Vajinismus 1 günde tedavi olurmu?

Merhabalar. Arkadaşımın vajinusmus problemi vardı ve evde bir tedavi aldı. Ertesi gün cinsel ilişkide bir sorun olmadı. Vajinismus 1 günde tedavi edikebilirmi? Yoksa bana bu konuda yalan mı söyledi acaba

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Psikosomatik bir rahatsızlık olduğundan dolayı altta yatan psikolojik temelle öncelikle ilgilenilmesi lazım. Eğer lokal anestezi, kas gevşetici vb. yöntemler ile tedavi (!) yapıldı ise bu tedavi sayılmaz. Yalnız kimi görüşlere göre bu tip yöntemler ilk defa ilişkiye girme ile ilgili anksiyete ortadan kalktığı için korkunun üstesinden gelinmesi sağlanabiliyor.

Sonuçta aynı rahatsızlık kişiden kişiye göre farklı boyutlarda olabiliyor. Hele işin içine insan psikolojisi girince kişiye göre yaklaşım gerekebiliyor. Ona hangi yöntem uygulandı ise sizde yetersiz veya çok daha iyi sonuç verebilir. Bu konuyu aslında sorununuz ile ilgilenen bir hekim var ise onunla görüşmeniz daha iyi olacaktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Evet ediliyor benim İstanbul'da bildiğim bir yer var hatta evde tedavi sunuyorlar. Sorun tekrarlarsa yardımcı olmaya çalışırım.

0|2
    0|0
  • Nedir ki o

0|0
    0|0
  • Bu psikolojik bir sorun bildiğim kadarı ile.
    Olamaz sanırım.

0|0
    0|0
  • Hic duymadım oyle bir gunde olanı belki psikolojiktir

0|0
    0|0
  • Senin sevgilin sana vajinusmusum dedi sende iliski icin israr edince ozmn tedavi olayım dedi ertesi gün sana bir geldiki aaaa hastalik gitmiş.

0|0
    0|0
  • Pskolojik olabilir

0|3
    0|0
  • elbette olur haydar dümende yazılarında çok defa bahsede vajinusmus tedavisi 2 dk dır çekineyin doktora gidin diye, sadece terapi ve telkin yapılıyor hastaya bir nevi onu ilişkiye hazırlıyor

0|1
    0|0
    • 2 dakikada 1500 lira iyi para :)

• vajinusmus ciddi bir rahatsızlıktır, evliliğin temelini cinsellik ve düzenli seks oluşturuyor, ayrıca türün devamı içinde gereklidir bu sebeple bu ciddi rahatsızlık için bu meblağlar ödenmeli teşekkürler :)

• Haklsın :)

• Evet olur

0|1
    0|0
  • Bence yalan söyledi.

0|1
    0|0
    • Ama tedavi öncesi çok denedik olmadı. Alkol aldık herşeyi yaptık kasılma bitmemişti. Bir günde düzeldi. Bu nasıl oldu anlatmıyorda

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben bir arkadaşı eşiyle hastsmryr götürdüm direk söylemediler ama bacaklarinda kasilma filsn var dedi e yeni evliler 2 3 günlüktu bende götürdüm acile. Acil doktoru direk 10 tane kas gevşetici verdi. Demekki İstanbul'da filan evde tedavi varmış şaşırdım. Ama şu bir gercek bayan olmak cok zorrr... Ne hastalık var ne üşütme sancısı. Nede agda acısı nede bu korku vajiniusmusmudur nedir o iste...

0|0
    0|0
  • es olsa keske henuz yok, sevgilimde

0|0
    0|0
  • seni keklemisler galiba

0|0
    0|0
  • Yalan bu... inanma

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...