Evleneceğiniz kadın ya bakire değilse?

Evleneceğiniz kadın bakire değil bu sizi nasıl hissettirir?

Not: Peki ya karınız olacak kişi önceden tecavüze uğramış ise ve bakireliğini bunda kaybetmişse nasıl hissederdiniz?

Güncellemeler:
Geneli olumsuz bakmamış bu duruma.. ama eminim ki bir çoğunun başına geldiğinde unutulur buradaki sözler... bakireliği takıntı haline getiren arkadaşlar "ewlenmeyi düşünecek kadar sewdiğiniz kadın duygularınıza karşılık versinde siz ona şükredin şoyle olsun bpoyle olsun diyeceğinize ..."

0|2
5|39

En İyi Erkek Görüşü

• Bu soru tartışmaya çok açık ve kişiden kişiye değişebileceği için mutlak bir doğrusu yok.

Bekaret bizim toplumda çoğunlukla önemli. Başta önemsemeyenler dahi sonradan bunu kafaya takıp türlü sorunlar çıkarabiliyorlar. Bizim toplumumuzda cinsel ilişki, birbirine zıt iki kavramı aynı anda kişilerin bünyesinde barındırabiliyor. Cinsel ilişki bir yandan zevk alınan bir olayken diğer yandan öfke duyulan kişileri cezalandırma yöntemi olarak da düşünülebiliyor. Ne tuhaftır ki kızdığımız birini cinsel ilişki ile tehdit edebiliyoruz. Kız arkadaşınızı ya da eşinizi cinsel ilişkiye girererk cezalandırmakla tehdit ettiğinizi düşünsenize? Ne komik olur değil mi...

Belki de bu yüzden, erkek kişi, eğer sevdiği kız daha önce bir başkası ile birlikte olmuşsa, aslında kendisinin cezalandırıldığını, aşağılandığını düşünüyordur. İlk olmak, en iyi olmak, üstün olmak zaten erkeğin doğasında varolan hisler. Rekabeti ise asla sevmeyiz. Dolayısıyla sevdiğimizin bir başkası ile birlikte olmuş olması bizi çok ama çok rahatsız eder, önceki sevgilisinin gerisinde kalmış olmayı asla sindiremeyiz.

0|0
    0|0
    • Anlattmak istediini gayet iyi anladım we mantıklı geldi... Değişik bir baklış açısı

Erkekler Ne Diyor 38

• Her zaman derim , evlendikten sonraki yaşantısı önemlidir benim için evleneceğim insanın .

Hatasız kul olmaz , yaptığı hatalar yüzünden insanları dışlamak yanlıştır .

Tecavüze uğramış birisine , daha fazla ilgi ve alaka göstermek gerekir , yaşamış olduğu kötü durumun psikolojisini kolayca üstünden atamayabilir .

Evlendikten sonra cinsel münasebet yaşayamama ihtimalini göze alamaz birçok insan , eşinin yaşadığı duruma aldırış etmeden onunla ilişkiye girmek istemesi durumu daha vahim bir hale getirebilir .

Tecavüze uğramış bir kızla evlenirim demek için öncelikle bunları göze almış olmak gerekir , eşim kendini hazır hissedene kadar beklerim diyebilmek gerekir .

Dediğim gibi bu sıkıntılı bir süreç olur , zora gelemeyen birisi iseniz boşanmak kaçınılmaz olur .

Ahlaklı olmak namuslu olmak kavramlarını iyi anlamak ve bilmek gerekiyor .

1|0
    0|0
  • Bakire olmak ? İnsan öncelikle zihninde bakire olmalı. Gerisi teferruat...

İnsan gelir geçer,

beden gelip göçer,

ruh can verense bedene,

ruhta bekaret aranır.

Tecavüz olsa da farketmez. Bedeni zorla alıkonulan bir kadının ruhuna kimse alıkoyamaz. Ruhu güzel olsun,

Mısır'a sultan olsun...

Ben, bir erkek olarak, eşim olacak kişiden sadece dürüstlük beklerdim. Başına ne gelmişse ne yaşamışsa bilmek isterdim, tabi ki bilmek istemek bir "savcılık belgesi anlamında ya da sorgulama anlamında değil", eşim olacak kişiyi daha iyi tanımak ve anlamak isterdim. Onun belki de bir parça ilacı olmak isterdim.

Cinsellik ihtiyaçtır ve ihtiyaçlar bir şekilde giderilir. Önemli olan çiftlerin birbirlerine karşı dürüst olmasıdır. Gerisi hepten ıvır zıvırdır.

Tabi ki yurdum insanı, komplekslerle büyüdüğü için, aile baskısı ve çevre baskısı yüzünden bazen insanı insan yapan onurdan uzak yaşamaya başlıyor. Toplumdaki bu onursuzluk, tecavüz edene tecavüz etmek şansını, tecavüze uğrayana ise bu durumu saklama ve bir ömür onun baskısı ile yaşamak ızdırabını veriyor.

Ben çok erkek ve kadın gördüm,

dışarıdan baktığında bakire,

karakterde ise fahişe...

1|0
    0|0
  • Önemli olan ruhunun bakire olması. Bir önceki cevaplarımdan birinde "tecavüze uğramış bir kız bana göre hâla bakiredir" yazmıştım.

Kesinlikle öyle.

Nasıl hissetmek konusunda da, kötü hissederim elbette. Sevdiğim bir insanın başına böylesine insanlık dışı bir olayın gelmiş olmasından ötürü.

1|0
    0|0
  • hiç umrumda olmaz, amacc arsafta iki damla kan mı gormek yani... ruhuna mı tecavuz ettiler sanki o beni seviyorsa bnde onu seviyorsam tabikide umur etmem...yuz ustu bırakıp ta gitmem de gidememde...o benim karım olack birisiyse zaten ruhumunda bir parcası olmustur artık...

1|0
    0|0
  • Ben onun kalbini seviyorum bakire olmamis farketmez bizmi bakireyiz sanki ondan bakirelik istemek icin erkek te bakir olmali o zaman

1|0
    0|0
  • Kız eğer bakire olduğunu evlelene kadar bilerek sakladıysa o kötü biişey.. Ama tecavüz veya daha önceki masum ilişkiler çok fazla etken değil.. İşin aslı herkes cinselliği sapına kadar yaşmalı bu kız olur erkek olur fark etmez ama evlilik kurumu gerçekten çok kutsall.. yaw çok dolambaçlı durumlar yaaa.. cevap yazamıyorum..

1|0
    0|0
    • Kendi adıma konuşuyorum evet. kimsenin avukatı değilim bu forumda:))

• Sekse karşı we başka insanlara karşı hala açsa we bunu o kutsal mertebeye yansıtıyorsa haklısın ama geçmişinden pişman olmuş kendısını kocasına werıyorsa we eskıyye tamamen bir çizik atmışsa bu konuda ne denilebilir hatasız kul olmaz sonucta

• Onun o masum narin yüreği aptal bir zardan kat be kat daha değerli.

2|0
    0|0
  • "eski","eskiden" bu iki kelimenin hastasiyim yemin ederim.

1|1
    0|0
    • bendesenın yorumlarına hastayım rafık

• Napayim karim olacan insana her gun bunu hatirlatayim mi hocam ? yani öyle bir durum olsa ?

• haklısın gideon asch ben unutmucam :( zaten unutmakta istemiyorum boylebişi hem unutulamaz tamamen unutsan rüyanda yakalar seni. Bu durumda kabul edicek erkek gerçekten bir çok şeyi kabullenmiş olmalı buna sinir krizleri we seni yer yer düşman gibi görebilme olanağıda dahil.

• Karşındaki erkekten bakirelik takıntısına dair en ufak ışık alırsan o an hayatından çıkar.

3|0
    0|1
  • hiç umrumda olmaz.bunu çok samimi söylüyorum.

2|2
    0|0
  • Onu gerçekten seviyorsam ve ona güveniyorsam olayı orda kapatır ve yaşantıma devam ederdim.

4|0
    0|1
  • hiç problem değil, bunu asla mesele yapmam.

1|1
    0|0
  • bedenin bakire olması mesele değil ruhun fahişe olmasın...

3|0
    3|1
  • ee napalım yani yüzüstü bırakıpta gidelimmi?

1|0
    0|0
  • Kendi rızası dışında olmuşsa yani tecavüze uğramışsa Ben alırım... Dürüst; güvenebileceğim biri olması yeterlidir...

2|0
    1|1
  • Tecavüze uğramışsa daha çok sahiplenirim onu.Keyfi durumlara göre bakire değilsede duruma göre değişir.

Eski kız arkadaşım açık açık söyledi değilim dedi.Birini çok sevdim o hatayı bir kez yaptım dedi.Çok sevdiğin birinin başkası ile olması insanı üzer ama çok sevdiğim için sorun yapmadım.

0|0
    0|0
  • tecavüz durumu veya daha önceden evlenmiş olması problem teşkil etmez lakin diğer her türlü kabul etmem imkansızdır. Allah düşman başına...

0|1
    1|0
  • ona elimden gelen tüm desteği verirdim. Hep yanında olur yaşadığı kötü olaylarını unutturmaya çalışırdım. bir kızı evlenecek kadar sevdiysem asla bu durumu ona hissettirmezdim.

Allah kimseye yaşatmasın bunu.

2|0
    0|1
    • insanların sevgisi, saygısı, karşısındakne verdiği değer bir et parçası kadar kıymetli değilse sevgilisinin gözünde bırak evlenmesin.

adam gibi adamsın biliyosun değil mi?

• Açık konuşmak gerekirse evleneceğim bayanın geçmişte yaşadıkları benim için önemlidir. Ben de sevdiğim kızı kıskanırım başka ile cinsellik yaşamış olmasını istemem. Ama tecavüz gibi bir olay başına gelmiş ise neden kabul etmeyeyimki. Sonuçta onun iradesi dışında olmuş bir olay.

• onun suçu değil o isteseydi tecavüz olmazdı zaten diğer türlü kabul etmem

1|0
    2|1
  • tacavuz derse yalan goz yası dokuyosa zaten hepsi bence yalan isteyerek veriyo kızlar simdi. onemli olan krakteri bozulmamıs olsun kasarlık yapmasın yeter... 1 kisi 2 kisi anlarım ama fazlası cekilmez hata denebilmesi icin sayıda onemli :D ben sahsen kız arkadasıma 5. oldugunu soyluyorum 60. oldugunu bilse benle cıkarmı bide diger kızların isimlerini versem onlarla konussa :D

0|2
    4|2
    • Dürüst konuşmussun ama dürüst olmak (-) kazandırıyor burda. Benden sana (+) puan, dürüstlüğün için.

• cok kullanılıyor bu yalan. Ama yılda kaç kişinin tecawüze ugradynı tahmın bile edemezsin üstelik bunlar sadece mahkemeye intikal etmiş dawalar bilmediklerimiz de o kadar fazlaki. Şu an sizlere sunulabilecek en iyi örnek benim. Benim kanıtımda cezaewi parmaklıklarının arkasında duruyor. Oyle her söyleyene yalan gözüyle bakmayın :( o gazetede yazılanlar gerçekten olabiliyor

• dogru soylemicen zaten su kızlara :D ne zaman dogruyu soylesem terk ediliyorum :D gerci bırakmak isterken ben soyluyorum :D

• Bir insan seviyorsa evlenmeye karar vermişse zaten ne olursa olsun kabul etmiş demektir evlenmeye karar verdikten sonra bakire olmadığını öğrenip terkediyorsa o insan karaktersizdir.Ama tabi böyle hassas konuların konuşulmasında geç kalınmamalıdır ki sonradan sorun olmaması açısından

0|0
    0|1
  • reçel almıyoruz ki kavanozun açık olup olmadığı öenmli olsun...

0|0
    0|0
  • "Bakire olmayan kadınla evlenmem..." diyen adam takıntılı adamdır. Evlendikten sonra da nice takıntılarıyla yüzleşmek zorunda kalırsın. Katlanılmaz bir hayat bekler seni sonrasında.

0|0
    0|0
    • İlk olmakta güzel bir şeydir kardeş.Bir ömür geçireceğin namusun olan ,çocuklarının anası olan kadın başkalarıyla ilişkilere girmiş sence güzel mi?

• insanlar hatalar yaparak ders alırlar. buda onlardan birisi işte buna kuramlar getirmek ilginç sadece. o halde zarı boşverelim sen kendine tamamen hatasız bir eş arıyorsun... bu mumkunmudur

• Ben mi hatasız eş arıyorum? Yazdıklarımdan bu sonucu mu çıkardınız?

• Yapı meselesi. Kimisi kabullenir, kimisi kabullenemez. Ben kabullenemeyenlerdenim. Başıma öyle birşey gelse kendime yeni bir eş ararım. Mutlaka ona da benden daha layık biri çıkacaktır. İyi akşamlar..

1|1
    2|1
    • kesinlikle çıkacaktır emin ol.

• Takdir-i illahi büyük konuşmamak gerekir birde başına gelsin görelim nasıl olur... ama dilerim gelir insanları bir zara göre yargılamak pek hoş değil insanları karakterine göre yargılamak gerekir

• aman allah korusun bundan kadıncağızları allah bunun başına bakire versin aksi takdirde karısına hayatı zindan eder bu:D

• Kesinlikle kabule etmezdim evlenmezdim sebebi ne olursa olsun onunçucu veya degil ne olursa olsun kabul etmezdim ben bu yaşıma kadar namuslu geldiysem benle evlenecek kızda namuslu olacak...

1|1
    3|0
    • sen nıye namuslu gelıonki? kendını karına mı saklıyorsun ?

• benim düşüncem böyle bakire olmıyan kızla evlenmem giden gelene vermiş ne evlenicem

• büyük konuşma yinede ne olucağı belli olmaz. Belki bakire olmaz her şeyiyle kabul edersin ama o senin yüzüne bakmaz...

• şöyle söyleyeyim.sen bi bayansın bir erkekle evleneceksin ama erkeğin kaçtane kadınla yattığı belli değil ve sen bunu biliyorsun ne düşünürsün ?

0|0
    0|0
    • O kadınların hiç biriyle değil benimle evlenmeyi düşünüyor. Aptalca gelecek belki ama gururlanırım bile... Zira önemli olan ben onun için ne kadar değerliyim... ve zaten bunları aşayıp sıkılmış olmasıda tercıhımdır.

• ben gercekten seviyorsan önemli değil yeteki kişiliğini kaybetmesin

2|0
    0|0
  • BAKİRELİĞE ÖNEM VERİRİM AMA BÖYLE Bİ DURUMDA NE DİCEM Kİ YANİ OLMAZ MI DİCEM...

AKSİNE KOL KANAT GERERİM ONA

0|0
    0|0
  • Geçmişi ile ilgili sıkıntılar duysam yanında olmazdım.

Tecavüzün psikolojik baskılarını atlatmayı başarabilirsek mutlu olabiliriz.

0|0
    0|0
  • hiç bir zaman büyük konuşmam ama başkasıyla isteyerek yattıysa kaul etmem tecavüz ayrı bir şey o onun isteği dışında olmuş bir şey sonuçta o zaman işler farklı

1|0
    2|1
    • Yaşanınca anlaşılır demekki içinize sindirip sindirilmeyeceği. Benim erkek arkadaşım tecavüze uğramış olan bana "ben seni kabul ettim hangi erkek ederdi" diyerek yüzüme wurdu. çok fark edicek bişi değil sanırım

• yuzune vurucaksam nıye onu o sekılde kabul edıyorum ya kabul etmem ya da etsem yuzune vurmam ...

• iyi de ben tecavuze uğramış bir kişi için ben bir şey demedim ki... ben bilerek isteyerek yatan biriyle evlenmem dedim... diğer türlü zaten evlenirsem başına kalkmam bunu

• Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 5

• benim evleneceğim erkekte bakir değil bende bakire değilim ikimizinde suçu birbirimizle olmamız.

4|3
    1|4
  • kimse bunu kanıtlayamaz. tecavüze uğradım der çekilir kenara. öyle mi değil mi bilemezsin. sonuçta erkek değilim ve bakire de değilim o yüzden tarafsız bakamıyorum ama okulunda, ahlakında, analında, oralında olanlar daha kıymetli. hiç yalan söylemedim, söylemem de ama hiçbi zaman dürüstlüğümün ödüllendirildiğini ya da karşılık bulduğunu görmedim. adam boşuna dememiş deveye diken insana .iken yarar diye

1|2
    0|1
    • zaten hep dürüstüm dersiniz ama...

• aynen oyle canım ya insana oyle yapan yaranıo

• şu internet ortamında ne adımı biliyosunuz ne de başka bi şey. burada neden yalan söyleyim ki? diğer yorumlarım da görünüyo sonuçta. aç bak. yaptığım şeyin arkasında duracak kadar yürekliyim. benim yarım kadar yürekli bi erkek bulursam evlenicem zaten

• kusura bakmayın önemli bu işler ya...bu tür şeyler kendi iradene hakim olup olamamanla önemli , zaaflarına yenilip yenilmemenle önemli.hemende "seviyodum onu , güvendim isteyerek yaptım." demekle üstünü örtmemelisiniz bu bir kaçıştır ve bakir/bakirelik önemlidir...anlarım ki karşımdaki insan kendini frenleyebiliyor , inanmıyor her şeye...önemli değil diyenler hakkaten güldürüyor beni..esas siz neye güvenerek karşınızdaki insana güvenebiliyorsunuz onu açıklayın...

0|3
    0|1
    • Doğru söylüyorsun ama Dünya'nın en önemli şeyi olmamalı :( bir beraberliği aşkı mafedicek kadar muhim olmamalı zira gelecekte olan kişi geçmişe dair kendisine olacak sadakat raporu istiyor...

• Yargılamamak gerek canım benim. Benimde arkadaşlarım wardı onaylamadım hiç bir zaman ama şeytan hjer konuda işlediği gibi bunda da işliyor. İnsaları günahlarına göre yargılamak gerekir sonuçta bunun hesabını ne ailesine ne kocasına ne bize verecek. Allah a werecek

• en önemlisi o zaten..

• Valla ben evliyim evlendikten sonra oldu ne olduysa o yüzden pek sorun yok ;)

0|4
    0|1
    • ne mutlu sana :) çok güzel bir duygu olmalı kocana ait olmak :(

• Farkındayım :( o yüzden üzülüyorum ama yinede bunu karşı tarafın tercih konusu yapmıcam erkek arkadaşım bana ben seni boyle kabullendim dedynde ona tek sözüm "benim bir eksiğim yok kabule tmeni gerektircek ama ben artık senı bu mantığınla kabul etmiyorum" oldu.kim bilir yanlız ölürüm belkide ama eksik diye değerlendirmelerine izin vermem

• en iyisini yaparsın..

• Bu devir bedeni bakire/bakir olmayandan değil, ruhu or*spu olandan korkma devri bence.

0|1
    0|2
    • ama genelde ruhu orspu olanlar kazanıyorlar...

• Gün olur devran döner demişler, kalbi, ruhu fesatlıkla ve pislikle dolu olanlar hiç bir zaman kazanamazlar, sadece kazandıklarını sanarlar. Bu dünyanın bir de ahireti var asıl hesaplar orda olacak.

Yükleniyor...