Kendi bakır olmadığı halde neden bakire isterler?

Bakır olmayan erkeklerin konu evlilik olunca neden bakire isterler genelde?

0|0
12|38

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü birçok erkeğe göre kadının bakite olması namuslu olduğunu gösterir. Keni yapar ve namusuna bir halel gelmez ama kadında zar olduğu için o yapınca namussuz olmuş olur. Negatif ayrımcılığın doruk yaptığı ve biyolojik olarak başka bir işlevi olan ufacık bir parçanın sanki namusu göstermek için yaratıldığı inancının meşru olduğu akıl almaz geri kafalı bir düşünceden başka bir şey değil bence bu. Dediğin doğru, ancak keni bakir ise bakire isteme hakkı vardır. Ha bakire olursa kadın tamam ama bakire değil diye de o kadını almamak veya namussuz diye nitelendirmek terbiyesizliktir. Namus etek altında değildir. Bir kadın sevdiği insanlar bir şeyler yaşamışsa bu yanlış bir şey de değildir eğer erkek de yapıyorsa. Her önüne gelenle yapıyorsa amenna, ahlaksızdır ve kafası oro.pu olmuştur ama aksi halde ben bir yanlış görmüyorum.

11|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• Ne bakiri ya Genelevde veya piyasada para karşılığında yapıyrlar,bakir isteme nednide komleks aslında,Kadını meta olarak gördüklerinden,kulanılmış kullanılmamış meslesi yani nekadar kötü değilmi ondan sonrada hkam keserler 3 posta yapatım ,5 posta yaptım posta neyse artık akılları sıra,Akılgörgü,bilgi,yaşam felsefesi olack insanda öncelikle uyumlarla,oandan bundan duydukalrı ile insanda bilgi olursa okadar olur ancak ne olsun.

4|2
    0|0
  • bu arzulama meselesi. tercih meselesi. bakir olmayan bakire isteyebilir ya da bakire olmayan bakir isteyebilir. tercihtir. sonuçta yaşamını paylaşacak.

hep erkekler suçlu gösteriliyor. şunu soruyorum. herkes kendi kendine sorsun ve yanıtını düşünsün.

cinsellik iki ayrı cinsle yaşanmıyor mu? kadın ve erkek. kadın kendine sahip çıksa bakire kalır ve erkek de bakir kalır. kadın kendini korurken erkeği de korumuş olur. esas sorumlu kadınlar değil mi?

tüm kadınlar kendine sahip çıksa gayri meşru ilişkiye girmese erkekler de bakir kalmış olmaz mı?

1|1
    1|1
  • malliklarından, aptallıklarından, bağnazlıklarından, yobazlıklarından, okuzluklerinden, al sana geçerli 5 neden... Oldu mu?

7|0
    0|0
  • Bence Saçmalıktan ibaret ama malesef ki toplumumuzun bakış açısı böyle.

Asıl Bekaret fizikde değil ruhta olandır.

Bekaret fizikde aranmaz.

6|2
    0|0
  • bazı insanlar kendi olmayanı ister işte engel olamıoz mesela akıllı olmadığı halle akılı isteyenler güzel olmadığı halde yakışıklı isteyenler fukara olduğu halde sengin isteyenler.. İnsan oğlu bu ister

2|0
    2|0
  • Ben bakirim ama evleneceğim kişi için böyle düşünmedim pek ama elbette bakire olmasını benden öncesinin olmamasını tercih ederim. Ama şartlar bakarsın bakire olmayan birini severim onunla evlenirim. Zamanın ne getireceğini bilemeyiz...

6|1
    0|0
  • özgüvensizlikten, yüzeysel ahlak anlayışından, cahillikten.

5|3
    0|0
  • isteselerde bulamazlarda zaten merak etme Allah C.C Kuranda ne diyo nasıl oluırsanız öylesini bulursunuz kirli olan kirliui bulur temız olan temızı

5|2
    2|2
    • arada bir güzel şeyler çıkıyor ama genlimiz rezalet malesef, soruda da görüldüğü üzere :(

• zedcezir toprakları.

şurada bile kaldırdığım cevabın haddi hesabı yok bu kadar terbiyesiz olup da nasıl namus sorgusu yapabiliyor insan bende onu anlamıyorum :S

• seni destekliyorum ablacım. ben bakriim inancım gereği böyleyim. evlenene dk böyle kalacam inallah. kendim gibi bakire biriyle evlenmek isterim. sizin de aklınızda bulunsun ablacım bakir olmayanı almayın.

5|1
    1|0
  • Belki kendine güvenmiyordur? Ben öyle düşünüyorum -_-

6|0
    1|3
  • bu kadar onemseme hacım bu konuyu.herkes hakketıgı kısıyı bulur bakıre degılsen bırının bekaretını almıs bır erkek cıkar karsına.bakırelıgını alan erkek nıye yanında yok dusun bırde alınca uctu mu?...baskasının bekaretını alıp vıcdansızca kacan bır erkekte senı bulur.bu hayat boyledır.bu dunyada adalet yok gıbı gozuksede bal gıbı de var.

1|0
    0|0
  • Şerefsiz ve sahtekar olduğu içindir..

3|2
    1|1
  • peki sizler niye ilk birlikte olduğunuz kişilerle evlenmiyorsunuz ? ya da niye adam gibi insanların lişikiğine değilde tipine aldanırsınız...

2|2
    3|0
  • Düşünce yapısı olarak evlenince karısını döven adamdan bir farkı yoktur

Satanist de olabilir kesmek için arıyordur belki de...

2|0
    2|0
  • ben genelde bakire olmamasına özen gösteriyorum...

3|0
    3|1
  • sana gelen hediyeyi senden önce açan oldu mu?

1|0
    0|0
    • Hediyeyi açilmaiş istiyorsa eğer o kişi de bunu hak etmeli ve olaya tek tarafli bakmamali...

• Ben bakire olmayan kızla asla evlenmem :-)

2|1
    4|1
  • çok kalite bir soru sordun tebrik ediyorum..

1|0
    0|0
    • saol :)

• seni tebrik ederim boyle dusundugun icin, insallah gonlunu gore brini bulursun

• ben çok yaşamam adrenalin tutkunu biriyim istediğim sporlar beni öldürür çok geçmeden yalnız kalmam daha iyi :)

• zor arkadaş zorrrrrr

1|0
    0|0
    • neden...

• bakire bulmak zor nie arıolar ki evliyim ben sorun etmedim kendisi bozmuştu biraz azgınmış sadece

• işin bir tarfını ciidi atlıyorsun kadın tecrubeisz erkek ıstemez... bakir erkek senın işine gelmez zaten..

1|0
    1|1
  • Çünkü kendi yedikleri b*kları kimseye söylemeyebilirler ve bunu kimse anlamaz fakat bakire olmayan biriyle evlenirlerse aile ve çevrelerine bu durumu nasıl açıklayacaklarını bilemezler. Mesela kimse ölmek istemez ama herkes cennete gitmek ister bu da aynı mantıkta bir soru aslında.

0|0
    4|1
  • Bu konuda aile baskısı önemlidir.Çünkü bizim ülkede erkeğin bekaretini kaybetmesi milli oldun anlamında kızın bakireliğini kaybetmesi argo kelimelerle anılır ve adı çıkar bu çok kötü bir durumdur o yüzden erkek aileleri bakireliğini kaybetmiş kız istemezler.. Aİle şerefini düşünürler..

1|0
    6|0
    • Aile şerefi öyle mi?

Oğulları şerefsiz oğullarına baksınlar onlar.

Çalma kapısını çalarlar kapını azıcık vicdan o kızlar tek başına yapmıyo bu işi değil mi.

Yazık yazık şeref ne hallere düşmüş :S

• erkekler bunu hiç düşünmez ama kızların çok düşünmesi gerekiyor ama bu şeref dediğin kavram ailesine türkiyede olan bişey kız bakireliğini kaybetmişse adı çıkar bu konuda yanılıyor muyum..

• şeref iki bacak arasına sıkıştırıldığı sürece, yalancılar, umut tacirleri, hak yiyenler hep varolacaktır..Halbuki şerefsizlik insanın kalitesizliğini gösteren bu saydıklarımdadır. Bir kızın ırzına ona binbir türlü yalanlar söyleyerek, evlilik vaatlerinde bulunarak duygularını istismar eden puşştlar çok mu şerefli..Asıl şerefsizler bunlar işte..Bir de cinsel özgürlüğü kendinde görüp gerdekte kan görmek isteyen şerefisizler var bu daha kötü..

• isteriz

0|2
    3|0
  • 20 yaşındaki hatun bu hayattan çok yoruldum evi arabası parası işi olan yakışıklı bbbbbbbbbb beyaz atlı prensimi bulsam da ... dediği için olabilir mi acaba ?

o boşluk ( haketmediği çaba göstermediği zorluk çekmediği aşkı hayatı ) bana göre

en terbiyeli şekilde yanıtladım ;)

kadınlarıda görüyoruz yani erkeklere b.. atmadan önce önce aynaya bakıcak herkes

0|0
    7|0
  • 12312312312423534646745656. kez sorulmuş bir soru. Cevabı hala verilemedi.

0|0
    0|0
  • Zarları olmadığı içindir belki.

0|0
    5|1
  • Nede kadınlar erkeklerı anlamak ıstemezler ?

0|3
    4|1
  • cevap basit; çünkü biz türküz :) kadınlar erkeklerden temiz bir gelecek ister. erkekler ıse kadınlardan temiz bir geçmiş. bu benım dusuncem değil. sadece durum analizi :)

0|0
    2|0
  • Anene gelenek işte...

0|1
    0|0
  • Hmm güzel soru :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 12

• Ben bakirle evlenicem.

5|6
    5|0
  • Toplum baskısı sanırım.Bu yönde yetiştirliyor erkekler..

4|1
    0|1
  • Çünkü erkek egemen toplumda yaşıyoruz. Ne kadar eşitiz desekte.

4|1
    0|2
  • sence neden zevk işi canım bence

3|3
    0|0
  • Çünkü, başkasının bacak arasında hüküm sürmek onların esas amacı!

3|3
    2|3
  • Gerizekali olduklari icin. Acik ve net.

3|3
    2|2
    • Aynen öyle,Bilgi edinmeden ondan bundan duydukalrı il fikir edinen insanlarda başka ne olabilirki.

• onlarda ayrı bir kişilik

3|2
    1|2
  • ego diyorum

3|2
    1|2
    • size mi söyledim ben? hayır.o zaman benim fazla sinirlerimi bozmadan uzayın lütfen! herkesle yatıp kalkan da sizsiniz.agzınızdan çıkanı kulagınız duysun!

• bı zevk ugruna oldugu ıcın

2|1
    0|1
  • namusu bir çift meme ve zara bağlayanlarla falan muhattap olmuyorum banane ki yani

3|1
    1|5
    • farklı bır bakıs acısı...pekı namus nedır? bır acıklarmısın bır cerceve ıcınde hemde bızde ogrenmıs olalım

• haklısın gercek hayatta olsa bu konuda burnumu sokmazdım cunku boyle bır konuya sahıt olmazdım ama burası sosyal bır platform bırısı yanlıs bır sey dusunuyor ve bunun sonucunda da baska ınsanların yanlıs fıkırler edınmesıne yol acıyorsa yazılması gerekır dıye dusunuyorum.sonucta bu sayfanın yonetıcısı olarak bu sayfanın zaten tartısma amacıyla kuruldugunu bılıyorsundur.neyse sen boyle cool takılmaya devam et sayın yonetıcım bır daha da yazmam.kusura bakma yorumunun altını kırlettım.iyi aksamlar

• cool lafı ne kadar da moda ben kendi doğrumu yaşarım bu seni bağlamaz daha bir şey eklememe gerek yok gidip hayatını yaşa

• şeref engelli hepsi

3|2
    1|3
  • Pasalarin keyfi oule istior ondan.

1|3
    2|2
Yükleniyor...