AİDS testi? Detay detay detay?

Özel hastanelerde AİDS testi yaptırmak ne kadara mal oluyor? Birde hangi bölümden veriyoruz kanı? Hastanede yapılan hamilelik testinde ya da herhangi bir sebepten yapılan kan testinde ortaya çıkar mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

0|1
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• HİV'lendin mi kız?

her yataklı devlet hastanesinde, birçok özel hastanede ve poliklinikte, birçok laboratuarda test yaptırılabilir. Bunlarla birlikte danışmanlık hizmeti veren bazı merkezler var. Bir de eczanelerden alınıp evde kendi kendine yapılan testler var.

0|0
    0|0
    • Gerçekten mi hiç duymamıştım aslında. Hangi Polikliniğe gitmek gerekiyor peki? Normal muayene ücreti mi veriyoruz yoksa ek ücret dahil mi?

• Hayatım boyunca yalnızca 2 kişiyle cinsel ilişki yaşadım. Birisi sürekliydi. Ondan ayrılınca tek gecelik bir ilişkim oldu ondan korkuyorum işte. Neredeyse 1 sene olucak ama hala beynimi kemiriyor. Birde panik atak hastasıyım.

• beni yanlış anlamadan özele gelirmisin bii
      sen durmun vahamiyetini gerçekten kavrayamamışsın
      HİV=ölüm demek

En İyi Kız Görüşü

• Bende yaptırdım. Sağlık ocağında yaptırdım merak etme kimse kimseye söylemiyor bir şey. Alınan kan il halk sağlığı laboratuvarında bakıldı. Şüpheli ilişkimden 78. günden sonra baktırdım, birde 100. de baktırcam ama bu sefer devlet hastanesine gidecem inşallah negatif çıkar:(

0|0
    0|0
    • Bence 182 yi ara devlet hastanesinde enfeksiyon hastalıkları bölümüne randevu alacm de onlar da saat tarih verirler o tarihte ve saatte enfeksiyon bölümüne gidersin Dr un odasına gir ve durumu söyle o da sana kağıt verecek aşağıda kan aldır eve git der, yarın gel sonuc çıkar der. Sen kan ver ve ertesi gün enfeksiyon bölümüne git o Dr un yanına , Dr bilgsiyarından bakar sonuca ve çıktısını verir. Bende yaptırcam

• Hayır ama ameliyat oldum apandisitten orda bakmışlardır diye düşünüyorum sen ne yaptın?

• Sanırım evet operasyonlar için öncesinde Elisa yöntemi ile bakılıyor anti hiv testine çok sevindim adına. Bir şey çıkmamış demek ki. Çıksaydı haber verirlerdi. Zaten çoğu kişi de bu şekilde öğreniyormuş hiv pozitif oldugunu. Ben ise 100. gün yaptırdım Elisa anti hiv. Fakat yine sağlık ocağında yaptırdım. Halk sağlığı laboratuvarında inceleniyormuş sonuc. Negatif geldi. Ama hala korku geçmedi. Kimisi diyor ki 6 ay sonra çıkar kimi diyor 1 yİl.. mutsuzM anlayacağın hala canım

Erkekler Ne Diyor 10

• Özelde yaptırma. Enfeksiyon hastalıklarında ücretsiz yaptırabilirsin.

0|0
    0|0
  • baktırdın mı? herhangi bir sağlık kuruluşundan baktırabilirsin. konuyla alakalı yardımcı olabilirim mesleğimle ilgili yazarsan dönüş yaparım geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • Baktırmadım daha nerde yaptıracağımı bilmiyorum

• Evet sebebi sadece bu. Devlet ya da sağlık ocağı demeyin istemiyorum. Ne kadardır fiyatı?

• fiyatı hastahaneye göre değişir ama zaten bahaneni farklı sunarsan kimse altını kurcalamaz ki bana bir ulaşsanasen

• Aile hekiminde ücretsiz.

0|0
    0|0
    • Aile hekimi bütün aileyi tanıyo :(

• Eee? Benimkide taniyor. Ben kendim verdim daha bir kac ay once. Hasta doktoe gizliligi diye bir sey var soylersen gizli kalir.

• saklı tutmalaıru suç

0|0
    0|0
  • kızılay felan kan alıyor ya gıt onlara şüphe olabılır de kan alsınlar incelemeye göndersinler

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • Dur sakin ol daha birşey yok 😂 şüpheli bir birliktelikten sonra içim içimi yiyor

• Ağlıyormuyum canısı bu sayfa ne için var? Soru sormak için. Ah üzülüyorum sen gibilere

• haha zırlama

• devlet hastaneleri ücretsiz yapıyor

0|0
    0|0
  • bence hiç test yaptırma. olmadıysan sıkıntı yok olduysan ölürsün zaten. en azından öğrenme boşver.

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Labaratuvara git derim en az 30 gün geçmişse 1 günde çıkar. En fazla 500 tl ama içinde Hepatit falan ne ararsan var.

0|0
    0|0
    • Ya o kadar pahalı mı

• Devlet hastanesinde de var ama duyarlılığı düşük ve 6. ayda doğru olur oraya gitmen. Eğer yeni olmuşsa bu ancak labaratavurlar kontrol eder. Şahsen ben 2 farklı labaratuvar 1 tane de üniversite hastanesinde yaklaşık 1000 lira civarı olan PCR yaptırdım. İçimin rahat etmesi açısından 3. ayda. Şükür negatif

Kızlar Ne Diyor 1

• Kan testinde cikar

0|0
    0|0
Yükleniyor...