ADET OLMUYORUM? ACİL BAKIN NOLUR?

Ben 18 yaşındayım kendimi bildim bileli çok az adet oldum şimdilerde 2 yılda 3 kere falan olmuşumdur en fazla neyse bu durumdan memnunum ama bu başıma kanser falan yapar mı ne biliyim bir hastalık mıdır ne yapacağım? Ama hiçbir zaman karın ağrısı vs de çekmiyorum iç adet falanda olamaz ben adet olmuyorum yumurtalıklarım yok sanırım? Veya kısır mıyım ondanmı görmüyorum?

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• Saçmalama sakin ol. Doktora git miyom vardır ya da polikistikover kaynaklıdır. Kısır olup olmadığın öyle anlaşılmaz. Hormon tahlili ve ultrasondan bakılması gerekiyor, normal şeyler bunlar panik yapma

1|0
    0|0
    • Jinekoloji gibi konuştunuz masaallah

• Hormonoloji ve psikoloji sandigin gibi degil asla diyip bebek emziren kizlar taniorum ve hersey %80 psikolojik ve kafanı taktikca olmaz rahat relax olman lazim bol sıvı tüketimine dikat kan hapı kullan tavsiye

• @ArmoniA kadın doğum sekreteri olduğum için olabilir mi?

Erkekler Ne Diyor 11

• Pko filan olabilir. Muayene olman gerekli.

1|0
    0|0
  • Doktora git

1|1
    0|0
  • Acilen tıbbi destek almalısın normal bir durum değil

1|0
    0|0
  • Ne güzel işte

0|0
    0|0
    • Güzel bende memnunumda kanser olup ölürsün diyorlar

• Doktora gidebilirsin

0|0
    0|0
  • regl olman gerekli doktora git çocuk olmasında sıkıntı olabilir gelişimin tamamlanmayabilir.

0|0
    0|0
  • üzülme bir gün olursun

0|0
    0|0
  • Kaç adet olman gerekiyor ki?

0|0
    0|0
    • Kızlar her ay oluyolar ben erkekler gibiyim hiç adet görmüyorum, senede 2-3 kere oluyorum ama kızlardan hoşlanmıyorum yani erkekler gibiyim derken bu şekilde

• Peki anladım

• Hemen bir doktora git 1-2 hafta aksadiginda bile sıkıntı oluyor. Kis olması muhtemel

1|0
    0|0
  • Kadınlarda görülen rahatsızlıklardan biridir. Normalde 28 günde bir düzenli olarak adet kanaması gören bir kadın, kanaması geciktiğinde hemen tereddüde sokabilir. Bu konu; Üzüntü, stres, kilo sorunu, mevsim değişikliği ve diğer hastalıklar tarafından etkilenebilir. Fakat adet gecikmesi yılda bir-iki defadan daha sık yaşanıyorsa, yani olduğundan daha seyrek adet kanaması oluyorsa veya uzun süreli kanama olmuyorsa bu gibi dönemlerde bir doktor ile görüşerek gerekli analizlerin yapılması ile kadınların daha sağlıklı bir şekilde tedavinin yapılabilmesi için çok önemlidir. Adet kanamasının az miktarda olması, adet kanı miktarı yaşın ilerlemesi durumunda bir azalma belirtisi gösterir. Doğum kontrol hapları da adet kanamasını önemli derecede azaltır.

1|0
    0|0
  • gitsene bir jinekoloğa kafayımı yedin?

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Deli misin sen
    neden doktora hitmiyorsun
    Polikiatik over olabilir
    sonra çocuğun olmaz
    ve şeker tansiyona yakalanırsın

1|0
    0|0
    • Çocuk zaten istemiyorum ilerde, yaşım henüz zaten çok küçük, olmamaktan memnunum ama kanser olup ölürsün diyorlar çok korkuyorum

• polikistik over olablr düzenleyici kullanabilrsin doktora git mutlaka sonra çok büyük skntlar oluyor

1|0
    0|0
    • Çocuk zaten istemiyorum ilerde, yaşım henüz zaten çok küçük, olmamaktan memnunum ama kanser olup ölürsün diyorlar çok korkuyorum

• doktora gitsen keşke

1|0
    0|0
  • doktora görün normal bir durum değil.

0|0
    0|0
  • Doktora git zamn kaybetmden

0|0
    0|0
  • Saçmalama doktora git

1|0
    0|0
  • Evet muhtemelen kısırsın ya da polıkıstık oversın bende olamıyorum ılac ıcmezsem ama o kanın atılması lazım

1|0
    0|0
  • Kist olabilir

0|1
    0|0
Yükleniyor...