Eşcinsellik sizce nedir?

Eşcinsellik; kişinin cinsel,duygusal ilgi ve isteğinin kendisiyle aynı cinsten kişilere dönük olması.Sadece kendi cinsine yönelenlere eşcinsel ya da homoseksüel,hem karşı cinsine,hem kendi cinsine yönelenlere de biseksüel denir.Cinsel rolü her ne olursa olsun kendi isteği ile hemcinsi olan birisiyle cinsel ilişkiye giren kişi eşcinsel kabul edilir.

Peki ya siz eşcinsellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eşcinsellik sizce nedir?

• Yönelimdir.
    31% (15)26% (7)29% (22)Oy Ver
  • Tercihtir.
    31% (15)22% (6)28% (21)Oy Ver
  • Hastalıktır.
    8% (4)15% (4)11% (8)Oy Ver
  • Ruhsal bir bozukluktur.
    23% (11)30% (8)25% (19)Oy Ver
  • Yeterli bir bilgiye sahip değilim.
    7% (3)7% (2)7% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
19|17

En İyi Kız Görüşü

• Sapıklık ve sapkınlıkla suçlanmaktır eşcinsellik.Bunu kabullenmeyen bir ülkede yaşıyosan sevdiğim kadının sokakta yürürken elinden tutma hakının elimden alınmasıdır eşcinselik.Bana ve böyle olan arkdaşlarıma insanlar tarafından anında hasta teşhisi konulmsıdır eşcinsellik.En şuursuzca beyinlerin bile seni yargılama haklarını kendilerinde bulabilmeleridir eşcinsellik.Sadece diğer insanlar gibi mutluğu istemek ama yaşadığın toplumun bu mutluluğu sana çok görmesidir EŞCİNSELLİK.

7|3
    0|1

Kızlar Ne Diyor 18

• Eşcinsellik, kendi cinsine karşı hissettiğin cinsel duygulardır.. Duyguları da işin içine katıyorum elbette sadece cinsellik değil bahsetmek istediğim.

Biseksüellik de dediğin gibi işte..

Ayrıca da tercih filan değildir. Gayet de yönelimdir.

Ayrıca bir hastalık veya ruhsal bozukluksa onca penguen de ruh hastası olmalı :))

3|2
    0|1
  • doğuştan gelen birşey , nasıl bir erkek bir kadını tercih ediyorsa , bir erkek ya da bir kadında kendi cinsini tercih edebilir , ikiside normal şeyler bence önyargılı olmamak lazım .

2|2
    0|1
  • Hastalık ya da sapkınlık diyenlerin dilerim çok sevdikleri biri eşcinsel olur ve bunun hastalık,tercih ya da sapkınlık olmadığını anlarlar.Zira başka bir şekilde anlayabileceklerine inanmıyorum.Onlar hasta veya sapık değil bu doğuştan gelen bir şey siz kabul etseniz de etmeseniz de her zaman vardılar ve olacaklar.

1|2
    0|0
  • Türk toplumunun kabullenemediği bir gerçektir.

2|3
    0|0
  • yönelimdir... önünde durulamayan bir güç gibi, sen senelerce ondan kaçıp sıradanlaşmaya ya da toplumun deyişiyle "normalleşmeye" çalışsan da bir şekilde döner seni bulur ve bir yerde artık sen de kabul edersin. eşcinsel yönelimim olduğunu kabul etmeme rağmen henüz kendimi kabul edemedim ama ben mesela :)

1|1
    0|0
    • İnsanın en büyük destekçisi kendisidir.Desteğini esirgeme kendinden ;)

• hep beraber edelim :)

• saygı duyulması gereken bişey!

3|2
    0|1
  • Yapılan araştırmalardan küçüklükte oluşan bir istismardan ya da bir travmadan böyle olunduğu sanılıyor.Bence bir bozukluk eğer böyle bir tercih olabilseydi, onlarında çocukları olurdu, gördüğümü dışlamam ama desteklediğim bir şey değil.

Tedavisinin mümkün olduğunu düşünüyorum.Doğuştan geldiğini söylüyorlar ama soruyorum size neden böyle bir adaletsizlikle doğasınız ki? Sevdiğiniz hem cinsinizden çocuk sahibi olamayacaksınız.Bunun normal olduğu söyleyemezsiniz bu yüzden, tamam deli değiller ama bir bozukluk var.

1|1
    3|1
  • Yönelim.

3|1
    0|0
  • Arkadaslar kimse alinmasin ama LYS'ye hazirlanirken biyoloji hocam bunun beyindeki bir fonksiyonun bozuk/farkli (tam hatirlayamadim) olmasindan kaynakli oldugunu ve anne karnindayken olustugunu soylemisti. Yani bu bir hastalik dedi ama farklilik ta diyebiliriz.

1|0
    2|0
    • Annenin çocuğuna doğuştan sağladığı antikorlar genetikseldir fakat bunun toplumlar arası geçiş ve farklılık göstermesi tamamiyle çevreseldir.Genetik hormon şifreleri sabittir ama onu değiştiren şey çevre kombinasyonudur. Bu yüzden çevre-genetik döngüsel bir yapıya sahiptir. Bu ise hastalık değildir, biyoloji öğretmeniniz bira fazla uçmuş.

• Genlerin aktifliginde cevre baskinligi? Radyasyon tarzi bir seyden bahsediyorsun sanirim. Cevre adaptasyona sebep olur mutasyona degil. Ya da uzun nesiller boyunca ayni sartlari gorursun ama bir insan omru yeterli bir sure degil.

• Mutasyon olması için biyolojik bir bozukluk gerekir. Ben bozukluktan bahsetmiyorum.genler, annenin salgıladıgı antikorlardan ibaret değildir.uzun nesil falan yok ortada, çevre değişimi kısa sürede de etkiliiyor.

• Eşcinsel olmak için illa ilişkiye girmek gerekmez.

Ve eşcinsellik kesinlikle bir yönelimdir.Biz heteroseksüellerin karşı cinse yönelmesi gibi

2|0
    0|0
  • Bastırılmış bir sapıklıktır. Mesela genelde çok yakışıklı erkekler gay olur bunun nedeni küçük yaşlarda çekicilikleri yüzünden sapık adamların onlara ellemesi ve bu çocuklarında psikolojilerinin bozulması sonucu gay olurlar

1|0
    10|3
    • Hay ben senin o beynine... Neyse

• bende... beynine ben senin diyen cahil cesaretine...Kaç gram beyinle hayatını sürdürüyosun sen eşcinsellikle ilgili yaptığın yoruma bak gizli bile yapmaz bunu :) sana küçükken çok ellediler sanırım acını onlaran çıkar okayy seni için üzüldük ;)

• bu yoruma bu kadar agresif cevap verdiğine göre üzerine alındın sanırım ben de senin için üzüldüm :*

• Sizcesi bizcesi yok,bilimsel olarak bile hastalik olmadigi yonelim oldugu bas bas bagiriliyor.

Eşcinselim.bana gore escinsellik tum ruhun ve bedeninle hemcinsini istiyorsan olur,onun bunun altina zevk icin yatandan olmaz

0|0
    0|0
    • Hangimiz hastalıklı tercihlere sahip değiliz ki asdfghj :D

• Lezbiyenleri seviyorum kanka biliyorsun <3 Hastalıklı olan gayler :/ Pis i*neler onlar asdfgjk Lezleri seviyoruz :*

• Yeterli bir bilgiye sahip değilim.

0|0
    0|0

• Tercihtir.

0|0
    0|0
  • Hem eşcinselliği savunup hem de Bülent Ersoy'la ilgili her türlü şakayı yaparsınız amk

1|0
    0|0
  • malca bişey kesinlikle öyleyim diyenlere ölsemde inanasım gelmio nedendir bilmem psikolojik gelio bana kim ne derse desin!

0|1
    8|1
    • Yorum yapmayı öğren önce seni inandırmaya çalışanda yok.Anlaman çokta önemli değil istesen de başaramazsın zaten..

• Canım,eşcinsellik terich değil,yönelimdir ! Beyinsizler gidip; ''Tercihtir'' demiştir diye o mu doğru dünya literatüründe ha?

• üniverste okumadın mı sen kıızım bişeyden haberin yok madem biliyon burda millete sorup istedğin cevabı alamaynca millete nie dırdr ediyon git işine

• üfff snane be slaq.s.s.s..s.s.s

0|0
    8|3
  • Bende biseksüelim. Biseksüel olmayı ben seçmedim. Bu insanın seçebileceği bir şey değildir. Doğuştan gelen hormon ya da genlerimin sayesinde bu şekilde doğdum ve ergenlikte tamamen yerine oturdu. İnsanın seçemeyeceği şeyler vardır. (saç rengi, göz rengi vb.) Biseksüellik de böyle bir şey. Tamamen doğal olan, insanın seçemeyeceği bir özellik. Diğerlerinden tek farklı toplum tarafından alışılamamış olması. Alışılamadığı için bu kadar nefret ediliyor. Çünkü insanlarda araştırma huyu yok ve bu yüzden ne olduğunu bilmiyorlar. Bu yüzden saldırıyorlar. Bu son derece gereksiz ve aptal insanların yapacağı bir şeydir.

5|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• Eşcinselim.Eşcinsel sapıklık diyenler eşcinsellik sapıklık değil tercih meselesidir.Eşcinsellerin ne yaşadığını bilip bilmeden dışarıdan,kulaktan dolma bilgilerle burdan yorum yapanlar bilmiyosunuz lütfen bari yorum yapmayın.Küçükken kızları sevipte kızlardan sıkıldım birazda erkekleri seveyim gibi birşey demedim.Ben kendimi bildim bileli böyleyim.İleride oluşan bir durumda değildir.Kim eşcinsel olmak isterki? Heleki böyle bir ülkede ? Kim arkasından top,i*ne denilsin ister ? Türkiye'de de okadar çok gizli eşcinsel var ki bu gün gittikçe artıyor.Yurtdışında eşcinseller daha özgür..Sanırım bu birazda dinden kaynaklanıyor.Müslüman ülkede eşcinsel mi olurmuş diyip ellerinde olsa hepsini öldürceklerde var..Ben çoğu eşcinselin kendi tercihi olmadıgına yaradılıştan olduguna eminim..Belkide Allah bizi bununla sınıyor..Artık toplumun baskısından veya gizli yaşamaktan bıkan hayatına son veren eşcinselde çok..Bende düşündüm düşünmedim değil.Sonra düşündüm neden insanlar için yaşıyorum ? Neden kendim için,ailem için yaşamıyorum dedim..Mutlu olmak sadece sizin elinizde,Son diyeceğim ise 'Herkes olmak istediği gibi yaşasın olunması gerektiği gibi değil'.Teşekkür ederim..

10|5
    1|2
  • Bence gayet normal bisi.Yüzyillardir var.Isteyende istedigini yasar bize giren cikan yok

3|3
    1|0
  • tercihtir kelimesini hangi dangalak uydurdu bilmiyorum ama o kadar mantıksız ki anlatamam. birader tercih niye yapılır? neye göre yapılır? tercih bir sebebe bağlı olan istek veya yönelimdir. hal böyleyse tercih diyebilmek için o ruh halini yaşıyor olması, vücudunun onu istiyor olması gerekir. yani tercih durduk yere olmaz. bu yüzden bu basmakalıp aptalca terimleri atalım artık. tercih diye birşey yok o bir seçenek filan değil bikere! yönelim de ha keza. neden yöneliyor? sen eşcinselliğin ne olduğunu öğrenmek istemiyor musun? e o zaman sebebini araştır. 5 tane seçeneğin var ama 1 tane şık var aslında. o da hastalık. çünkü ruhsal herhangi bir bozukluk zaten hastalıktır. yani farklı birşey değil ki bu! eşcinselliğin temel sebebi ebeveynlerdir. aile ortamında basık büyüyen, çekingen, utangaç ve içine kapanık çocukların eşcinsel olma ihtimalleri çok daha yüksektir. fizyolojik faktörler ayrı mesele. yani sapığın biri taciz eder ne bileyim istismar filan eder o da var tabi. ama sorun çevre şartları ve en başta aile. sen erkek çocuğa dansöz elbisesi giydiririrsen misal, o çocuk kayabilir. ya da kızını aslanım benim diye ava götürürsen o kız da kayabilir.

1|0
    1|2
  • Eşcinsellik gelişimsel bir süreç sonucudur. Herhangi bir biyolojik bozukluk sonucu oluşmaz. Baskın bir davranış türüdür sadece. Yani doğuştan veya ani değildir. Çevre faktörü en etkili şeydir bu konuda. Ve bir süre sonra genetiği etkileyen şey; yine çevredir.Zaten biyo-genetikte de bu döngüsel bir yapıdır.

0|0
    0|0
  • sıkıntılı bir durum diye özetleyebiliriz...

1|0
    2|2
  • Ruhsal bir bozukluktur.

0|0
    1|1
  • hastalıktır bence. kurtulunabilinir.

0|0
    2|2
  • kişinin kendine yakışanı giymesidir :P

0|0
    0|0
  • Bana ruh sağlığı düzgün, küçükken travma yaşamamış ve hormonal bozukluğu olmayan tek bir eşcinsel gösterin...

Kesinlikle bir hastalık

0|0
    2|2
  • hemcinsin ile yapılan ilişki

0|0
    0|0
  • Tercihtir, hastalıklı tercih.

0|0
    3|2
  • anahtar belli kilit belli arkadaşım niye zorluyorsunki hastalık bence

0|0
    2|3
  • link Bunu herkezin okumasını tavsiye ederim..

1|0
    1|2
    • Gerçekler gerçekten kaçanlara acıdır.

Süslemelerle acıyı tatlı göstermeye çalışmayın..

• eşcinsel diye top olacak diye birşey yok kardeş,bizim de şehvetimiz var sexy bir kız görsem hemen üstüne atlasım geliyor bazen,ama şehvetler kontrol dışına çıkmamalı,eşcinsel diye illaki sapık olacak diye birşe yok,benim imtihanım nasıl kızlar ise onn da kendi cinsinden,biraz anormal bir durum ama imtihan işte,ya kazanacan ya da kaybedecen.sabır gerek.eşcinsel isen hayat biraz zor ama düşün iyice,dünyanın en şanssız adamı değilsin,en azından seninki kalkıyorr..;)

0|0
    1|2
  • Ruhsal bir bozukluk.

0|0
    2|2
  • Herkes eşcinsel olursa ileride eşcinsel olacak insan bulunmaz bu kadar :D

0|0
    0|0
  • Tercih / Doğal ve saygı duyulması gereken

0|3
    1|0
Yükleniyor...