Hpv neden bizim ülkemizde fazla bilinmiyor?

Arkadaşlar hiv virüsünden çok daha fazla bulaşıcı bir virüs var ve çoğu insan bunu taşıdığını bile bilmiyor. Hiç duydunuz mu hpv'yi? Genital siğil yani. Erkeklerde genellikle penis derisi üzerinde oluyor, kadınlarda rahim ağzı kanserine kadar yol açıyor tedavi edilmezse. Kötü tarafı tam bir tedavisi yok, bağışıklık sistemi düşünce tekrar çıkıyor. Ne pis bir hastalık. Bende de var ama insan başına gelmeyince bilmiyor işte. Korunma da İŞE YARAMIYOR çünkü temasla bulaşıyor. Siz biliyor muydunuz peki bunu?

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Duydum genelde bildiğimiz isi yapan ve cok erkekle beraber olan kadınlardan bulaşıyor erkeklerinki gecsede bulaştırdığı kadinin durumu vahim kansere kadar gidiyor tertemiz kızlarla evlenip bulastiriyolar sonrada kızcağız çeksin bakalım neyse sinirlendim

0|0
    0|0
  • Duymustum Allah korusun dıyelım sanada baskasındanmı bulastı

0|0
    0|0
    • Maalesef. Ameliyat olucam haftaya:) şans dile bari ne diyim artık ölürüm belki 😂

• Allah korusun bı sıkıntı olmaz hayırlısıyla git gel ahahahha uçkurunada sakıp cık bundan sonra 😂😂

Erkekler Ne Diyor 1

• nasıl oluyor anlamadım belirtileri nelerdir

0|0
    0|0
    • Genital bölgelerde siğil çıkıyor. Dermatolog spreyle donduruyor ya da koter ile yakıyor siğilleri. Cinsellikle bulaşıyor genelde. Bende de var 4 aydır tedavi görüyorum :/ paranoyak oldum artık kimseye dokunmak dahi istemiyorum

• 5 ay oldu sence yetmez mi bro :P

• Öyle valla :D Ha beline kuvvet

Yükleniyor...