Bekaret neden toplumda bir tabu?

Erkekler evlenmeden önce ilişkiye giriyor ama kendi evleneceği kişiyi bakire istiyor... sizce nasıl olmalı?

Güncellemeler:
bence önüne gelenle yapılmaz ama tabu olarakta görülmesi saçma diye düşünüyorum hissedilirse doğru kişiyse olur yaşta önemli tabi ..
ben geri alıyorum soruyu arkadaşlar sadece sordum yani :D

0|0
3|23

En İyi Erkek Görüşü

• Bu Düşünce kesinlikle bencilce kim ne derse desin ben bir erkek olarak söylüyorum bunları ve her fırsatta dile getirdiğim gibi."Bekaret Fizikte Değil Ruhtadır."

2|0
    2|2

Erkekler Ne Diyor 22

• hiç bir kızla yatmamış biri olarak bende bakire bir kız isterim. ve kim ister ki evleneceği kızın daha önce kaç kişinin altına yattığı belli olmasın nelere alet olduğu belli olmasın . bence bu bir tabu yıkılmaması gereken bir tabu çnkü ahlak kayboluyor ülkemizde. sex yapmak normal bişey gibi görünmeye başlandı artk. burası amerika değil burası Müslüman Türkiye . bizim dinimzide de geleneklerimizde de aldığımız terbiyede de böyle bir şey yok. sadece kız için değil aynı şeyler erkek için de geçeli. herkes evlendiği kişiyle yaşamalı bunu sadece. yani çok mu çıldırıyorsunuz yapmadan duramıyorsunuz eliniz ayağınız mı titriyor nedir yani yapmayın arkadaş. sex yapmadan aşk yaşayamıyorsanız aşkın ne olduğunu bilmiyorsunuz siz demektir. bu bir gereklilik mi ki bunun normal olması savunuluyor. yapmayan insan ölüyor mu yoo ben ölmedim mesela yapmadım diye. bu yüzden kimse kimseyi kandırmasın yapıp yapıp sonra da iş ciddiye binince vay neden erkekler bakire kız istiyo diyorsunuz. işte evlenmeden bunu yapan kızlar o kadar aptal ki erkeklere kendini zevk aleti olarak kullandırdığını o erkeğin işi bitine onu bırakıp bakire biriyle evlenmek isteyeceğini düşünmüyor görmüyor. kızlar annenizi babanızı geçtim kendinize saygınız varsa evlenmeden kimseyle ilişkiye girmeyin. sizinle sex yapmak isteyen erkeğin aşkına inanmayın. aşk sex olmadan da olur...

4|2
    1|0
    • bastum sana artıyı memuka ..ama yazında topu kızlara atıyorsun klasik erkek zihniyetindesin bu nokltayıda düşün ok..

• bu kızın sahip olduğu birşey ve tecavüze uğramadığı sürece bu iş oluyorsa kendi rızasıyla oluyordur demektir. olay kızda bitiyor bence. he erkeklerin de şuçu var ama %20 erkek %80 kız suçludur böyle bir durumda.

• aslında onu tabu haline insanlar getiriyor yoksa bekaret bir tabu değil zaten olmazda ...tabii bu arada bazı dürzü zihniyetli erkekler var mesela hoşuna giden her kızla bir şekilde yatmaya çalışıp sonrada sağda solda bu tarz kızlar hakkında yollu , kaşar gibi çirkin ve aşağılayıcı ifadeler kullanırlar aslında bu çirkinlikler kendilerine ait onu bilmezler...

2|0
    0|1
  • Önemli olan bekaret kavramının anlamını iyi kavrayabilmektir.

Bekaret, sadece bir organdaki fiziksel değişim değil, beyin ve ruhtaki gelişimdir.

Bir kadının benimle hayatını birleştirmeye karar verdiği andan itibaren, tüm benliği ile, bedensel ve ruhsal anlamda sadece benimle olacağına güvendiğimde ve aynı koşullarda ben de onunla olacağım konusunda ona yeterince güven verebildiğimde geçmişlerimiz geçmişte kalmış demektir.

1|0
    0|0
    • ben vazgeçtim arkadaşlar sorumu geri alıyorum :D

• yeter sormayın artık bu soruyu midem bulanıyor hergün aynı soruyu görmekten :/ arama yap 100 tane soru bulursun bununla ilgili oku öğren arkadaşım.. işine gelmiyorsa VERME olsun bitsin.. sende ki bu istek niye?

0|0
    1|0
    • sende okuma mesela ?

• ah zavallı ya ben kezban değilim bu bir soru ayrıca kendi kendine sonuç çıkarıyosun yaşımı biliyomusun hayır o zaman sus abicim hadi yoluna eyvallah istediğimi yaparım fikir aldım senin benim hakkında salaksaçma yorum yapmaya hakkın yok amık

• Kimse ben Kezman'ım demiyor zaten normal kabullenmemen :)) Girip çıkan bişeyler var ki rahatsız etmiş :)) yasını bilmeme gerek yok 18' inde olduğunu bağırıyorsun resmen yalansa soyle :) ayrıca buradaki her soruya cevap verebilirim bu da dahil sana soracak değilim. Sen buraya fikir almaya degil kendini tatmin etmeye rahatlatmaya gelmişsn. Bu kadar laftan sonra susacak yüzün olsun bari. Ahlaksız gençlik.

• Davul dengi dengine misali... Yapacak bişey yok...

1|1
    0|0
  • erkeğinde kadının da evlilik öncesi ilişki yaşaması yasaktir. zinaya girer ki bu da büyük günahlardanddır. hiç ilişiki yaşamadım ilerde evlenecek olursam kendim gibi temiz bir kız isterim.

0|0
    1|0
    • sen müslüman olarak söylüyosun herkes müslüman değil bu nasıl bir yargı sistemidir

• bu müslümanlıkta öyle evet. ama düşündüğün zaman evliilk dışı birlikteilkler olursa soy belirsizliği meydana gelir. yapılan araştırmalara göre batılı bir çok ülkede çocuklar babalarının kim olduğunu bilmiyor ve bunun acısını yaşıyorlar. düşünsene kimsenin soyu belli değil. o zaman ahlak dışı birçok şey yaşanır dünyada. dinimiz de kötü şeyleri yasaklamıyor mu?

• çok bencilce bir düşünce bu harbiden. erkek istediğini yapcak ama kızın yapmamasını isticek. ohh ne ala memleket :D

0|0
    0|0
    • aynen bende evleniceğim erkeğin bakir olmasını isterim o ne öyle pis pis kızlarla

• nediyim yolun açık ama zor bir ihtimal bu dediğin :)

• bende çözemedim olmasada olur

1|0
    1|1
    • mantık olarak evet gibi görünüyor ama kendine sorduğunda ben evlenebilirim bekareti olmayan bir kızla diyebilir misin?

• ağır tabir olacak belki ama sözüm meclisten dışarı ellenmeyen kız mı var ki bekareti arıoruz..

• emin ol ki var

• çünkü erkeklerin gözünde iki türlü bayan var! birincisi becerilecek kız, diğeride evlenilecek kız... bende buna şerefsizlik diyorum..

2|0
    0|1
  • sen evleniceğin adamı bir o kadına bir bu kadına sokarken düşün sonrada en sonunda seninle evlenip senle seviştigini düşün diger kadınlarla sevişmesini inlemesini vb vb düşün anlarsın o zaman

0|1
    0|1
  • bakiremisin?

0|1
    1|1
    • ben genel sordum özele cevap yok :)

• "al" "ver" işte bu zihniyetle bakılırsa cinselliğe onun adı birliktelik falan olmaz direk hayvansal dürtü olur.. üzücü

• haklısın. ama yapmak istemek, öncesi ve sonrası duyguların hepsi farklı birer düşünce. hayvansal hemde.

• Bence Tapusu Olmalı :)

0|0
    0|0
  • toplumun tümü böyle değil. bir kısmı böyle

0|0
    1|3
  • aşk her şeye bedel benim görüşüm

0|0
    0|3
  • yok karşıyım bence kız erkek hepsi birbirlerine versin :D konuya yan bakıyom:D eheheh

0|0
    1|2
    • dersin ama kendin bakire kız istersin ;))

• kendini...

• taaam parmaklarım kendimi mutluuu ol nan ben esprüklü kişliğimle bir bütünüm:D

• kızlar neden bakire olmadığı halde bakire numarası yapıyor?

0|0
    0|0
  • erkek olmanın ne demek oldugunu bılmeden konusuyosunuz siz istersenız 15 gun yapmayabılırsınız ya da 20 gun 1 ay erkeklıkte boyle bı durum yok ki yapmassan hasta olursun iltihap kapar ameliyatla alırlar ıcerıden onları.erkek olunca istiyo ınsan sureklı beyne hukum gecırıyo bel altı yapma da gör gününü.birde kızlar 1 kere sex yaptılarmı sureklı yapıyolar bozuldum diye erkekler sureklı yapamıyor zaten ama bildigim kız arkadaslarım var ünivde sürekli yapıyolar biz erkekler olarak sasırıyoruz gercektende

0|1
    1|1
    • arkadaş canın çektiği için yaparsın bunu anlarımda bu ameliyat zırvalıklarıda nedir ..yok yapmasan iltihap yapar falan filan burda bakıyorumda bir çok kişi zırvalayıp duruyor ..cesur olun dürüst olun canımız istiyor deyin ...

• ne alakası var ya yapmadan duramıosan mastrübasyon yap illa sex mi yapcan. saçmalamışsın kusura bakma

• Çocuksunuz daha buyuceksınız siz.Askere gidenlere sorun onların arkadaslarına masturbasyon yapmaya yapmaya birikip iltihap yapıyor uzun sure sende yapma 1 ay 40 gün o zaman görürsün askerde cok oluyo bu olay siz daha toysunuz beya :D

• lütfen beni yanlis anlamayin ama sözüm meclisten disari.

hic bir erkek bir or*spu ile evlenmek istemez, ben bunu 1 veya 2 kisiyle iliskiye girmis kisiler hakkinda söylemiyorum, yani mesale bir bayan kendini cok masum gösterebilir ama sonucta önüne gelmis kisilerle yatmistir cünkü bakirelik yok yol acik ve kimsede kanitlayamaz bu kizin her önüne gelen ile yatmadigi.

bunu cogu kisinin migdesi almaz ve ömür boyu kadinim diye zor kabullenir bence.

gercekten sizlerden özür dileyerek söylüyorum bu genel olarak düsünmüyorum

1|1
    2|2
    • anlıyorum sizi bende düşününce midem bulandı her önüne gelmiş bir kadınla yatan bir erkekten aynı şekilde işte aslında aynı şey :)

• evet haklisin, bu erkekde de gecerli ama günümüzde erkegin yapmasi normal karsilaniyor ve diger yandan bakarsan, g gecesi de erkegin biraz tecrübeli olmasini da ister bayanlar. degilmi ?

• yoo bende güdüsel şekilde gerçekleşir deneyim anlamsız

• benim için tabu olmasının sebebi daha önce bir başkasıyla cinsel ilişkiye girdiğini bilmektir erkekler yapınca sorun olmuyor diyorsun çünkü yaptığını düşündürecek bir durum var ama şahsen ben evlenceğim kızla yatarsam onun daha önce bir başkasyıla yattığını bilirim ve kendime yediremem bunu

1|1
    1|0
    • bende ilki olmak isterim onun

• erkek sana sölemezse onun ilki olduğunu düşünürsün ama kızlarda böle değildir ayrıca her erkek cinsel ilişkiye giriyor diye de düşünmeyin evliliği bekleyenlerde var

• bende önemli arkadaş.. ben kimsenin tırtıkladığı kıza karım demem.. benden önce veren benden sonra da verir

1|1
    2|0
    • sende tırtıklamıyosun öyle değil mi

• seviyeyi düşürdün hoş değil

• Dost acı söyler zoruna gitmesin

• sence nasıl olmalı onuda belirtseydin

1|0
    0|1
    • güncellemede belirttim :)

• aynen haklısın ve tecavüze uğrayan bir kızla 5 kızla yatmış birini aynı kefeye koymakta yanlış olur,bekaret yerine göre önemlidir

• neden eksilediğini belirtirmisin önemli değilde merak ettim

• tabu halinden çıkmalı bence

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• canım zaten bekaret iki bacak arasında değil!...

beyinde-dir.. beyininde bitirirsen biter... toplumun düşüncelerine takılı kalırsan...

nazar boncuğuyla gezmek zorunda kalırsın...

Kimse değil... senin düşüncelerin önemli .. hep şu saçmalık vardır toplumda...

o erkek sen kızsın...

1|0
    2|3
  • bence herkes kafasına göre takılsın. bu ne lan böyle

1|0
    0|1
  • Ben bakireyim erkek arkadaşımda dini yönden haram olduğundan ve aile tarzından dolayı bakir 24 yaşındayız 2 mizde, o bakir olmasaydı ben bakire olsaydım , bişi demeye hakkım olacağını sanmıyordum çünkü herseferinde ben erkeğim diyor

1|0
    3|1
    • maalesef öyle. ben erkeğimin altına sığınmak çok sığ bir düşünce yapısı

Yükleniyor...