Aids belirtileri nelerdir nasıl anlaşılır?

Aids belirtileri nelerdir. birinin bu hastalıkta olduğunu tahmin ediyorum elinde yara vardı benimde avuçlarım patlamıştı neyse ben eline tuttum ama yarasını olduğunu sonradan aklıma geldi ne yapsam doktora gitmek istemiyorum yanlış anıyacak belki ben kuruntu yapıyorumdur. yardım

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• kan testlerinde belli olur kan testlerin tanı konur hiv testi yaptır aids hemen belirti vermez 5 yıl 10 yıl sonra cıkar
    aids hiv yaptıracan testler
    1. HIV PCR (viral DNA/RNA) (9-11 günden sonra)
    2. p24 antijen testi (3 hafta-3 aylık dönem arasında)
    3. ELISA (Anti-HIV) testi (3-6 aydan sonra)
    en yagın kulnlan elisa hiv antikor testi 3ay 6 ay yapılar pozitifleşme süresi 3ay 6ay da nadiren pozitiflesir 6 ay sonra negatif gelirse hiv vürsü yok hastalıga yakalanmadın demek yani hiv aids deyilsin--
    elisa testi pozitif çikarsa Westernblot yöntemi doruma yapılır negatif ise aids hiv vürsü yok demek hastalık yok demek

0|0
    0|0
    • Aids açılmı Acquired Immune Deficiency Syndrome Edinilmiş Bağışıklık Eksikliği Sendromu
      hiv virüsünün nen oldu hastalık hıv virüsü hürelerler yerleşerek çoğalır bağışıklık hüclerine saldırır hüclerlerni yok deder
      vucut bağışıklık üretmez hale gelir hastalıklara karşı savaşamaz hale gelir grip nezle soğuk algıngı geçir di zaman atlmazsın sonucu ölümcül

• Çok teşekkür ederim

• rica ederim

Kızlar Ne Diyor 1

• La git doktora ama kanla iliskiyle bulasiyo tek haberin olsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ya sanırım hepatit testi yaptırmak isteyince o testin içinde aids de oluyodu ama hepatit olduğuna emin deilim

0|0
    0|0
  • korkma değildir

0|0
    0|0
  • Aids Virusunun belirtileri yillarca tasirsin ama hastalininca belli olur. Aids bulasinca hemen hasta olmuyorsun, bazen yillarca hicbir belirti yapmiyor..
    Hastalanincada her türlü belirti yapabilir, su olursa Aids diye bir tanimi yok..

0|0
    0|0
Yükleniyor...