Kızlar, Vajinal bölgede kaşıntı ne anlama gelir? Tedavisi nedir?

Kizlar 3 gundur bajinal bolgemde kasinti var. Aslinda sadece icinde anladiniz mi? Boyle rahatsizligi olup geciren var mi? Nasil gecti?
Not; evliyim.

0|0
18

En İyi Kız Görüşü

• mantardır kremleri var bir de pamuklu iç çamaşırı giy dantel ve naylon giyme onlar mantar yapıyor

0|0
    0|0
    • Hep dantel giyiyorum ondan sanirim
      Pamukluya dondum krem de aldim bakalim

• evet o bölgen çok temizken ve ya yeni temizlendikten hemen sonra dantelli çamaşır giyme tahriş ediyor. Geçmiş olsun

Kızlar Ne Diyor 17

• Vajinada kaşıntı, vajina bölgemizi ele geçirip bize kendimizi huzursuz hissettiren bir illettir. Çok büyük bir ihtimalle vajinal mantar hastalığının varlığına işaret eder. Vajinada kaşıntı problemi yaşıyorsan vajinal mantar hastalığına yakalandığından şüphelenmeye başlayabilirsin. Dikkat edersen kesin hasta oldun! demiyorum. Ama yakalanmış olma olasılığın oldukça yüksek. Neden biliyor musun?
    Çünkü kadınların neredeyse %75 i ömrü boyunca en az 1 kere olmak üzere bu hastalıktan mağdur oluyor. Vajinada kaşıntı oluşumun en önemli sebebi kullanılan antibiyotik, doğum kontrol hapı gibi maddelerin yararlı bakterileri öldürerek zararlı olanların üremesi için uygun ortam yaratmasıdır. Yani kaşıntının nedeni büyük ihtimalle vajinal mantara neden olan bakterilerdir. Vücudun bağışıklık sisteminde hafif zayıflamalar olduğunda bu zararlı bakteriler harekete geçer ve vajina bölgesini ele geçirir.
    Not. Yine de bir doktor kontrolü şart

1|0
    0|0
  • Candidiyazis olabilir :) Bir jinekokologa görünmeni tavsiye ederim. Ureyen bakteri mantar vs. ye göre ilaç verir doktor.

0|0
    0|0
  • Kıl tüy var mı ki?

0|0
    0|0
  • Mantardir. herkesin basina gelebilir. Travazol kremi kullan dış kismina. her wc ye gittiginde sebamed feminine intimate wash ile yikarsan boyle birseyle karsilasmazsin bir daha

0|0
    0|0
  • Pamuklu iç çamaşırı giyin ve doktora gözük büyük ihtimal mantar oldun

0|0
    0|0
  • Mantar olabilir

0|0
    0|0
    • Benimde aklima geldi ama mantar sebebi nedir ki? Bakimini iyi yapiyorum

• Mantar olmuştur. Eczaneden travazol merhemi alıp kullan

0|0
    0|0
  • Mantar olabilir

0|0
    0|0
  • Mantar gibi

0|0
    0|0
  • Mantar olabilir bir jinekologa git derim

0|0
    0|0
  • Bende evliyim ara ara banada olur mantar vardır ya da enfeksiyon kapmıştırsın

0|0
    0|0
  • büyük ihtimalle mantardır

0|0
    0|0
  • krem sürdün mü?

0|0
    0|0
  • Mantar olabilir

0|0
    0|0
  • Kasittir