Hamilelikte problem yaşıyorum. Bunun belirli günleri var mı?

Kusura bakmayın ama açık açık soraçam ben hamile kalmak istiyorum 4aylık evliyim bunun belirli günleri var mı ne yapmamız laZm yardımcı olursanz sevinirim.

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• Açık açık yazdın o halde adam gibi cevap vereceğim sana. Öncelikle ALLAH hayırlısı ile bir evlat nasip eder inşallah. Kadınların yumurtlama dönemi vardır malum. Bunu kabaca adetin ilk 15 günü ve son 15 günü diye ikiye ayırıyoruz. Adet döneminden sonraki ilk 15 gün hamilelik riskinin yüksek olduğu dönemdir. Bu dönemde yumurtalar daha müsaittir yani. Bu dönem de ilişki daha rahat sonuç verir. Ayrıca çok ilişki çok hamile kalma olanağı asla değildir. Erkek spermlerinin hamile bırakma olasılığı ilişki arası zaman dilimine göre değişir. Spermlerin döllenmeyi en iyi ve yüksek düzeyde yapabilmesi için erkeğin en az 24 saat beklemiş olması gerekir. Uzmanların tavsiyesi ise 2igünlük periyodlarda bunu denemektir. Yani 2 günde bir ilişkiye girin hamile kalma sürecinde. İlişkiye girdikten sonra yani erkek boşaldıktan sonra hemen yataktan kalkma. Kalçanin altına yastıkkkoyarak spermlerin rahme doğru akması için yarım saat bekle. Çünkü kadın organı spermleri depolayacak bir yapıya sahip değildir. Ayrıca vücut spermleri tehtit olarak algıladığı için kadın organında ki mekanizma onu hemen dışarı atar. Bu tavsiyelere uymanda fayda var. Şunu da unutma ki hamile kalmak görüldüğü kadar basit bir olay değildir. Kendinize zaman verin. İki günde iki ayda hamile kalmayı bekleme yani. Eğer uzun süre korunmasız ilişkiye giriyor ve sonuç alamıyorsaniz o zaman bir hekime başvurun.

7|4
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Öncelikle evliliğiniz hayırlı olsun,rabbim daim etsin mutluluğunuzu. Şu bir gerçektir ki bir kadın her an hamile kalabilir. Fakat yeni evli çiftlerde gebe kalmak bazılarına göre çok zordur. Örneğin bazıları ilk ay gebe kalırlar, bazıları 8 - 9 ay hatta 2 sene sonra. Yapmanız gerekenleri şöyle sıralarsak eğer bunlar size yardımcı olabilirler. Öncelikle yumurtlama günün hesaplayın. 28 günde bir adet gören kadınların yumurtlama günü,adetin başlangıcından 14 gün sonra gerçekleşir. 30 günde bir adet gören kadınlarda ise 16 gün sonra gerçekleşir. Fakat o ay ki düzene bağlı olarak yumurtlama günü değişir. Bunları hesaplamak için,nette yumurtlama günü hesapla yan bir çok site vardır bunları kullanabilirsiniz. Yumurtlama gününüzden 5 gün öncesi veya 5 gün sonrası gebe kalmaya müsait ya da tehlikeli dönemdir. 2 günde bir beraberlik iyi olur ve cinsel ilişki sırarsında misyoner poziyonunda,belinizin altına bir yastık koyunuz ve eşiniz spermleri içeri bıraktıktan sonra 1-2 dakika beklesin,sizde yerinizden bir yarım saat kadar kalkmayın öyle yatmaya devam edin bu yardımcı olacaktır. Birde bildiğim ya da okuduğum kadarı ile,çok bilinmeyen bir şey vardır ve mutlaka denemenizde fayda vardır. Adetiniz 5 gün sürüyorsa eğer, 5. günü yoğunluğu azalır ve damla damla gelir,duşunuzu alıp eşiniz ile beraber olursanız,gebe kalmanıza böyle bir imkan var. Yani adetin son günü de gebe kalan çiftler çokturlar bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Yeni evli olduğunuzdan dolayı kadın rahmi bir takım zorlanmalara marus kalacağından gebeliğiniz biraz aksaya bilir. Rabbim gönlünüze göre versin, sağlıklı günler..

4|4
    0|1
  • Bence belirli bir günü yok. Dua etmelisin. Allah nasip etsin inş. Allah nasıl uygun gördüyse öyle olur. Ayrıca yaşına baktım 18-24 yaş aralığındasın. Yaşın daha çok erken çocuğun olur eminim. Benim ablamda o sıkıntıyı yaşıyordu. 4 yıllık evli ve şu an hamile içini ferah tut. Rahat ol ve dua et. Çocuğun olupta hayırsız bir evlat olmasından iyidir. Hayırlı bir evlat iste gönülden iste allah her zaman dualarına cevap verir.

0|0
    0|0
  • Evli ve bir erkek bir kız çocugu babasıyım. Doktorların bana söyledigini aktarayım. Adetin düzenli ise adetin başladığı günden itibaren saymaya başlayacaksın 14 cü gün yumurtayın çatladığı gündür. Sadece hamilelik olsun diyorsan 10 cu günden itibaren 2 güne bir seks yapacaksın 20 güne kadar devam edeceksin. 2 güne bir seks yapmanın nedeni hergün seks yaparsanız siperim kalitesi bozulur ve sperim rahimde 2 gün yaşar. Erkek çocuk istiyorsan 14 cü günden itibaren seks yapacaksın, kız çocuk istiyorsan 12 ci gün yapıp başka yapmayacaksın bunun nedeni erkek kromozomu hızlı gider az yaşar, kız kromozomu yavaş gider çok yaşar. Örnegin 12 ci gün seks yaparsan erkek kromozomu önce, kız kromozomu yumurtaya sonra ulaşacak 14 cü gün yumurta çatladığında erkek kromozomu ölecek kız kromozomu canlı olduğu için yumurtayı dölleyecek ve çocuk kız olacaktır. (herşeyden önce cocuk sağlıklı olsun) Ayrıca seks yaparken eşinle ikiniz ayni anda boşalırsanız hamilelik daha kolay olacaktır. Kadın boşalırken sperimler yumurtaya daha çabuk ulaşır. Eşin boşalmadan önce kalçayın altına bir yastık koy, eşin penisini sonuna kadar sokup boşaldıktan sonra yaklaşık 20 dakika bu şekilde sırt üstü kal. Bunu sebebi arkaya dogru megil oldugunda sperim yumurtaya doğru çabuk gider ve spermin vajinadan dışarı akmayacaktır.

1|0
    0|1
  • belirli günleri var evet yumurtlama dönemi vs onu araştırıp ona göre yaparsanız şansınız daha yüksek olur

1|0
    0|0
  • adetin hemen bittikden sonra ilişkiye gir... eşinin testisleride dolu olması gerek... vajinanda ya da yumurtalığında bir sorun yoksa hemen hamile kalırsın...

1|0
    1|0
  • adet gününden bir hafta sonrası ve bir hafta öncesi hamile kalmak için uyguz zamandır ve adet tarihinden sonraki 15. gün östrojen hormonunun en yüksek olduğu dönemdir birde ilişkiden sonra kalçalarının altına yastık veya benzeri birşey koyabilirsin 2 veya 3 saat buda spermlerin direk rahime doğru gitmesine sebeb olur yumurta döllenmesini hızlandırır eşinede sipermsayısını artıracak gıdalar yedire bilirsin örn. keçi boynuzu çakşır otu gibi.

0|0
    0|0
  • 28 günde bir adet gören kadında 14. gün yumurtlama günüdür. Dolayısıyla 10. günden itibaren gün aşırı ilişki olması, hamilelik şansını en çok artıran tempodur ve hergün seks yaparsan hamile kalabilirsin tabiki saglık problemınız yok ise.

0|0
    0|0
  • adetten sonra 10. günden itibaren 15-20 ye kadar diye biliyorum ben. ayrıca doktora da gidin vakit geçmesin tedavi gerekiyorsa.

0|0
    0|0
  • burdan pek yardımcı olamam ama : link

0|0
    0|0
  • Regl olduktan 14 15 gün sonra yumurtlama dönemi olur.ilişkiden sonra yataktan hemen kalkma ayaklarını havada tutu bir süree.yine olmazsaa yumurtalıkların falan küçüktür.doktora başvur.bu arda eşinin sperm testlerini yaptırın.varikosel olabilir.

0|0
    0|0
  • her gün bir tutam sex ama pozısyn ve zaman cok onemlı regl oldukdan sonrakı 14 15 gun sonrasında yapıcaksın bacak omuza pozısyonunda spermler daha ıyı yumurtaya akın ederler sexı dollemeyı bol tutun başarılar..

0|0
    0|0
  • lohusadan sonra 10 gun lohusa oncesı on gun gerı kalan 20 ve 18 cı gun hamıle kalamazsın

0|0
    0|0
  • her gün devam altına yastık koy ve birleşmeden sonra amuda kalk dalga geçmiyorum.

0|0
    0|0
  • belirli günü yok sürekli ilişkiye girin

0|0
    1|0
  • çok safsın bacım ya adet gününü belirle ondan 14 gün sonra sık sık ilişkiye gir

0|1
    2|3

Kızlar Ne Diyor 7

• reglin bitttiği hafta biseyler bahane et esinle olma iyice dolsun. 2. hafra iliskiye girin. Sen altta ol ve ya link bu pozisyon benzeri pozisyonlarda olursanız iyice içine girmis olur bosaldığında.

1|1
    0|0
  • Başka sitenin linkini atmak yasak mı bilmiyorum ama buraya bir gözat istersen. link

Komik gelebilir ama geçenlerde merakımdan baya okumuştum bu konuyu ve bu yöntemle ciddi anlamda hamile kalanların sayısı fazla.

0|0
    0|0
  • aahhh daha 4aylık evlisinn :) evliliğin tadını çıkarın bence ya 2,3 sene snra bebek düşünmek en mantıklısı insanlar birbirlerine alışıyor snra güven knusu snra evliliğe alışma knusu Allah hayırlısını versinde bence uğraşmaa ççok kısmetse olur. çookk çokk mutlu olun inşlh. :)

1|0
    0|0
  • regli olduğun günden 14 gün sonra yumurtlama dönemine girersin. yani 14.15.16. gün birlikte olursanız hamile kalma ihtimalin yüksek olur.

0|0
    0|0
  • Bozacaksih canim fizigi simdiden. Hem de onca sorumluluk. Aklim sasiyor valla. İnsan biraz tadini cikarir evliligin.

0|0
    0|0
  • Regl olduktan 14 15 gün sonra yumurtlama dönemi olur ama doktora gidip takip etmen daha mantıklı

0|0
    0|0
  • regl bittikten sonra basliyor o donem :) hatta bittigi gibi , bittigi zaman 4-5 gun sonra cinsel iliskiye gir en verimli donem o donem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...