Bakire kalma sebebiniz nedir?

Bu sorum bakire kızlara olacak.

Neden bakire olmayı tercih ediyorsunuz?

Bekaretinizi teslim edecek erkek henüz karşınıza çıkmadığı için mi?

Evleneceğiniz erkeğin buna karşı olma ihtimali mi?

Dinsel gerekçeler mi?

Kültürel sebepler mi?

Tam olarak ne bu? Çünkü herkeste çok farklı. Örneğin tanıdığım bir arkadaşım bakire kalmak istemiyor ama bunun "özel" bir insana gitmesini istiyor.

Sizin gerekçeleriniz neler?

1|1
17|8

En İyi Kız Görüşü

• 2 nedeni var.

1.Allah'tan korktuğum için

2.Evleneceğim insanla evlendikten yaşamak isterim cinselliği .Yoksa öncesinde yaşasam evlenmek bana da bazılarına geldiği gibi anlamsız gelirdi.

9|20
    4|0
    • + veren herkese teşekkürler

@ eğitimsiz sen benim dediklerimi nerenle anlıyorsun.Soruya bak niye cinsel ilişkiye girmiyorsunuz demiş.Niçin evlenmek istersiniz dememiş.Bana evlilik anlamsız gelmiyor ayrıca.Evlilik benim için önemli bir müessese.Seks benim için tek evlilik nedeni değil.Lafları çarpıtma.Sırf seks yapmak için kimse evlenmez.Hele ben asla.

• 4- kızdan gelmiş. Nedeni onların direk vermeleri birine. Seni + lıyorum kızım. İnşallah senin gibi bakir erkek bulursun !!!

Kızlar Ne Diyor 16

• Bence erkekler ne kadar rahat karsılanıyorsa kızlarda da öyle olmalı.. Fakat ben evlenmeden ya da belirli bi yasa gelmeden orda burda yasanmasını dogru bulmuyorum..! Dogru bulmadıgım birseyi sırf erkekler yapıyor, eşit olalım diye yapmam benim sebebim bu...! Evlenince olmalı özel olmalı tek olmalı.. ayak altına düşmemeli erkek için de kız içinde.. Erkekler nasıl temiz masum kız ararsa ben de o masum erkegin pesindeyim ;)

Bunlar beni görüşüm herkes katılmak zorunda değil. Etrafım da bakire olmayan cok arkadasım var, kınamıyorum kötülemiyorum herkes kendi dogrusu pesinde..

Hem din Hem prensip olarak bunlar cocuk işi değil insanın ruhunda derin izler bırakacak seyler o yüzden evlenmeden yasanmamalı.. diyorum :)

3|9
    2|0
    • Tebrikler güzel bir cevap yazmışsın doğru olanı bencede böyle bundanda sakın vazgeçme evleneceğin insanı bekle ve evlendiğin zaman

• tbrk ve taktir

• Çok mutlu oldum ya düşüncelerime katılan kimse yok sanmaya baslamıstım.. daha gecen hafta bi arkadasım bebek aldırdı ve o kadar rahat anlatıyor ki sevgiliyse sakalasıyor falan kendimden süpheye düşecektim yakında...

• Şimdi babama ileride eşimin yüzüne rahat bakabilmek için.

4|12
    3|0
  • özel ve değerli bişey bi kız için kadın olmak..bu da önüne gelenle değilde beklenmiş bi gecede o heycanı yaşayacağın erkekle olmalı..hakeden ınsanla,helalinden..kadını olmalısın o kişinin..kendıme olan saygımdan dolayıda herkesle yaşanacak bişey değil bu kesınlıkle..

3|1
    2|0
  • Ilk olmayi hak edecek kimsem var,

Ama ne ben istiorum nede o istior.. Ben istesem bile o istemez evlenmeden...

O geceye ozel olsun madem bir kere yasiyacagim rahat yasiyayim vicdanim rahat etsin...

Vicdan azabi cekmek yerine huzur buluyim sabah uyandigimda...

2|3
    1|0
  • 1) daha henuz biri cikmadi, vede her erkege verilmez boyle özel birsey. karsindakine guvenin olucak.

2) evlennen erkek zaten bu kizi sevmisse bakireligine bakmaz, ama genelde oyle olmasini ister.

3) dinsel olarak bakarsak din demiyorki illahi bakire kal, sevdigin, guvendigin kisiyle yap. bilki sadece hep o olucak diye.

4)en nefret ettigim traditionell dusunceler zaten.adamin teki bunu yapma demis, artik o gecerli olmus.ya belki o adamin dusucesi oyleydi, baskasinin daha baska degisik dusuncesi olabilir.

3|0
    2|7
    • Din öyle bir şey demiyor.Nikahsız olmaz diyor.Lütfen dini karıştırıp değiştirmeyin.

• Teenager detected!

• hangi din demiyor?

• ilk olmayı hakedecek kimse çıkmadı karşıma

2|1
    0|1
  • İlkim olmayı hak edeceğini düşündüğüm kişiler bir baktım ki hiç hak etmiyormuş.Çok özel olmasını istiyorum ve yaptığım zaman pişman olmak istemiyorum ve evet biraz dini konularda engel oluyor bana.

2|1
    1|0
  • Her erkek sevdiği kızın ilki olmak ister bunun için

0|3
    3|0
  • Kendime saygım ve dini boyut. Ayrıca ben kendime saygı duyup dini açıdan bakıyorsam karşımdaki kişininde böyle olmasını isterim.

0|0
    1|0
  • geleceği önceden göremediğim için..kişisel tercihde denebilir düzenli bir hayat istiyorum ileride

0|0
    1|0
  • vajinismus tabiki.

Yoksa ne din , ne saçma gelenekler ne toplum baskısı engelleyemez beni.

Kaç flörtüm oldu , hala seks için çabalıyorum.
    Düzelmezsem jinekoloğa gideceğim.
    Son olarak tabiki özel biriyle olacak ,
    Çünkü flört ettiğim tüm erkekler, zaten özel benim için. Sevgilimle yani 'en özelimle'
    olacak.

0|0
    0|0
  • Bütün bakirelere beyin zarımdan bir parça vermek istiyorum.

2|0
    4|4
  • Ben bunu saygı olarak görüyorum,bakire kalmak bu yüzden tercihim.Kültürel falan değil,zira annemin evlendiğinde bana hamile olduğunu öğrendim.İlk bunu fark ettiğimde yıkılmıştım,sonradan alıştım hatta yani normal gibi.Ama ben öyle olmak istemiyorum,ilki eşimle evlendiğimde yaşamak istiyorum.

3|5
    2|0
  • eh ilkin özel olması tercih edilebilir, bunda yadırganacak bir durum yok. evlilikle alakası yok ama bence bunun.

2|1
    1|2
  • bekaretimi verebilecğim özel biri daha karşıma çıkmadı

3|1
    0|0
  • İleride eşimle ve ailemle problem yaşamamak için

2|3
    3|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bekaret sadece kızlarda olan bişey değildir aslında , erkek te isterse kendini zinadan koruyarak bakire kalabilir. Bekaret bence özel bişeydir, bir zardan ibaret değildir yani.

Bu bir kez olan bişey, iyi koruyabiliyorsan sıkıntı yok. Koruyamadıysan evlendiğinde bunu eşine açıklaman gerekir. Bu da zor bir durum.

Ayrıca adam seni seviyorsa onu kafaya takmaz diye bir düşünce tarzı olmamalı. Sen 1 kişiylede sevişmiş olsan , 1000 kişiylede sevişmiş olsan, evlendiğinde bekaretini eşine veremediysen eşinin kafasında sabit bir soru işareti kalır.

2|3
    2|0
    • ""Bekaret sadece kızlarda olan bişey değildir aslında , erkek te isterse kendini zinadan koruyarak bakire kalabilir. Bekaret bence özel bişeydir, bir zardan ibaret değildir yani""

cok dogru.. tbrklr

• Teşekkürler...

• Öncelikle, cinsellikle ilgili sorulara cevap yazan bayan arkadaşların çoğunun henüz bakire olduğunu görüyoruz. ,buda cevapların tecrübeyle değil,akıl yürütmeyle verildiğini ortaya koyuyor.Bekaret toplumsal ve dini kültürün topluma etkisiyle şekillenen bir kavram.Batı ve Güney Afrika da ergen bir bayanın bakire olması bir problemin var olabileceğini çağrıştırırken,bizim gibi Ortadoğu kültürleri ve akraba kültürlerde evlilikten önce kalmaması hemen hemen hayati bir durum olabiliyor.Kişinin bununla ilgili bir karar verebilmesi için hangi kültürden bir hayatı yaşayacağını kesinlikle bilmesi gerekir,çoğunlukla batı modeli yaşamı taklit eden birçok erkeğin evlenirken problem etmediği olmayan bekaret ,hayatının ilerleyen dönemlerinde bilinç altı uykusundan uyanıp ortaya çıkıyor.Çünkü aile kurumu ortaya çıkmadan önceki konjüktürde batı modeli hayat çekici iken,aile oluştuktan sonra korumacı ve kapalı yaşam'' aile reisi '' ilan edilen erkeğin coğrafyasının kültürüne dönüşünü başlatır.Bu aşamada geriye dönük muhasebelerinde erkekler eşlerinin önemsemedikleri durumunu farklı değerlendirmeye başlayabilirler.Bu yüzden evlilikten önce cinsel birleşme buralarda her daim sorundur...Bencede saklanmasında yarar vardır,KENDİ İÇİN...

0|0
    1|0
  • Doğru olanı bence evlenince eşinle en mantıklısı böyle olur. böyle düşünen kızları yürekten tebrik ediyorum.

0|3
    1|0
  • Tabikide dinim için bakir kalırım. Hem de ilkim olan karım olsun diye !!!

0|0
    0|0
  • ben kız olsaydım sayett sırf eşime özel olmak ıcın korumaya calısırdım dıyorum...

1|2
    4|0
  • bende kız olsam evlenecegım kısıye saklarım yanı acıkcası benım gozumde zaten pek kıymetı kalmıyo bozuk kızların

0|2
    8|0
    • bozuk kız tabiri çok yanlış. seni kınıyorum arkadaşım.

bozuk araba der gibi; öyle bir terim insanlar üzerinde kullanılması, hiç yakışmıyor.

• yoo gayette bas tacım olmuyo yanı kusura bakma o sızın dusuncenız her erkek sadece kullanır onu bas tacı gıbı bıle gosterır ama asla we asla genel olarak soyluyorum ewlenmek ıstemezler...dıgger ewet bozuk tabırım bıraz yanlıs bır cumle oldu

• İnşallah bakir biri bunları söylüyordur.

• Evlenecek kişiye vericek başka negibi bir sebebi olabilirki gerisi saçmalık

0|0
    2|0
  • sen analı babalı piç misin

0|1
    4|0
Yükleniyor...