Cinsel taciz ve ilerde cinsel sorunlar?

Türkiye de yaşayan birçok kadın eminim çocukluğunda cinsel tacize uğramıştır.
Ben de uğradım maalesef ufak da olsa.
peki cinsel tacize uğramakla cinsel hayatın büyüyünce kötü olması arasında bağ var mı?

1|1
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiyeyi genelleme yaparak bircok kadini erkegi ZAN altinda birakman cok yanlis, senin basina geldi diye herkesin basina gelmis olmasi gerekmiyor.
    Kaldiki cocuk tacizleri en cok AVRUPA Ülkelerinde ve enset iliskide rekor kiriyorlar..
    Kücükken tacize ugradiysan ve bu sende korkuendise yarattiysa tabiki olabilir ama kafana takilan bir sorun varsa sana ancak iyi bir psikiolog yardimci olabilir..
    Cinsel sorunlarin temeli cinsel tacizde yatiyor diye birsey yok ama olabilir.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Psikolojik bir durum eğer taciz olayını eşinle olan cinsel münasebetinde düşünürsen sıkıntılı bir cinsellik seni bekliyor demektir

1|0
    0|0
  • Mutlaka vardır çocukken yaşanılan bu tür şeyler travma etkisi yapar ve geçmesi zor olur

1|0
    0|0
  • psikoojk izler bırakır

1|0
    0|0
  • var mı sana sormalı

1|0
    0|0
  • Bence var

1|0
    0|0
  • Olabiliritesi yüksek

1|0
    0|0
  • Eski kız arkadaşımda böyle birşey vardı, ilk başta ürkekti çekinceliydi ama sonrasından geçiyor

1|0
    0|0
  • nasıl bı tacizdi ileri boyutta mı

1|0
    0|0
    • Hayır. Denize gitmiştik. Uzaktan bir akraba da vardı misafir. Denizin içinde yüzme öğretme bahanesiyle farklı şekillerde dokundu. Ben küçüktüm ama anladım. Çok korktum ve sesimi çıkaramadım. 😔

• hıı anladım bıde uzerın açıkken olması daha kotu bir olay. umarım uygunsuz yerlere dokunmamıştır

• Tabiki var olmaz mi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet ciddi bir bag var

1|0
    0|0
  • Hayir alakasi yok

0|0
    0|0
  • Evet!

0|0
    0|0
    • Nasıl bşraz açar mısınız? 😔

• Bu konuyla ilgili bilginiz hangi boyutta? Hasta mı doktor mu?
      Psikolog mu gideceğim? Psikiyatri mi?

• Psikologta olabilir ama yaşadığınız durum bbüyük bir şey... O yüzden psikiyatristten yardım almalısınız.
      Neden şu zamana kdr gitmediniz?

Yükleniyor...