Alttan muayene olup ve sadece o şekilde anlaşılabilen bir hastalıktan ameliyat olacağım, bunu aileme nasıl açıklarım?

Üstelik ailemde doktor var, gel de açıkla... Saklarım saklamasına ama sisteme geçiliyor, olur ya bir gün ortaya çıkar. Bakire olmadığımı bilmiyorlar. Bunun sisteme geçmemesi için özel doktorlarla falan anlaşamaz mıyız?

0|1
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ailene açıklayamıyorsan eğer ameliyat sonrası oluşacak tedavi ve iyileşme sürecinde tek başına mücadele edeceksin demektir. Bunu da gizlemen belki de çok zor olacak. Bir noktada yakayı ele vereceksin ve olaylar istemediğin istikamette gelişecek.
    Ya da olaylar istediğin şekilde gelişecek ve mevzuyu istediğin gibi ört bas edebileceksin. TC kimlik numaran ile Medula sisteminden bir dr, kasten 6 aylık sağlık sorunu-reçete hareketleri gibi bilgilere erişmek istemezse ve 18 yaşından küçük değilsen hasta gizliliği çerçevesinde kimse ailene bilgi veremez. Ama bir kaç kez medyaya yansıyan bekar kızların ailelerine yanlışlıkla (!) kızınız hamile şeklinde mesajlar gönderilip aile facialarına ramak kaldığı da oldu.
    Özel hastanede durumu dr'una izah edip ameliyatı orada olman şu aşamada en doğru olanı.

0|0
    0|0
    • Ailemle yaşamıyorum ama o sistemdem korkuyorum işte

• Evet. Mesela kimi basit cerrahi müdahaleleri; siğil yakımı, kızlık zarı dikimi, kürtaj vb. özel muayenesinde yapan doktorlar var.

• Anladım, demekte fayda var. Teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Sisteme girmek zorunda. Fakat doktor hasta gizliligi vardır. Doktorla konusun ailenize anlatmasin. Sadece siz kendiniz bilin.

1|0
    0|0
    • Doktorun aileme anlatması gibi bir durum söz konusu olamaz zaten. Sistemden görülüyor. Ailemde doktor var.

• Nerden yapıldığı önemli değil, sadece alttan bakılarak anlaşılabliyor. Doğal olarak neden alttan muayene oldun derler.

• Him anladim isin zor ya aklima bir sey gelmiyor. Ama sağlık bu sonuçta. Sağlığın icin olman gerekiyorsa ol mutlaka.

Erkekler Ne Diyor 4

• sisteme geçmek zorunda. . karşınıza alacaksınız. böyle böyle açık açık söyleyeceksiniz.

0|0
    0|0
  • Aboooo

0|0
    0|0
  • yapabilirsen başka bir yakın arkadaşının kimliğini kullan o tarz şeyler problem olmicak bir arkadaşınınki

0|0
    0|0
    • Doktor onu kabul etmez, farkeder.

• Biz suruçluyuz onuda farkketirmeden yapıyoz benim sigortam yoktu kuzenimin kimliğiyle ameliyat oldum 😀😀

• 😄😄 hukuksuz işlere bulaşamam, hepten yüzüme gözüme bulaşır.

• Bunu yapabileceğin tek şey mast yaparken kaybettim dersin öğrenilirse

0|0
    0|0
    • Öyle bir şeye inanacak bir ailem yok, zaten kendi rızamla olmadı. 3 sene önce tecavüze uğradım ama babam ve abim başına bela almasın diye sustum. Olaylar karışık. 3 sene sonra da söyleyemem. Ortaya çıksa da söylemem. Bilmemeleri en iyisi

• Ne diyeyim kolay gelsin

Kızlar Ne Diyor 1

• Sen onu ancak ozelde halledebilirsn

0|0
    0|0
Yükleniyor...