iki sefer tahlil yapilmis, birde o yaptigin iliski seklinde varsa verdigin damada HIV bulasma rizki normal iliskiye göre daha az..

1|0
    0|0
  • dünya sağlık örgütü 90 gün diyor tc sağlık bakanlığı 180 gün diyor elisa testi ne 180 gün 6 ay sonra yaptır negatif gelirse sorun yok

0|0
    0|0
    • 90 gün güvenlir 180 gün sornra kesin sonuç sorun yok

• İşte bu çok kötü oldu.. Çünkü hayatımın en önemli sınavı var kpss ve odaklanamıyorum aylardır ders çalışamıyorum. Ailem her gün sana ne oluyor diyo yemek yiyemiyorum kilo veriyorum. 6 ay nasıl bu ruh hali ile beklerim bilmiyorum 78. gün negatif çıktı ya, sonrasında yaptırdığım pozitifleşme oranı yüksek mi? 78 den sonra 6. aya kadar pozitifleşen vakalar çok olmuş mu bilginiz var mı?

• yok

• Hiv virüsü olan bir kişiyi nereden buldun alla sen. Sonuç güvenilirdir ama genede çok şüphe var içinde üniversite hastahanesine git.

0|0
    0|0
    • Kişinin hiv virüsü oldugunu bilmiyorum. Eski sevgilimdi. Şüpheli ilişkiden kastım, saatlerce derin ve ateşli öpüşme, 5 saniye kadar ona oral yapmış olmam, onun ise kendi kendine mastürbasyon yapıp göğsüme boşalması ve ıslak mendil ile orayı silmek... Bunlar oldu şüpheli ilişki.

• Tövbe tövbe vay la.

Kızlar Ne Diyor 2

• Hıv'in kulaçka süresi bile yıllarca sürebiliyor bilmiyorum ama hemen anlaşılmaz diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Nerden bu fikre vardinki virusmu vardi esinde

0|0
    0|0
Yükleniyor...