Hpv sigilleri hakkinda?

Hpv tasiyicisiyim 1 ay once ogrendim ve ilk kriyoterapime de girdim 3 hafta once. Ben cinselligi bekaretimi kaybetmeden once de yasiyordum ama cinsel hastaliklar konusunda fikrim yoktu. Erkek arkadasimin bana taylanda gidip geldikten sonra cinsel uzvunda sigiller ciktigindan bahsetmisti tr ye donunce onlari yaktirdigini anlatmisti. Bende dedim gecti herhalde evet demisti ama saglik konularinda sig ve dar bilgili oldugum ve gectigini (!) soyledigi icin bu konu hakkinda durmadim. Hpv oldugumu ogrenince ilk yaptigim sey kan verdim immun testleri yapildi aids/hepatit bende negatif cikti. Kabullenmem biraz zor oldu sorguladim, virus tamamen gitmiyor sigillerin nuks etme ihtimali hayatin her evresinde var, gercek olan bu. Bu durumda erkek arkadasimi oldurmeyi bile dusundum benimle bu hastaligi paylasmadigi icin. Aslinda aptal olan benim, biziz. Bizlere kimse bunlar hakkinda egitim vermiyor cinselligi ustu kapali konusmayi gectim kimse konusmuyor. ustu kapali konusulsa da ayiplansa da bunu yapanlar geceleri p*rno filmlerle kendini tatmin ediyor, kimisi ordege kimisi cocuklara istahlanmaya yelteniyor. Ama cinsellik ayip! Hastaliklar utanc kaynagi! Hayir degil. internetteki kadar korkunc gorsellere sahip sigillerim yok ve az sayidalar hatta ilk basta kizariklik alerji veya sivilce sanip gitmemistim ama en bastan gitseydim Şu an yok olabilirlerdi. nerden nereye geldi konu ama insanlarin bunlari birbirleriyle paylasmasini doktora utandigi icin gitmemesine sebep olan sizlersiniz. Neyse soruma geceyim muhtemelen cesaret edip bu baslik altina yazmayacaksiniz ama kriyoterapiden sonra 2 hafta sigiller azaldi dokuldu ama son 1 haftadir yine ciktilar, dr 3-4 seansta biter Şu an canin yandigi icin cok sikmayacagim gazi demisti Ilk oldugu icin, bu sigillerin tekrar cikmasi bu yuzden mi?

Bu arada beni ayiplayanlar olur simdi ama bu sey ortak kullanim alanlarindan havuz sauna dezanfekte edilmemis dovme makinelerinden kan yoluyla bile bulasabilir. Ve kimseyi kinamayin.

1|0

Erkekler Ne Diyor 22

6 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...