Kapat

Dış gebelik nedir ? Net açıklama istiyorum

sevgilimin iki karın boşluğunda şiddetli ağrılar var ve bir büyüğümüz bunun dış gebelik olabileceğini söyledi tam anlamadık anlattı ama bide sizlere sorayim dedim

-Dış gebelik nedir ?

-Dış gebelik hamile kalmak mıdır ? yani çocuk oluyor mu ?

-Dış gebelik neden olur ?

Güncellemeler:
Neden oluyor peki bu dış gebe ?

Nasıl oluyor yani ?

0|0
7|2

En İyi Erkek Görüşü

• 0|2
    0|0
    • bu dış gebelikte çocuk olur mu ?

• linkte yazıyor ama kısaca söyleyeyim: yumurta döllendiğinde normalde rahime tutunur orda gelişir. rahim dışında bir yere tutunursa dış gebelik oluyor. kız mutlaka doktora gitsin ihmal etmeyin

• Adam bilgiyi coşturdu +1 sadklsakldsa

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• hemen doktora gidin çok tehlikeli bir durum çocuk falan olmaz kesin bilgi alıp dış gebelik sonlandırılmalı hala oturuyor mu kız geberip gidicek

1|0
    0|0
    • yarın sabah gidecek işte

• ee bu spermi nerden buldu peki nerden dölleniyo bu yumurta ?

• spermi nasıl nerden buldu sperm yolunu şaşırmıyor döllenen yumurta kanallardan rahime iner bebek rahimde gelişip büyür yumurta döllenip kanaldan geçmiyor orda kalıyor spermin kaynağını söylememe gerek yok sanırım sen bununla uğraşıcağına al kızı doktora götür ya da ara ölüm ile sonuçlanmasın doktora sorarsın

• döllenmenin yanlış yerde olmasıyla rahim içinde olması gerekirken dışarda oluyor ve bebek ölüyor anne karnında.orda kitle gibi kalıyor ve anneyi zehirleyebiliyor ayrıca kanamalarada neden olabilyor.bir an önce hastaneye gidin.bu durumlarda anne ölümüne bile sebep olabiliyor yani ciddi birşeydir geciktirmeyin.

0|0
    0|0
  • bak bence sen bunu link burdan bir kadın dogum uzmanına sor daha iyi ve net bir cevap alırsınn

1|0
    0|0
  • boş gebelik.d kısacası bebek oluşmuyor.

1|0
    0|0
    • eminmisin çok teşekkür ederim :)

• dış gebe ise doktora gitsin ameliyat olsun hamile belirtileri oluyor ama çocuk olmuyor dış gebelikte iç kanama olabilir sevgiline zarar gelebilir doktora gidin

0|0
    0|0
  • Sanirim hamile kaliyor ama cocuk olmasi gerektigi yerde olmuyor baska yerde oluyor bu durumda hamilede kalamiyo gibi yani büyümüyor öyle kaliyor doktora gitmeli...

emin degilim ama böyle duymustum

0|0
    0|0
  • Dış gebelik veya ektopik gebelik, gebelik ürünü olan döllenmiş yumurtanın (fertilize ovum) rahim boşluğu dışında yerleşmesiyle oluşan bir gebelik komplikasyonudur.[1] Çok nadir istisnalar haricinde embriyo canlılığını sürdüremez. Bununla birlikte anne için de ciddi bir risk oluşturur.[2] Annede iç kanamalar gelişebilir ve bu durum hayatı tehdit edebilir. Gebeliğin ilk 3 ayındaki (ilk trimester) anne ölümlerinin en sık sebebidir.

Ektopik gebelik en sık olarak Fallop tüplerinde (tuba uterina) görülür ve tubal gebelik adını alır. Bununla birlikte overde, servikste, abdomende de görülebilir. Hatta rahimi alınmış kadınlarda bile gösterilmiştir. dış gebeliği bilmeyip çocuk yapmayı nasıl biliyosunuz anlamadım ama neyse

0|0
    0|0
    • bende okudum bunu anlamadım işte :)

• yasal süre derken :( ?

• kürtaj için belli bir süre var kaç yaşındasın sen?

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...