Eş izni olmadan kurtaj olunabiliyor mu?

Erken gebelıkte 3 4 haftalık daha canlanmamış kesesi oluşmamıs gebrlik nasıl sonlandırılır? Eş izni olmadan alınabilir mi?

Güncellemeler:

ÖZETLE: Kırk günü geçen cenin, geçerli dini bir sebep olmadan kürtaj yapılamaz.

Kırk günü tamamlanmamış bulunan cenînin düşürülmesinin câiz olduğunu söylerken Gazzâlî gibi fıkıhçılar bunun haram olduğunu ifade etmişlerdir ve bu görüşün mûteber olduğu kaydedilmiştir (Şebrâmellesî, VI, 179).

hâmilelik üzerinden kırk gün geçtikten sonra çocuk düşürmek câiz değildir.
Bunu bir siteden aldim 40 günden once alınabilir diyor.

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• bakın o çocuk size ALLAH tarafından yollandı şimdi muhtemelen siz eşim beni aldatıyor dövüyor ya da her neyse sebep o yüzden eşim bunu hak etmiyor diyaorsunuz ama sizin şer gördüyünüzde inanın hayır vardır görelim mevla neyler deyp çocuğu doğurmanızı tavsiye ederim ortalama 6 aylık 1 yaşında çok sevdiğiniz bir çocuk hayal edin ve alın bıçağı elin ize onu kesin nasıl bir duygu işte o aldıracağınız çpcukta öğle mevlanın verdiği sorgulanmaz sorun her neyse imtihanım değip ilahi adalet sınaını geçmen gerekir

0|0
    0|0

• Kırk günü geçen cenin, geçerli dini bir sebep olmadan kürtaj yapılamaz.

Kırk günü tamamlanmamış bulunan cenînin düşürülmesinin câiz olduğunu söylerken Gazzâlî gibi fıkıhçılar bunun haram olduğunu ifade etmişlerdir ve bu görüşün mûteber olduğu kaydedilmiştir (Şebrâmellesî, VI, 179).

hâmilelik üzerinden kırk gün geçtikten sonra çocuk düşürmek câiz değildir.
      Bunu bir siteden aldim kirk gun oncesinde aldirilabilir deniyor. Canlanmis bebege kiyamam zaten.

• Ben basit olarak bakıyorum ALLAH bu çocuğu sana bahşetmedimi o görüşlerin derinliğini bilemem sonuçta ALLAH ın gönderdiği bir paket bir imtihan var cennet kolay değil imtihan çetin ben yine aynı görüşeyim nefsani düşünce seytanidir inş doğruyu güzel tespit edersiniz hakkınızda hayırlısını dilerim

• Çocuk yokmuş. Korunuyorum oncelik olarak zaten. Boyle bsy olsaydi da canlanmis bebegi aldirmazdim ben

En İyi Kız Görüşü

• Devlet hastaneleri eş izini ister, özel klinik ve hastaneler istemez

1|0
    0|0
    • siz aldırdınız mı ya da cevrenizde aldıran oldu mu?

• Ben aldırmadım ama çevremde aldıran oldu

Erkekler Ne Diyor 9

• o çocuğu Allah rızası için doğur... Yıllardır hastanelerde sürünün tedavi olmaya çalışan - evlat hasretiyle yanıp tutuşan - adaklar adayıp - hastanede evladı olsun diye günde 10 tane hormon iğnesi vurulan birine ver.. hiç değilse büyük bir günaha girmez Allah katında sevaba girersin.. Git bir hastanenin doğum ya da jinekoloji katında 1 saat otur seyret insanları.. öyle bir şey yapmadan önce...

0|0
    0|0
  • eczanmede çalışıyorum keşke senin gibi şanslı çiftller olabilse tonlarca para verip ilaçlara (Gonal f gibi tanesi 380 lira olan ilaçlara para verip sadece tek umut için bir evlat sahini olabilmek için uğraşıyorlar inan bana sakın saçmalık yapma doğur.)

0|0
    0|0
  • eşi bırak allahın izni var mı...

3|0
    0|0
  • Es izni olmadan olmuyor diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Kürtaj yapmayın ya

0|0
    0|0
  • bılmemmm

0|0
    0|0
  • Eşim rızası olmadan olmaz

0|0
    0|0
  • Kürtaj cinayettir.

0|0
    0|0
  • neden aldırıyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Gerçekten kıyacak mısın?

Umarım bu soruyu öylesine soruyorsundur..

0|0
    0|0
    • hamile değilim şukur aldırmak istemem tabi ki bende suphelendim ama şükür değilim. Eşimle aramız kötüydü olsa aldırırı mıydım onuda bilmiyorum

• olmuyor diye biliyorum bennn

0|0
    0|0
  • Olmuyor.

0|0
    0|0
  • Hayır cocuk canlı oluyor gunah yapma oyle bir sey hem izin olmadan yapılmıyor diye biliyorum

0|0
    0|0
  • izni olmadan aldırman suçtur

0|0
    0|0
  • Bilmiyorumda
    hicbirzaman kurtaji desteklemiyorum yapaninda yaptiraninda Allah b. elasini versin yazik gunah karninizdaki bir insan oyuncak degil

0|0
    0|0
    • Hamile değilim zaten. İnsanların neler yaşadıgını bilmeden boyle yorum yapma. Kimse bir cana kıymak istemez korunuyorum zaten keyfine böyle bir karar vermem.

• buyuk konusmakla ya da bilip bilmemekle alakasi yok günahi boynuna.
      Cocugun anne babasiz buyumesi cok daha iyi ama sen bu vicdanla nereye kadar gidebilirsinki goz gore gore cinayet dogmamis evladini olduruyorsun. Bunu yaparsan obur dunyani yakarsin o cocugun gunahi boynuna olur.

• hamile değilim önce onu anla olsa da aldırırmıydım bilmiyorum ama istemediğim bir gebelik olurdu. Korunuyorum zaten hap içiyorum. Eşi şizofreni olan bir yaknımız aldırmıstı cocugunu eşi zaten kadını öldürmeye kalkmıstı. Diğer cocuklarının psikolojiside bozuk ölüm korkusuyla yasıyorlar. Benim neler yasadıgımı da bilmiyorsun.

• Evliysen olmaz ama evli degilsen bir arkadsla gidebilirsn

0|0
    0|0
    • evliyim ama esimle aramiz kotu

• Intrernet diye bisey var

• acikca yazmamislar

Yükleniyor...