Kızlar, Yakında evleneceğim, Regl ne demek ve nasıl olur hiç bilmiyorum detaylı anlatır mısınız?

Yakında evlenicem ve regl ne demek hiç bilmiyorum ileride bu konuda eşime yardımcı olmak istiyorum tek bildiğim ayda bir olduğu ve bayanların akıntısı olup ped kullandıkları ama daha detaylı anlatabnilir misiniz? Sizlerde bir bayansızın ve ileride eşinizin sizi anlamasını istersiniz. Bana yardımcı olursanız sevinirim?

1|0
6

En İyi Kız Görüşü

• biyolojik açıklaması bir yana (vikipedi gibi sitelerde epey teorik anlatımlar var zaten); kadınlar 20-30 gün aralıklarla 3-7 gün boyunca, regl dönemi dışında gördükleri akıntıdan farklı olarak, kanama görürler. bu kanama; rahim içinde oluşan fakat hamilelik oluşmadığı için dışarı atılan bir tabakadır. regl dönemi her kadında farklı yaşanır. çoğu kadın bu dönemle baş edebilmeyi öğrenmiştir, bir kaç ağrı kesiciyle dönemi atlatabilir. fakat bazı kadınlar epey şiddetli ağrı, büyük duygu değişimleri yaşayabilir. eşine psikolojik destek ve ilgi göstersen yeter.. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Her kadının vücudun da belli sayıda yumurta var bunlar yumurtalıklarda bulunuyor her ay yumurta kanalına bir tane yumurta gönderilir bu sürede kadın vücudu sanki bebek gelecekmiş gibi tepki verir hormonlar salgılanır rahim duvarı kalınlaşır eğer yumurta spermle birleşirse o şekilde kalır birleşmezse rahimin kalınlaşan tabakası yumurtayla birlikte parçalanır ve dışarı atılır olay bu

1|0
    0|0
  • Evlendigin zaman esinden ogrenirsin

0|0
    0|0
  • Biz cok depresyona grjjyoruz asiri duygysal oluyoruz karina cikolata gül falan al mutlu et o donemde onu

0|0
    0|0
  • evlen sonra eşin anlatır. regl sancısı olursa yandın. :) çok anlayışlı davran vede hiç hafife alma sancıyı.

0|0
    0|0
  • Buraya soracağına google a yazsaydin daha detayli bilgi alirdin. Cinsel eğitim dersi vermediler mi size okulda

0|0
    0|0
Yükleniyor...