Ateist Türk erkeklerinin bekaret hakkında fikirleri nelerdir?

Ateist Türk erkekleri evlenecekleri bayanın bakire olup olmadığını ne derece önemsiyor?

PS:aslında cinsellik değil bence konu ama.. şimdi gene kaldırırlar falan !

Güncellemeler:
AHLAK KONUSUNA DEĞİNEN OLMUŞ.

BEKARET KONUSUNU din ve ahlakın dışına taşmış toplumsal bir ÇIKAR olarak görüyorum. Türk Erkeklerinin yıllardır faydalandığı, gene Türk kadınlarının büyük zarar gördüğü

ATEİSTLERDEN de açıklama değil dilerlerse görüşlerini paylaşmalarını rica ettim!

0|0
4|28

En İyi Erkek Görüşü

• çiftlerin bir yolculuğa adım atarken bir zardan daha çok önemsemesi gereken çok şey var

3|1
    1|1
    • Nedir? Bekareti önemseyenler ne olarak görür?

• sorunu anlamadım ?

• bencillik ve hegomanya tabi ki ne olarak görecek.. DİNİN bile yasaklamadığı bir şey bakire olmayanla evlenmemek.. her haltı yiyip el değmemiş aramak nasıl hoş görülür.. HA TEKRAR TEKRAR SÖYLÜYORUM: BAKİR ERKEĞE SÖZÜM YOK!

Erkekler Ne Diyor 27

• evet bir ateist olarak açıklıyorum : geçmiş dönemde bende çook şey yaşadım , karşımda ki kişi yani eşimde geçmişinde duyguları nedeni ile yaşamış olması lazım... şuan günümüzde bana aşık , bana tapıyorsa öyle bir sıkıntım olmaz... olmayan tanrıdan ikimizede mutluluk dilerim :)

5|3
    3|4
    • bunu eksileyen 2 kişi süper mümin sanırım... yıkın la artık şu tabularınızı!

• Tanrıya inanan biri olarak ben, görüşünü takdir ettim :)

• teşekkürler dostum :) sonuçta kimse sütten çıkmış bir ak kaşık değil , bekaret kaybetme yaşı 16 oldu bile ki aslında bu çoook geçmişten beri böyle... birde şu var , şimdi bu yaşımda evlenmeden ilişkiye giricem ki benim gibi nice erkek var böyle ve alayımız bakire ile mi evlenicez? mantığa aykırı , bir tek hz isa nın annesi meryem bu duruma düşer ki onada inanmıyorum , o karı bir işler çevirmiştir zamanında :):):):)

• Ateistlikle birebir ilgili değildir. Zira Tarih boyunca pek çok din de ve toplumda bekaret kavramı vardır. Bunun ataerkil toplum ve mülkiyet ilişkileri ile gelişen bir olgu olduğunu söylemek daha doğru olur.

Çok ağdalı girdim konuya di mi ? Peki basitçe söyleyeyim bekaret kavramı dinin ötesinde gelenek ve göreneklerle yürüyen, yetiştirilirken erkeğe ve kadına işlenen bir olgudur.

Ateist olduğu halde kafasında bekaret konusunu aşamamış çok sayıda adam daha az sayıda da kadın tanıdım.

Öte yandan özellikle Müslümanlarda bekaret kavramını önemsemeyenlerin oranı çok çok azdır.

Halbuki peygamberin kaç eşi vardır, kaçı evlendiklerinde bakiredir sorularının yanıtlarını araştırsalar İslamiyet açısından bekaret kavramının da önemini tartışabilirlerdi.

Uzun konu.

Bence kadın sorunun önemli bir parçasıdır.

0|0
    0|0
  • Evlilik için ince bir zardan daha önce düşünülecek çok şey var.

4|2
    1|0
  • hadi bunuda açıklayın ateistler .

4|3
    1|0
  • dünya görüşünün ataistlikle alakası yok..

hemen her erkeğin bu konuda 2 düşüncesi vardır bana göre..

birincisi söylediği ikincisi ise söyleyemediği ama gerçekten inandığı...

onun için burada verilecek cevapların doğrulu bence görecelidir ve değişkendir...

0|1
    0|0
  • ne bekaretmiş arkadaş ya. türk toplumu ne zaman aşacak acaba bu mevzuyu

4|2
    1|4
  • ateist olmam ahlaksız olmamı gerektirmez :) kısa ve öz

1|2
    3|2
  • onlar kızlık zarına bile inanmazlar :)

1|3
    3|6
    • haklı :D adama dislike vermeyinle atkafistler :D

• hayatımda bu kadar sacma bir yargı görmedim biz görünen HERSEYE inanırız :)

• @frankie herkesde yok o kızlık zarı doğuştan olmayanlarıda var ;)

• bekarete tapmazlar bekaret ile din arasinda bir ilişki yok.bakire olmasi şart değil.

Ateiste en yakın benim

2|0
    1|2
  • Güzel soru, hakikaten ilginç soru ben beğendim :D

0|0
    0|0
  • onlar kızlık zarınada inanmazlar :)

0|0
    2|1
  • bunun kişikle alakası var bence bana göre çok önemi yok . tek bir önemi var bekaretin simgesi . tanıştığım insan bakire olursa ne hoş olmazsa da niye değilsin diye boğazına sarılmam açıkcası.

0|0
    0|0
  • ya soruyu soran arkadaşa hayran kaldım çok sabırlı ne salak saçma yorumlar var burdaa yahu..

0|0
    0|0
  • bekaret konusunun sadece dinle ilgili olduğunu mu düşünüyorsun?

1|0
    1|1
  • Ateist olmadan öncede önem verdiğim birşey değildi. Saçma ve gereksiz.

1|0
    3|3
  • kaldırmazlar cinsellik katagorisine koymussun

0|0
    0|0
  • dinle ne alakası var ya ben çok inanmıyorum ama bakirelik önemli

0|0
    0|1
    • yukarıdakine verdiğim cevap...

• tebrik ediyorum seni.. itirafın için!

• teist türk erkekleri diyerek türklüğe ne kadar hakaret ettiğinin farkında bile olamayacak kadar salak bir mahlukatın tekisin sen ateistlik ve türklük bir arada olmaz salakkkkkkkkkkkkkk

0|0
    7|8
    • BUZ... boynuna ve ensene doğru :)

üstüne melisanı iç. rahat uyutur ;)

• ne alaka amk saçmaladın bir sürü ateist türk tanıyorum ben:)

• sen birden gaza gelip lak diye ifşa ettinya kendini ( klasik TÜRK :D ) korktum bir an.. anam çarpıldık diye.. :P

• ateistim ama bakire isterim allahımız olmayınca ahlağımız da yok diye bişey yok

0|1
    4|3
    • sex yapmak ahlaksızlık diyorsun yani?

• BAKİRE BİR BAYAN OLARAK SÖYLÜYORUM yazını görmedim özür diliyorum senden sadece bu konularda biraz agresif oluyorum yanlış anlama sen

• bu konuları insanlardan duymak ve anlatmak istiyorum çünki! bekaretimi evlilik için değil aşık olduğum adamla paylaşmak istiyorum.. sonra eğer bir sebebten yollarımız ayrılırsa bende hayatıma devam edim istiyorum.

AHLAKSIZ olarak tanımlanacağım bir toplum nedeniyle evlenmek ya da sex yapmadan yaşamak istemiyorum.

bu konudan rahatsızım çünki YANLIŞ!

• Nefes alsin yeter bana

0|1
    4|4
  • ateistim evet ve afedersin ama bekaret zerre şeyimde değil. hatta bakire kızlardan uzak durmaya gayret ediyorum, bakire kız sevmem. yatağa gireceğim kadın deneyimli olmalı. bekaret bu toplumun en büyük riyakarlıklarından biri, bir ahlak ölçütü olarak kadınların üzerine yapışmasından bu toplum adına utanıyorum. bakire bir kızla evlenmek isteyenler olabilir, bir erkek olarak bunu anlayabilirim. ama bu olayın bu kadar abartılmasını hiç doğru bulmuyorum. herkes zardan bahsediyor ama evleneceğim kadın merhametli olsun, dürüst olsun, entelektüel olsun diyen pek yok. seksi, cinselliği, sevişmeyi bilmeyen erkek egemen toplumun kompleksli ve zavallıca bir eğilimi.

3|1
    1|0
    • bu kadar güzel yazmıssın ama keske gizli olarak cevaplamasaydın

• dürüstlük vurgun tüm beklentilerden çok daha önemli..

• teşekkürler, pek umudum yok ama umarım yakın bir gelecekte bu meselelerin aşıldığını görebiliriz.

• hadi bunuda açıklayın atayiz amcalar.

0|0
    3|3
  • bekaret ahlak ölçüsü mü diyen kişilerin kız kardeşleri olsa evde bir erkekle bassalar ne düşünecekler merak ettim

1|2
    5|7
    • neden bekareti tabu olarak görmeyenlerin , ortalık yerde sex yaptıklarını düşünüyorsunuz! CAHİLLİK KUSURA BAKMA

• bi kere bekaret gittimi zaten fikir aynı ...

• Ateistlerin ne umrunda ki?

1|3
    4|6
  • bence evlenmeye gerek duymuyorlardır nerde akşam orda sabah hobaaa

0|0
    2|1
    • bence tam tersi nerde müslüman inanan adam var onlar karı kız peşinde :)

• Inanc konusuna girmiyorum ama bekaret olmazsa olmaz degil benim icin.

3|1
    2|1
  • Ateizler Açıklayın..

3|2
    3|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Ateistlerin de ahlaki değerleri vardır.Ama bekaret konusuna erkekler cevap versin.

2|0
    0|2
    • bekaret ahlak ölçüsü değildir

• Ahlak, evrimsel bir süreç sonunda canlıların kazandığı toplumsal bir gereksinimdir. Kökeni 3,4 bin yıl öncesine dayanan dinlerin tekelinde bir oyuncak değil. Bu yüzden bekaret,ahlak ölçüsü değildir arkadaşın da söylediği gibi. Bu yüzden bekaret,içi kof tutmuş bünyelerin ağzına sakız yaptığı sözde ahlak anlayışının sonucudur, genel ahlak kavramının değil.

• asla ahlaksız olarak düşünerek sormadım! aşağıdaki yorumlara katılmakla beraber dikkat ederseniz Ateist türk erkekleri diye başlık attım. Çünkü din ve ahlakın dışına taşmış toplumsal bir ÇIKAR bu bekaret konusu.. ( erkekler için )

• ben dul adam aldim bakireydim nedeniyse nasilsa zor bulurum bakir erkegiydi

bir gün gelcek erkeklerde bizim bu durumumuza düsecek nasilsa bakire kiz yok diyecekler dul kadin bile alcaklar

1|0
    0|0
  • Bunun inançsal bir tabu olmadığını anlayacaksın ..

Bu sitede ateist olup bekarete önem veren erkekler var Hatta eşcinselliğe karşı olan ateistler de var

Bu kavramları dine bağlamak gerçeklerin üstünü dini inançla örtmektir.

2|0
    0|1
    • inaçsal bir tabu değilse, neysel bir tabu! bunun için DİNİ olmayanlara görüş sordumya...

ERKEK HEGOMANYASI olarak görüyorum.. o nedenle ateist TÜRK erkekleri!

• . Zaten inancın içine kendi uydurdukları herşeyi yerleştirip din diye sunmuş insanlar. Gerçek din tabii ki bu değil, Gerçek dinin geliş amacı da yaşanış amacı da bu değil.

• Fxinturevi kendi düşüncelerini beyan etmeli arzu ederse

• Bakir olmayan bir erkeğin bakire bir kız araması kadar geri zekalıca çok az şey var.Dinle de alakası yok bence.

2|1
    1|0
Yükleniyor...