Kavisli cinsel organ neden böyle şekle girer?

Küçükken düz gibiydi galiba hatırlamıyorum ama şu an kavisli bir sorun olur mu ilerde kısırlık mısırlık bişe olmaz dimi?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Penisin sertleşmesi penise kan pompalanması ile olur. Kan penisteki odacıklara dolarak şişmesine dolayısıyla sertleşmesine uzamasına kalınlaşmasına neden olur. Bu odacıkların bazılarına kan gelmedi mi kavis yapar. bazen de penis çevresindeki derinin bir kısmının kısa olmasından bu kavis olur. Bir doktra görün derim bazen ilerlediği olabiliyor. Sonra döner kendine. Töbe töbe.

0|0
    0|0
    • O kadar büyük değil knKs küçük bnmki pipi yani büyük olsn vs derdim yok sadece ilerde sorun olurmu diye düşüncenizi almak istedim.

• hiç bir sorun yok, gayet normal.

0|1
    0|0
    • Neden eğri oluor peki bir bilgin var mı abi?

• penis kas/sinir/damarlardan oluşan bir organ, kas yapısından dolayı olabilir veya Peyroni hastalığından dolayı olabilir.

"Peniste eğriliğe neden olan en önemli hastalık Peyroni hastalığıdır. Peyroni hastalığı 50 ve daha ileri yaştaki erkeklerde daha çok görülür.
      Peyroni hastalığı penis gövdesinde plak şeklide görülen bir hastalıktır. Bu sert plaklar penisin elastik yapısının bozulmasına neden olur, aynı zamanda bu plakla bağlı peniste sağa sola, aşağı yukarı doğru eğrilikler görülebilir.

Bu eğrilikler ciddi anlamda cinsel fonksiyon bozukluğuna, ağrıya ve penis boyunda kısalmalara neden olur.

Peniste görülen Peyroni hastalığının nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte başlatan etken cinsel ilişki esnasında ardarda olan travmalar sebebiyle penis kılıfının hasar görmesi ile ve bu hasarın orada kireçlenme olması ve plak oluşmasına neden olur.

Şeker hastalığı, gut hastalığı, E vitamini eksikliği, uzun süreli sigara kullanımı gibi faktörler penir eğriliğine sebep olabilir."

• Valla abi eğri oln yer gerilmiş lastik gbi diğer taraf yumuşacık acaba peyroni mi var

Yükleniyor...