Yumurtalıklarımdaki kist?

Bugün doktora gittim ve muayene etti. Yumurtalıklarımda bir kist olduğunu ve kendi kendine patladığını söyledi. 1 hafta kadar sonra geçeceğini söyledi. Aranızda hiç böyle birşey yaşayan varmı? Doktora güvenmelimiyim?

Güncellemeler:
Biriniz bir cevap yazsın ya.

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• doktora güvenmeyip bizim gibi cahillerden öneri istiyorsun öyle mi. sen kaç yaşındasın? bu nasıl bir taleptir ya. uzmana güvenip güvenmeyeceğini cahillere soruyorsun. yani sen kocaman bir cahilsin

0|0
    0|0
    • Size bana tanı koyun ya da tedavi edin demedim. Sizlerden hastalığım hakkında öneride istemedim. Okuyup algılayıp öyle yorum yapın. Konuşmak için konuşunca komik oluyorsunuz çünkü.

• offf bende kabahat. seviyesini bilmeyenle yazışıyorum. tamam sen haklısın. cehennem ol

• onca tartışma sonrasında EİG seçimi yaptığın için teşekkür ederim. kindar değilsin tebrikler. ayrıca çok naziksin sağol

En İyi Kız Görüşü

• Bazı kistler adet dönemine yakınken çıkar ve adet olduktan sonra kendiliğinden kaybolur. Muhtemelen sizinkide öyle bir kist türü. Ayrıca doktorlar muayene esnasında bunu görürler. Ama içinin rahat etmesini istiyorsan başka bir doktora daha gözük. Ama kendine düzenli gidebileceğin bir kadın doğum doktoru bulmanda fayda var. Her defasında her doktora durumu anlatmak sıkıntı oluyor.

0|1
    0|0
    • Sıvı filan akmış dedi off korkuyorum

• Zaten korkulması gereken birşey olsa idi bunu size doktorunuz kesinlikle söylerdi. Bu tarz muayenelerde doktor birşey dediği zaman kafanıza takılan birşey olursa aynı esnada sorun ki kafanızda soru işaretleri oluşmasın. Kafada takılı kalan sorular olursa şayet en küçük birşey bile sizi korkutur ki öylede olmuş.

• EİG için teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Ultrasonla bakmıştır. Doğrudur bence.

0|0
    0|0
  • Birsey olmaz korkma.
    O kist cikolota kisti deniliyor. Kendi kendine patlar ve disari atilir. Kanaman olabilir eger durmazsa doktora git ozaman temizliyorlar.
    yoksa onun disinda korkulacak birsey yok.

0|0
    0|0
  • Doktorun dediğine güvenmeyip bize mi güveneceksin :) :) Bence bu trajikomik.

0|0
    0|0
  • güvenebilirsin, follikül kistidir bu, ovulasyon dönemi ile ilgilidir, çok bir klinik önemi yok

0|0
    0|0
  • Araştırma hast. Git

0|0
    0|0
  • Dr. önemli d

0|0
    0|0
    • Dr. önemli değil dediyse sıkıntı etme, işi garantiye almak için bir süre doğum kontrol hapı kullan, zira o haplar kişileri eritiyor.

• düzenli kontolle gitmelisin 1 ay sonra tekrar muayene ol

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bayanların %90 inda

0|0
    0|0
    • Ay devamı gitmemiş :D %90 inin yumurtalıklarında kist vardir. Ve çoğu yumurtlama döneminde fark etmeden patlıyor. Önemli bir kist olsa zaten kadın doğumcu mutlaka onkoloji ye yonlendirirdi içini ferah tut sıkıntı yoktur

• Bendede 2.5 cm cikmisti kist adetten sonra tekrar cagirdi vede temiz dedi kist yok nereye gittini bende anlamadim sanirim adetle kanla birlikte gitti

0|0
    0|0
Yükleniyor...