Bel soğukluğu kapmışım, nasıl tedavi olunuyor bilen var mı?

Bilen var mı, ne yapacağım? Klozetten falan başkasına bulaşır mı?

0|1
1|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bakteriyel bir hastalıktır. Tedavisi genellikle azithromycin ile yapılır, bakteri buna dirençli ise cefriaxone kullanılır.

Yalnız kapmışım derken ve tedavisi nasıl olur derken kafama bir şey takıldı. Teşhisi doktor mu koydu yoksa sen kafana göre internetten bakıp mı koydun.

0|0
    0|0
    • Teşhisi değil tedaviyş sordum. Zaten bir süredir doktora gitmeyi planlıyodum birlikte olduğum kişi arayıp söyledi. O doktora gitmiş. Benden önce 5 ay önce birlikteliği olmuş. Yani benden geçti. Zaten tüm belirtileri var. Bende doktora gdicem en kısa zamanda

• Yanlış anlaşılmasın, sormamın sebebi bazen insanlar internetten bakıp kendi kendine teşhis koyup sonra da kendi kendine çeşitli tedaviler deniyorlar. Bu durum da açıkçası hoş olmayan sonuçlar getirebiliyor. Sormamın sebebi buydu.

Senin durumunda durum ortadaymış gerçi. Antibiyotik ile tedavi edilebilecek bir hastalık olmasının yanında antibiyotik direncine sahip labilen bir hastalık. Verilen antibiyotiği sonuna kadar kullan, geçti deyip sakın yarıda bırakma. Kullandığın antibiyotik tedavisi bitmesine rağmen geçmez ise mutlaka doktor ile görüş, antibiyotik direnci ihtimaline göre başka bir ilaca geçiş yapacaktır.

Yalnız doktora gittiğinde kapsamlı bir test iste, henüz belirti vermemiş başka bir şeyler de olabilir. Bu durumda tedaviye erkenden başlanır en azından.

Geçmiş olsun.

• Teşekkür ederiö

En İyi Kız Görüşü

• Soktayım bel soguklugu bayanlarda oluyomu saka gıbı 😱

2|0
    0|0
    • Tabikiiiii bulasiyor erkekten

• @tektek0606 dikkat etmek lazım ins tedavısı vardır kurtulursun

• Tabiki dikkat etmek lazim tedavisinin gecikmemesi lazim eger tanimadigin ilk defa birisi ile birsey yasayacaksan kesinlikle erkek korunmali ha evlisin gene bulastiysa karsi cins aldatti demekki

Erkekler Ne Diyor 18

• Malesef klozetten falan bulaşmaz. Doktora git.
    Ciddi sıkıntılar yaşayabilirsin.

3|1
    0|0
  • Gonore yani bel soğukluğu cinsel yolla bulasan bir hastaliktir ve tedavisi antibiyotiktir yanlız tek taraflı tedavi yetmez partnerde tedavi olmalı he bu arada sen bu hastalığı sevgilinden falan kaptıysan sevgilin seni bir baskasıyla aldatıyor ve muhtemelen bir hayat kadınıyla olmuş

1|0
    0|0
  • Cinsel hayatın var mı?

1|0
    0|0
    • Yok klozetten kaptım! Soru mu bu

• Kadın doğuma gittim. Boşa evham yapmışım, bir şey çıkmadı.

• partnerinde varsa kondomsuz yapmayın. Sana da bulaşır.

• cinsel ilişkiyle bulaşır, antibiyorik tedavisiyle düzelir

1|0
    0|0
  • bel soğukluğu sadece cinsel yolla bulaşır. tedavi edilmez ilerlerse kısırlığa bile yol açabilir. Bel soğukluğu hastalığı antibiotik tedavisi ile geçebilen bir hastalıktır, ancak bel soğukluğu etkeni penisilin grubu antibiyotiklere dirençlidir.

Bel soğukluğu tedavisinde tetrasiklin, seftriakson ve makrolid grubu antibiotikler tercih edilmektedir. Seftriaxon, üçüncü jenerasyon sefalosporin grubu bir antibiotiktir.

Bel soğukluğu mikrobu taşıyan kişilerde çoğu zaman başka cinsel yolla bulaşıcı hastalıklar da olabileceği için kişilerde STD (Cinsel yolla bulaşan hastalıklar) taraması yapılmalıdır.

Bel soğukluğu mikrobu barındıran kişilerde çoğu zaman Chlamydia mikrobu da bulunmaktadır.

0|0
    0|0
  • Klozetten soğuk mu -_- Neyse sıcak tut belini.

0|0
    0|0
  • Antibiyotik ve iğne eş zamanlı kullanman gerekli birde milrop kaptıgın kisi ile iliskiye girmemen gerekli. Tabi onunda yedavi olması getekli

0|0
    0|0
    • İlişkiye girdiğim 2 kişide bel soğukluğu çıktı, biri çok eşli diğeri 5 aydır sadece benle olmuş. Bende tahliller temiz çıktı. Ben anlamadm nasıl oluyor. Özel hastaneye gittim özellikle

• Geçmiş olsun fena bir şey o

0|0
    0|0
    • Geçer dimi ya çok korkuyorum kısır olmaktan 😔

• Bulaşıcı da o yüzden, diğer kişi pis birisi ondan

• Hayır

0|0
    0|0
  • ıynelerı var yaptırırsan gecer korkma

0|0
    0|0
  • Esnemek mi lang o asad

0|0
    0|0
  • hahahahaha işin zor

0|0
    0|0
  • bel soğukluğu cinsel yolla bulaşır bakteriyel enfeksiyondur tedavileri antibiyotik ilaçlar

1|0
    0|0
    • vajnada yeşil sarı akıntı var mı irdar yapar ken akıntı

• idrar tahlilinde belli olur

• Onu motor olmadan önce düşünecektin. Tedavisi yok. Gebereceksin.

0|0
    0|0
    • Gizliden güzel laf sokuyosun ap tal. Annene sevgiler. Hep beraber geberelim.

• erkeklerde bel soguklugu dişi köpek sikerek giderilirde doktorlarda tavsiye edeyorlar bayanlarda sanırım duymadımda sizide erkek köpek sikerse düzelir sanırım?

0|0
    0|0
  • Bulasmaz.. Doktora git.

1|0
    0|0
  • Önüne gelene verirsen bulaşır tabi

0|0
    0|0
  • Nasil kapiliyo bu

0|0
    0|0
    • Cinsel yolla