Hpv sigilleri hakkinda?

Hpv tasiyicisiyim 1 ay once ogrendim ve ilk kriyoterapime de girdim 3 hafta once. Ben cinselligi bekaretimi kaybetmeden once de yasiyordum ama cinsel hastaliklar konusunda fikrim yoktu. Erkek arkadasimin bana taylanda gidip geldikten sonra cinsel uzvunda sigiller ciktigindan bahsetmisti tr ye donunce onlari yaktirdigini anlatmisti. Bende dedim gecti herhalde evet demisti ama saglik konularinda sig ve dar bilgili oldugum ve gectigini (!) soyledigi icin bu konu hakkinda durmadim. Hpv oldugumu ogrenince ilk yaptigim sey kan verdim immun testleri yapildi aids/hepatit bende negatif cikti. Kabullenmem biraz zor oldu sorguladim, virus tamamen gitmiyor sigillerin nuks etme ihtimali hayatin her evresinde var, gercek olan bu. Bu durumda erkek arkadasimi oldurmeyi bile dusundum benimle bu hastaligi paylasmadigi icin. Aslinda aptal olan benim, biziz. Bizlere kimse bunlar hakkinda egitim vermiyor cinselligi ustu kapali konusmayi gectim kimse konusmuyor. ustu kapali konusulsa da ayiplansa da bunu yapanlar geceleri p*rno filmlerle kendini tatmin ediyor, kimisi ordege kimisi cocuklara istahlanmaya yelteniyor. Ama cinsellik ayip! Hastaliklar utanc kaynagi! Hayir degil. internetteki kadar korkunc gorsellere sahip sigillerim yok ve az sayidalar hatta ilk basta kizariklik alerji veya sivilce sanip gitmemistim ama en bastan gitseydim Şu an yok olabilirlerdi. nerden nereye geldi konu ama insanlarin bunlari birbirleriyle paylasmasini doktora utandigi icin gitmemesine sebep olan sizlersiniz. Neyse soruma geceyim muhtemelen cesaret edip bu baslik altina yazmayacaksiniz ama kriyoterapiden sonra 2 hafta sigiller azaldi dokuldu ama son 1 haftadir yine ciktilar, dr 3-4 seansta biter Şu an canin yandigi icin cok sikmayacagim gazi demisti Ilk oldugu icin, bu sigillerin tekrar cikmasi bu yuzden mi?

Bu arada beni ayiplayanlar olur simdi ama bu sey ortak kullanim alanlarindan havuz sauna dezanfekte edilmemis dovme makinelerinden kan yoluyla bile bulasabilir. Ve kimseyi kinamayin.

1|0
1|23

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle geçmiş olsun, şu yaptığın davranışın beni gerçekten gururlandırdı sana çok teşekkür ederim bu platformu amacı dahilinde kullanıp insanlara tecrübeni anlatıp bir takım dersler veriyorsun, tebrik ederim.. Soruna gelecek olursam, sanmıyorum ki burada bulunan bir üye sorununa yardımcı olabilecek kadar kapasiteli olsun kulaktan dolma bilgiler ile bir yanlışa daha sürüklenmemen adına doktorunun kontrolü dahilinde tedavini yürüt, dışına çıkma düşünmemeye çalış oyalanacak bir şeyler bul.. Acil şifalar diliyorum, sağlıcakla kal, iyi geceler.

1|0
    0|0
    • :) bence de aslinda boyle olmali bu platformun amaci. Yine internete bakinca konu hakkinda cok az bilgi var hpvsitesi var sirf bunun icin kurulmus mesela ama ben hpv oldugumu bilmeden gitmistim doktora. Haklisin bunu sali gunu doktorla konusmam lazim ama tekrarlayinca biraz sinirlendim acikcasi sorun ne diye ve bagisiklik sistemim zayiflamis sigara ickiden, onu da yuksek tutmaya calisiyorum aslinda tamamen biraksam mukemmel olacak :'D

• Hata tekrar edilmediği sürece tecrübedir, tekrar edildiği sürecede aptallıktır. Umarım hayatın boyunca hataların, tecrüben olur iyi geceler.

• Kesinlikle tecrubede overdose yasiyorum her seyi.. Tesekkur ederim:)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• Sonuna kadar okudum ve uzuldum senin adina. Tedavi tamamlandiktan sonra gecer diye tahmin ediyorum sonucta bu virusten kurtulan cok insan var ve elma sirkesi bunu yok ediyomus haberin olsun

1|0
    0|0
    • Evet sitelerde okudum mesela sigarayi da birakirsam 1 yil sonunda virusu tamamen vucuttan atabilme ihtimalim varmis :$ Şu an sadece deri ustundeki sigillere mudahale edilebiliyor icteki enfekteyi virusu yok edebilen herhangi bir sistem yok ama eger bu konular hakkinda bilgim olsaydi kesinlikle gider asilanirdim 150 lira gibi bir ucreti varmis o asilarin mesela hicbir sey degil elma sirkesini doktoruma sorarim.. Tesekkur ederim tekrar^^

• Abartılacak birşey yok. Bende hpv hastasıyım. İlk öğrendiğimde dünyam başıma yıkılmıştı ama atlattım o evreleri dalga geçer oldum artık. Kriyoterapi oldum 5-6 defa ve benimkiler arka taraftaydı gay olduğum için. Sonra koter yapıldı bana iç tarafa da yayılmışlar meğerse, inanılmaz acılar çektim ilk hafta ama iyileşti yaralarım. Bağışıklık sistemi en fazla 2 sene sonra atıyor virüsü vücuttan. Yalnız değilsin..
    Ayrıca; http://hpv.sitesi.ws
    Burda hpv hastası insanlar var istersen kayıt olabilirsin:)

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim :) korunmak cok onemliymis iste gerci korunmasan da bulasabilen bir sey.. Sigarayi birakmaliyim o zaman bagisikligimi guclu tutmaliyim senin atti mi ki vucut?

• Tedavi tamamlandi mi ki?

1|0
    0|0
    • Hayir daha bir seansa girdim :) 3 haftada bir gidecegim

• Prezervatif bile taksa karşı taraf bulaşan bir hastalık. Çünkü cilt hastalığı bu :)

• Tamamen korumuyor ama hic olmamasindan iyidir.

• Öncelikle geçmiş olsun zor durum böyle durumda o şerefsizin ağzına sıçman lazım nası bir adam bu böyle

1|0
    0|0
  • Çok geçmiş olsun , seni uzun süredir buradan tanırım. Gerçekten bunu duyuduguma cok uzuldum. Nihayetinde hepimizin basına gelebilir.

1|0
    0|0
    • Tesekkur ederim ama ilk hpv oldugumu ogrenince aklima sadece aids geldi durup durup vucudumda olmayan aids belirtileri yarattim hpv derdim olmaktan cikti aids dusuncesi kafami kurcaliyordu ama cok sukur negatif cikti onlar :') evet herkesin basina gelebilir ama kimde ne oldugunu da bilemiyorsun iste erkek arkadasimin gorunurde bir seyi yoktu ama yine de bana bulasmis iste :/ uzucu bir durum ama daha beterleri var Şu an sadece dokunulunca rahatsiz ediyor aslinda gorunurde cok ufaklar bir an once dokununca da elime gelsin psikolojim bozulmadan atlatayim da su durumu ya :$

• En azından daha beter bir durumda değilsin , cok uzuldum arkadaşım. Kendine aman dikkat et , erkek arkadasın da duzenli testleri alsın.

• O erkek arkadasimdan ayrildim ben cok oldu ayrilali lanet kopekten insallah aids kapar birinden

• Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • Cinselliği yaşamayan ve evlemeden yaşanmasına karşı olan insanlara sapık tecavüzcü damgasını yapıştırman kendi yaptığın ayıbın üstünü örtme çabası olmalı.
    Seni bilmem de İnananlar için ayıp ve günahtır cinsellik yaşamak evlenmeden.
    Umarım iyileşirsin.

0|0
    0|0
    • :) orda doktor ve hastanin konusmasina kulak misafiri oldum aralarinda ki konusma nasildi biliyor musun adam diyor ki; esime de gecer mi asi yaptirmali mi? Gectikten sonra asinin bir onemi yok ama esiniz bence yine de asi yaptirabilir. Bu adam evli bak.

• Elbette herkesin başına gelebilir ve toplum bilgilendirilmeli buna itirazı olan yok.

Benim tepkim, "cinsellik konusmayanlar-yaşamayanlar'ın kimisi ördeğe kimisi çocuklara yelteniyor" bu cümlene.
      Tabiri caizse kendi yediğin haltı meşrulaştırma çabasına girmişsin.

• Alakasi yok ben sadece genelleme yaptim.

• Sendekiler sadece kondilom anlattığına göre yani rahim kanseri gibi birşey söz konusu değil şu an için zaten olsaydı belli ederdi.

Tamamen iyileşmediğini söylemişsin hayır iyileşir ve eser kalmaz ama bunun senin vücut direncinle ve özellikle temizliğin ile alakası var terlememeye dikkat et.

Kondilom yeniler bundan korkma aslında yenilemeside iyiye işaret, ayrıca her hpv virüsü kanser yapcak diyede bir kaide yok çeşitleri çok fazla olduğu için ve sen yenilediğinden bahsettiğin için endişe etme :)

1 ay sonra eser kalmaz ama sen temizliğine ve nemli kalmamaya dikkat et yani terlememeye özellikle vajina ve çevresi virüsler nemi sever.

0|0
    0|0
    • Aslinda her gun banyo yapan birisiyim :( ve genital jeller de kullaniyorum doktor bacoderm diye bir krem yazdi islemden sonra surmem icin sence onu surekli surmeli miyim? Kondilomla arasindaki fark ne acaba? Bende kanserden korktum birazcik.. Smear testi yaptirmali miyim sence yine de?

• O degilde umarim benimle prezervatifsiz yatan herkesee bulasmistir assjhsjsjak

• İçlerinde ben olmadığıma göre sorun yok :D Herkesin derdi kendine

• HPV human popula virus hakkında kesin birşey yok kan da dahil cıkmıyor. Bunların iyi huylu olanları felan var. Ama genelde genital bölgede siğil cıkıyorsa iyi huylu oluyor. Bazı kaynaklar hastalarda 1 yıl boyunca hiç cıkmazsa kendini pasifleştirdiği söyleniyor. Sana tavsiyem sürekli cilt doktoruna veya kadın doğuma git çıktığı gibi hemen yaktır. Zamanla bunların üremesi yavaşlıyor. Moralini bozma sakın. Genital bölgede lezyon olmadığı sürece bulaşmayan bir hastalık bunuda bil.

0|0
    0|0
    • Yani benim gorunurde sigilim yoksa bir erkege bulastirmam oyle mi? bir de 3 haftada bir gidecekmisim dondurmaya doktor oyle dedi:) salo gunu gidicem ya cok aciyo ama napayim sjdjsks

• Bağışıklı sistemin baskılandığo için Benim el ve ayaklarımı komple sarmıştı. 1 yıla yakın kriyoterapi uygulandı ve şu ans iz bile yok. Arada çok ufak tefek çıkıyor ama kayda değer değil. Kopartıp atıyorum bir şekilde. Umarım senin de düzelir. Bu senin suçun değil herkese bulaşabilir...

0|0
    0|0
    • Evet aynen oyle tesekkur ederim:) bagisikligim zayifladig icin ciktigini dusundum ben de yuksek tutmam lazim mesela keske sigarayi birakabilsem

• Size de gecmis olsun

• Teşekkür ederim bundan sonra cinsel hayatında dikkat et ve amazingasshole'üne bulaştırma 😊

• Arkadasim da bir kisa bulastirmis kansere kadar gitme ihtimali var. Asisi da pahaliymis. Ayrıca sana HPV olabilirsiniz demiştim keşke o zaman dinleseydin hemen

0|0
    0|0
  • Tedavi tam anlamıyla tamamlanmadan tekrarlaması normaldir. Tedavi kontrol altına almak ve son olarak yok etmektir. Şu an kontrol altına alıyor ve tamamlandığında yok etmiş olacak

0|0
    0|0
  • Kötü bir durum. Peki bir şey soracam. bu durumda cinsel ilişki yasak mı oluyor sana? Seninle ilişkiye girmek tehlikeli mi?

0|0
    0|0
    • Bunu tam bilmiyorum kalkip doktora sormadim:) ama oneriler genelde tedavi bitene kadar iliski yasamamam. Yani bu daha cok benim icin de tehlikeli. Yara oluyor onlar cunki ve antibiyotikli krem kullaniyorum temiz tutmam lazim ama galiba gorunurde lezyon varsa yani sigiller varken iliski yasamam birisiyle karsi taraf icin de tehlikeli sanirim. Tenden tene bulasan bir sey oldugu icin, ama dogrudan bulasiyor mu emin degilim karsi tarafin derisinde acik yara mi olmali oyle mi bulasir bilmiyorum acikcasi ama sanirim sigillerim gectikten sonra bulastirma ihtimalim yok :) sonucta o virusler deri altimdalar, biz usttekini tedavi ettiriyoruz. Tedavi de su yuzden olmali; yayilmalari cok cabuk oluyor kendi tenimde mesela bikac aydir ben hissediyordum bunlari ama son zamanlarda daha cogalmisti cok buyuk olmasalar da elimi dokundugumda elime heliyordu bu durum kotu bir sey

• Bende birinin bana bulaştırmasından korkuyorum. Kimseyede kolay kolay anlatılmıyor ya böyle şeyler

• O kadar kişiyle, önüne gelenle seks yaparsan olacağı bu. Yapacak bir şey yok

0|0
    0|0
  • Öncelikle geçmiş olsun bu konu Hakkı'nda bilgi almak istiyorum

0|0
    0|0
  • yakın vakte kadar gidicisin...

0|0
    0|0

6 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...