Evlilik kararını nasıl verdiniz ya da verirdiniz?

Bu soru evlilere. Tabi bekarlar ya da boşanmışlar da yanıt verebilir.

Bir insan hayatında evlilik çok büyük bir karar. Onlarca tanıdık insan var, sizi seven ve sevebileceğiniz, ama birinde diyorsunuz ki "tamam ben bu adamla, bu kadınla bir hayat kurarım"

Benim şu yaşıma kadar anlayamadığım, empati kuramadığım tek karar an'ı odur. yani gay ile katil ile, uyuz bir patronla bile empati kurabilirim:) ama evlenme ve birinidiğerlerinden ayırıp seçme kararı nasıldır, nasıl emin olabiliyorsunuz, herşeyin güzel gideceğine nasıl inanabiliyorsunuz. paylaşırsanız sevinirim.

(tam da site konseptinde bir soru oldu. Çok harika biriyim ben ya!)

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• Aşkı, sevgiyi, ve bir sürü şeyi geçtim artık abi..

Şöyle, mutfakta başını öne eğmiş, bir şeylerle meşgulken, sırtından sarılmaktan zevk duyacağım ve genel olarak baktığımda ''bununla hayat geçer'' diyeceğim kadını bulduğum an ''hadi evlenelim'' diyeceğim..

4|0
    0|0
    • Kaybettigim ikizimsin sen, alnından opecegim dur:)

buldugum "an" demissin ya, o an'da sana karar verdirten ne..aynı kizdan 3 tane var diyelim:)

• Sanırım, anaçlık biraz ağır basıyor gibi abi. Hani kapıdan çıkarken, durur kravatını düzeltir ya.. Hastayım ben böyle şeylere çünkü..

Kızlar Ne Diyor 7

• Evet, size kendi seçimimi anlatayım;

Kuzenimin erkek arkadaşının arkadaşıydı.. Kuzenim bununla tanışınca çok hoşlanmış ve bana uygun olacağını düşünüp, benimle tanıştırdı..

İlk izlenimim, normal ve sıradan biri gibi görünse de, gözlerinde çok ender rastladığım o sıcacık duyguyu yakaladım.. Ancak, ikinciye buluşup görüşmem sonucunda, konuşması beni çok etkiledi.. O an, aradığım işte bu, dedim..

Bu görüşümde yanılmadığımı da, daha sonraki süreçte yaşayarak gördüm.. Belki bendeki zeka onda olmasa bile, onun benim zekamı öne çıkarmakta ve bilgi birikimimle bunu desteklememi sağlamam konusunda, müthiş yardım ve desteğini gördüm.. Hatta diyebilirim ki, neredeyse olmayan ışığını bile ortaya çıkarma gücüne sahip diyebilirim..

Evet Marquis, sen de çok harika birisin.. Buna kesinlikle eminim.. Ancak, sevgilim inan ki senden de harika biri.. Onu tanımış olsan, inan ki sen de bırakmazdın.. Çünkü, o herkese lazım biridir..

0|2
    0|0
    • Hahahaha...Harika biriyim demedim nereden çıkardın yahu:)

• O parantezin içinde öyle yazmıyor değil mi..? Ben aşırı alkol almışım demek ki, sorunu cevaplarken.. Özür, özür özür..

Zaten hiç bir cevabıma bırak yorum yapmayı, bir gülücüğü bile çok görüyorsun bir kaç gündür.. :))))

• link bu yazıyı boşuna mı yazdım sanıyorsun :D Allaha Şükür.

0|2
    0|0
    • o tamirci olmakla ilgi kadınlar eşlerini o tamir işlerini yapamasada uğraştığını görmeleri mutlu ediyor mu

• Takım çantam hazır benim evde. Avize de takabiliyorum..

• oy oy ne güzel

• Hiç bi fikrim yok. İleride olacagi ihtimalini düşünmek bile dehşete düşürüyor. Bazı arkadaslarımın evlilik planları ya da nebileyim evliliği düşlemek gibi birsey benim çin soz konusu bile olmuyor. Diesel kotun bı reklamı vardı, onda olduğu gibi bu evlilik meselesi açıldığında bende devreler yanıyor:))

Sanırım evliliği konuşurken bu belirtilerin olmadığı biriyle olur olacaksa. Aklımı basımdan alan, öyle nişan söz olayı olmadan direk nikahı basacak biriyle:) başka türlü bu kararda istikrar sağlayamam gibi :)

1|0
    0|0
  • Valla bekarım henüz ama beni o masaya oturtacak kişi çıkar mı bilemiyorum zor otururum o nikah masasına diye düşünüyorum son dakka da bile hayır diyebilirim şimdi düşününce öyle geliyor eğer evlenirsem bir gün bu sitede yaşıyor olursa -ki inşallah yaşar- evlendiğim günün gecesi ilk işim buraya girip anlatmak olcak =)

0|0
    0|0
  • evlilik aslında bi kumar severekte evlen görücü usulude evlensen allah çiğsüt emmişi nasip etmesin.onun içinde bu devirde zor bea:):)

0|0
    0|0
  • sevgiyi aşkı falan geçiyorum, saygı, saygı saygı. Ha bir de yanıma yattığında bütün yorgunluğumun yanında geçebileceği birisi olmalı, gerisi boş .

0|0
    0|0
  • insan aşık olduğunda düşünemez ki, doğru mu yanlış mı! aşk ınsanın mantığını alıp götürüyor sevgilimle beraber ilk gecemizde o kadar güzel uyudum ki anlatamam kafamdaki herşey soruna dair ne varsa çıkıp gitti .. uykuyu bile bu kadar güzel geçirmişsem düşünüyorum da niye evlenmiyim rahatım mutluyum huzurluyum daha ne olsun ..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 1996 yılında Benim bu işler görücü usulü başladı. Aslında evlenme gibi bir niyetim yoktu ama büyüklerim tarafından ekmeğimizi elimize aldım diye o kadar ısrar ediliyordu ki bu konuda, en sonunda "tamam, bulun birisini göreyim" dedim. Bunu söylerken "gider görürüm, beğenmedim der 6 ay-1 yıl rahat ederim" diye düşünüyordum. Daha ortada aday bile yoktu. Sonra haber geldi "bir gelin adayı bulduk" diye. Atladım haftasonu İzmir'e kızı görmeye gittim. Hayır diyecek olmanın rahatlığı ile annem, gelin adayını bulan teyzem ve ben gittik misafirliğe. Aman Allah'ım o ne! ortada adaletsizlik var. Onlar toplanmış sülale boyu, biz 3 kişi. Neyse ben gelin adayını görünce şimdiki zamanda elektrik almak diyorlar ya, benimki yüksek gerilim oldu da sanki çarpıldım. Tüm sorgulamalardan mesleki tecrübe sayesinde alnımın akı ile çıktım ve sonunda misafirlik bitti kalktık, evden çıkar çıkmaz dedim "Bu işi mutlaka kotarın, tanımam lazım bu kızı.". Karşı taraf da benden hoşnut kalmış ama sülalenin tek kızı olduğundan "gurbete vermeyiz" demişler. Gel zaman, git zaman teyzemin üstün uğraşları ile hayırlı bir iş için ziyaretimiz uygun görüldü. Biraz mırın kırın ettiler ama nasipse olur diyerek rahat dolaşabilelim diye aileler arası söz merasimi yapıldı. İlerleyen zamanlarda benim valide çok büyük arızalar çıkardı bunlar çok uzun hikaye ama gelin adayı ve ben çok iyi anlaştık. 2 yıllık söz-nişan dönemi şimdinin flörtü gibiydi. Ben nerede ise her hafta Cuma akşamı İzmir'e geliyordum. Sonunda evlendik. 13 yıl oldu. Bir kızımız ve bir oğlumuz var, çok şükür hala her şey çok iyi gidiyor .

Üstadım nasıl karar verdiğimi ben de hiç bilmiyorum. Niyetim yok diye düşünürken bir baktım olmuş. Ama ilk görmeye gittiğim gün yaptığı bol köpüklü mükemmel Türk kahvesinin büyük etkisi olduğunu düşünüyorm. Hayatımda öyle güzel bir kahve içmemiştim. Neyse ki o kahveci güzeli artık benim ve şu çalıştığım memleketten onların yanına her gittiğimde bol bol içiyorum :)))))))))

1|0
    0|0
    • eşin yanında değil mi..ben mi yanlış anladım

• Sağolasın ama kavuşturuyor sonunda çok şükür :)

• Ne güzel :)))

Allah kavusturur insallah

• Evlilik algısı ile ilgili. Ömür boyu sözleşme gibi bakılırsa saçmalığın ta kendisi. Zaten öyle olsa boşanma diye birşey olmazdı. Evlilik daha önce yazmıştım sanırım insanların aradığı statünün belgesi (hayatını yoluna koymuş insan modeli), bu yüzden bu kadar değer biçiliyor.

Bu bağlamda evlilik kararının altında bu yatar, ama yukarıdaki ölçüğde değer verilmemesi ideal çünkü ilişkinin sürekliliği dinamizmine değil, toplum tarafından biçilen statünün devamına bağlı kalıyor.

Bir artısı da insanı daha mücadele etmeye sevk ediyor. Normalde eeh diyip bırakacak insanlar evlilik söz konusu olunca 2-3 kere düşünüyor ama bu doğru birşey mi emin değilim. Çünkü altında yine toplumsal kaygılar yatıyor.

0|0
    0|0
  • kadere 45 ya tutarsa bunları yapanlarda var belkı ılerıde severım hesabı...

0|1
    0|0
  • bence tam olarak emin olmak değil seviyorsun sevildiğini düşünüyorsun herşey güzel gidiyorsa kafa yapım uyuyor diyorlar evleniyorlar. zaten insan belli bir yaştan sonra daha seçici oluyor gençlerin aklı bence daha çok zevklerinde oluyor o an

0|1
    0|0
    • işte diyorum ki kafa yapinin uydugu bir iki kisi daha olabilir. nedir "işte bu" dedirten:)

• istediği özelliklerin bir arada olduğuna inanması

• mecburiyetten evlendim :)

0|0
    0|0
  • evlilik bence bi karar değil bi yoldur, o yola nasıl başlanılır arkadaşlar zaten gerekli açıklamayı yapmış,

0|0
    0|0
  • Anneme benzesin dedim ve buldum Allah nasip ederse evleneceğiz..

0|0
    1|1
Yükleniyor...