Genital bolgelerdeki sivilceler?

Bir aydir kendimde fark ettigim bir sey oldu anus bolgemin cevresinde ve vajinamin ic dudaklarinda beyaz sivilcemsi bir seyler cikti elimle degdigimde fark ediyorum tabi onemsememistim gecer sandim bu gun vajinamin ic dudaklarinda bir iki tane daha baya belirgin sekilde gorebildigim kadar yine cikmisti kocaman kocaman degiller ama elime degiyor beyaz putur putur bir seyler var cinsel yolla bulasan bir hastalik midir bu? Aklima direkt hpv geldi internetten baktim goruntusu ona benzemiyor anis bolgemdekini ben gormedim kiz kardesim gordu sigile benzemiyor sivilce gibi dedi ki hpv sigil seklinde cikiyormus internette oyle yaziyor. Yarin bir dermataloga gidecegim cunki bu sey beni korkuttu muhtemelen tedavisi olan bir seydir ama gercekten ciddi anlamda ne olabilecegi hakkinda fikri olan birisi yazabilir mi? Hastaneye kesin gidecegim ama on arastirma yapmak istedim bulamadim bir turlu ne olabilecegini.

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• GENİTAL SİVİLCE NEDENLERİ NELERDİR?
    Akne, vajina gibi vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Hormonal değişiklikler, bazı deterjanlar, stres, diyet, vücut yağlarının aşırı üretimi, ilaçlar ve bazı sağlık koşulları sivilce oluşumunda rol oynayan birçok faktörden bazılarıdır. Buna ek olarak, ergenlik çağına gelen gençlerin çoğunda vajinal akne gelişebilir. Bazı aknelere ise cilt gözeneklerinin bakteriler tarafından istila edilmesi ile enfeksiyona neden olabilir.
    GENİTAL SİVİLCE NASIL BELİRTİ VERİR?
    Vajinal sivilce her sivilcede olduğu gibi benzer bir görünüme sahiptir. Çoğunlukla vajinal bölgede veya çevresinde kırmızı, hassas ve iltihaplı şişlikler halinde belirti vererek göze çarpar. Uçlanan sivilcelerde takılma hissi ve anlık sancılar, etkilenen alan üzerinde ağrı ve kaşıntı da eşlik edebilir.
    GÖRÜNÜM NASILDIR?
    Vajinal akne görünümü her birey için farklı olabilir. Akneler genelde kırmızı ve iltihaplı bir görünüme sahiptir. Sivilce başları beyaz veya siyah renkli olabilir. Yeni deri hücrelerinin oluşumu ve yağ birikimi ile gözeneklerin tıkanması nedeni ile siyah uçlu şeklinde görünür. Ayrıca, bazı alanlarda kuru cilt görünebilir. Deri altında derin bir şekilde gelişen yumrular, nodül olarak bilinir ve çok ağrılı olabilir.
    VAJİNAL SİVİLCE TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?
    Vajinal sivilce tedavisi benzoil peroksit gibi reçete edilen akne ilaçları sayesinde yapılabilir. Akne tedavisinin amaçlarından biri cilt hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve iltihabı azaltarak bakteriyel enfeksiyon ile mücadele etmektir. Bu iki önemli faktör aknelerin yok edilmesinin iki temel prensibidir. Vajinadaki bir sivilcenin tedavisi sekiz hafta kadar sürebilir.
    Vajinal akne tedavisinde kullanılan farklı alternatif ilaçlar olabilir. Özellikle anti- antiseptik olabilen lavanta özü yağı ve inflamatuar ve anti-bakteriyel özellikleri taşıyan Azadirachta indica gibi bitkiler kullanılabilir. Kendi kendinizi herhangi bir cilt sorununa tedaviye başlamadan önce doktorunuza danışın.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle bu anlattigina daha cok benziyor mesela actim hsv hpv gibi biruslere de baktim ama akneye daha cok benziyor :) cok tesekkur ederim umarim aknedir de icim rahatlar yarin

• geçmiş olsun.

En İyi Kız Görüşü

• Mantar olabilir mi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Evet zaman zaman hepinizin bşına gelir bu sivilcelenmeler ve çoğu kıl kökü iltihabı olarak örülür. Bunun dışında bir iç hastalık belirtisi olara kta algılanabilir gerekli test ve tahliller istenir kesin bir teşhis konur.
    önemli olan kaşıntı, sertlik, ağrı ve batma yapıyormu, zaman zaman patlayıp kanıyormu bunlarda ayrıca açıklanması gereken şeyler. Neyse önce bir jinekoloğa görünüp sonrasına bakın derim...

0|0
    0|0
  • Korunmasız ilişkin oldu mu?

0|0
    0|0
  • sen bu soruyla ateşle oynuyorsun :) birazdan çek fotosunu bakalım diyen dermatologlar olur şimdi :) görmek lazım derler :)

0|0
    0|0
  • Kullandığın iç çamaşır %100 pamuklu değilse, tuvalet ve Duş sonrası o bölgeleri tam kurulamiyorsan yani nemli kalıyorsa olabilir.

Başka sebepler de var ama bu kadar detaylı anlatan bir hatun onlara mutlaka dikkat ediyordur diye düşündüğüm için yazmadım.

0|0
    0|0
    • Her gun banyo yapan bir insanim.. Ama genital bolge akintim icin cok antibiyotik kullandigim oldu, acaba mantar olabilir mi bu? Cunki teyzelerimde de surekli oluyor mantar temiz olmalarina ragmen genetik gibi mesela umarim ama kotu bir sey degildir sadece o bolgemde var bu dedigim puturcukler baska hicbir yerimde yok

• Dantel tarzi ic camasirlarini naylonumsu gibi onlari daha cok tercih ediyorum aslidna.. Yarin bir de doktorla konusalim bakalim..

• Onlar terlemeye sebep olacak türden ürünler. Bu da hem genital bölgede terleme hem de hassas ciltlerde tepkilere sebep olur. Bir de kullandığın günlük Ped varsa onun da dokusunda pamuk ağırlıklı olmasında fayda var.

• Mantar gibi bir şey olabilir

0|0
    0|0
  • Doktora git

0|0
    0|0
    • Gidecegim yarin zaten ama kendimi kotu hissettim yani tedavisi eminim vardir ama boyle bir seyin basima gelmesi hastalikli karantinali bir hasta gibi hissettirdi

• Her onune gelenle yatarsan böyle olur.
    Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • bir hastalık habercisi olabilirciddiyim

0|0
    0|0
  • Doktor şart.

0|0
    0|0
  • Cok yonlu ilişkisen ve temiz olmamandan birisinin bişeyini giymekten başka bişey olamaz

0|0
    0|0
  • Hastaneye gittiniMi

0|0
    0|0
  • bence en iyisi hekim

0|0
    0|0
  • Enefeksiyon kapmış olabilir sakın sıktırma derim...

0|0
    0|0
  • kız kardeşinemi gösterdin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...