Boşanma üzerine! siz hangi durumlarda boşanmayı göze alırdınız veya sizin boşanmanıza ne engel olurdu?

boşanma üzerine! siz hangi durumlarda boşanmayı göze alırdınız?

Sürekli sevilme güdüsü, Koşulsuz kabul edilme güdüsü, Sorumluluk alma güdüsü,Ben’in sınırlarını büyütme güdüsü,Üzüntüyü azaltma, mutluluğu artırma güdüsü vs vs. bunlar olumsuz etkilermi evlilikleri?

boşanamama diye bir durum varmıdır?

var ise bunun geçerli sebepleri neler olabilir.

hangi hallerde boşanma kaçınılmazdır?

0|0
12|5

En İyi Kız Görüşü

• Karşılıklı saygı tükenmişse, hakarete şiddete kadar gitmişse olay,ilgisizlik varsa sorumluluklar yerine getirilmiyorsa bu evlilik bitmeli hiçbirşey de engel olmamalı..

Bunu kadın erkek olarak ayırmamak lazım iki taraf içinde geçerli bu.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Boşanamama gibi bir durum yok.

Buna inanan insan korkularını besleyip kendine canavar yapmıştır.

Kendi canavarından korkuyor sadece.

Tabi ki kimse boşanmak için evlenmez ve mutlu yuvasını kimse terketmez.

Bir insan bir evlilikte arayış içine girmişse o evlilik onun iç dünyasında bitmiştir zaten.

Allah herkese hayırlısını ve iyi eş nasip etsin.

Artık bu devirde herşey zor.

Bir kere değil 100 sefer düşünmek lazım.

Bakıyorum da gençlere evlenmek için yırtınıyorlar ama, sorsan hangisi evliliği bilir?

İşte bilmediğin yolların tozu toprağı insanı bu hallere sokuyor.

Bilinçli olmak lazım.

3|2
    0|0
    • dünyaya toz pembe bakan insanlar bilmelidir ki pembe gittiğinde geriye sadece tozu kalıyor

• he delisin :)

• :)

peki öyle olsun madem

• asiri ilgisizlik ve aldatilma eve ekmek getrmeyle kocalik gorevinin bittigini dusunmesi o evde ilgi bekleyen bir kadin oldgnu unuttgu zaman o evlilik artik btmek icin cirpiniyordur

3|1
    0|0
    • +1 çok haklısın ve erkekler konusundaki teşhisin tam 12 den :D

• :D

yorumlarıma bakma.daha az önce ks yönetiminden son uyarı mesajı aldım:D

zed bilir:D ben ağır başlı ve kariyer sahibi bir insanım:D

• ahaha akıllıymış :P

derinin dertli olduğuna inanmıyorum onun dertleri pırasa yemek bilmem ne :D

Bu dertlere can kurban :D

• Evlilik ve Bosanmak kolay. Zoru ise sürdürmek. Neden bosanmayi düsünüyorum, noldu ben ondan sogudum ya da aramiz acildi. Tek tarafli düsünmeden, bencil olmadan biz nerdeydik, nereye gidiyoruz demek gerekir bosanmadan.

0|1
    0|0
    • son 10 yılda 2 dava düşürdüm. sanırım düşünecek pek bişey kalmadı

• Sen kalbinde uzun zamandır bitirmisin galiba ve simdikte aklında bitiriyorsun ya da bitirdin. Içim cız etti acikcazi. Hayırlısı

• hayırlısı olsun..

buraya kadar çocukların hatırı vardı.ama artık hiç bir şey kalmadı

• Hiç evlenmediğim için o psikolojiyi anlamam zor ama hayat çekilmez hale geldiyse boşanmak en iyisi sanırım

0|2
    0|0
    • En iyisine cok yakinim

• Amin cidden öyle

• ayrılık biliyoruz ki kolay değil ama dertlere çare bulunamıyor, uzlaşma olmuyorsa ayrılık son çaredir.İhanet, sorumsuzluk vsvs ayrılık nedeni olabilir. Birde sırf çocuklar için ayrılmamak, boyun eğmek çok saçma.

2|1
    0|0
    • o saçmalıkla bu ülkede kaç aile yaşıyor bir bilsen!

• evet.

bence evlilik hazırlıkları içerisinde olan insanlar herşeyi mantık çerçevesi içerisinde yapmalı.

imzalar atılmadan bir şeyler karara başlanmalı. bir imza ile karşındaki insanın ömrünü satın almadığını bilmesi ve gerektiğinde insan gibi anlaşarak ayrılma noktasında anlayışla karşılaması bile konuşulmalı bence

• ben size katılmıyorum.sırf cocuk için boyun eğmek lafına.. Hep deriz ben cocuğum için canımı veririm diye ama konu oraya geldiğide küçük sebeplere sırf kendi benciliğimiz için boşanmak saçma bence. bir cocoğu eşim benle ilgilenmiyordu ya da eşimin beni sevömediğini düşünüyorum deyip ayrılmak bence saçmadır.Kendini düşünüp cocoğu ve diğer eşi düşünmemektir

• yanında huzursuzsam eğer o evlilik bitmiştir zaten

1|1
    0|0
    • karşı taraf işi zora sürüyor ve boşanmak istemiyorsa?

• yapacak bişey yok ıkna et

• canımı bana bırak geri kalan herşey senin olsun diyorum.

ama yeminli sanırım. canımı teslim etmeden yakamdan düşmeyecek

• Bana zarar vermeye başlamışsa,can güvenliğim yoksa,hertürlü hakaret ediyorsa,saygı ve sevgi bitmişse.. Birde başka bir kadın varsa hayatında boşanırım,dünya onun üzerine kurulu değil sonuçta.

1|1
    0|0
    • empati yaparmısın?

peki erkek hangi durumlarda kesip atmalı?

• Böyle mutsuz bir yuvadan etkilenirler demek istedim,bizde annem ve babam kavga etse ve küs olsalardı,en çok biz üzülürdük hep dua ederdim araları düzelsin diye..

Köti bir ve mutsuz bir evlilikte çocuklar çok etkilenir,boşanmanız daha isabetli olur bence,ama en doğrusunu sen bilrisin yinede.

Yukardaki yorumlarını okudum,madem yemek yapmıyor.

Sana karşı sorunluklarını yerine getirmiyor,çekmez zorunda değilsin,hayata 1 kez geldik..

• aynen öyle. ve bu defa bitecek

• bilmiyorum

ha,düşünemiyor musun da diyebilirsin?..elbette düşünüyorum ama

hani bir söz vardır

bekara karı boşaması kolay?..aynen öyle

seninle aynı durumu yaşamadan,sana etki etmek istemem..hakkınızda hayırlısı olsun bu tür bir durum varsa

0|1
    0|0
    • hangi hallerde boşanma kaçınılmazdır peki

• aynı şeyi yaşamak lazım veya deneyimlemek..

şimdi ben yaşamadan,aynı duyguları hissediyormuş ve o şartlarda bulunuyormuş gibi konuşamam çünkü çok farklı oluyor ya hayalden falan bu işler!..

bazen evlenmeden kadınlar,eşim bana vurursa boşarım diyor ama o zaman iş değişiyor,ifade edebildi m mi?

• evet.

• can güvenliği kalmadıysa bitmiştir deli bı kocayı kımister

1|1
    0|0

can güvenliğini tehtit eden sadece koca mıdır?

ya dır dırı hiç durmayan ve psikolojisi hiç düzelmeyen kadına ne demeli?

• canına okumaktır...aynı şey

• Nedir sizi böyle karamsar düşündürten? Anlaşamdığınız nokta ne temelde?

0|0
    0|0
    • kültür farklılığı.dünya görüşü.anlayış.tahammülsüzlük derken böyle oluyor işte

• farklı bir görüşe, düşünceye açık değil mi?

• at gözlüğünü çıkaramadı..

bunları buradan konuşmayalım. ekliyorum..tüm sorularınıza orada cevap verebilirim.

• evlilik kolay kolay bitirilmez iyi düşünmek lazım...mesela ben evli degilim amakocam beni aldatsa bitiririm..saygı sevgi kalmazsa...herşeye katlanırım ama aldatmasına göz yumamam...çoçuklarımız olsa bile hiç düşünmem giderim...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• evlenseydim maksimum bir sene sonra boşanırdım. hiç evlenmiyom o yüzden. yok mal bölüştür yok nafaka bağla...

1|1
    0|0
    • Mantikli olan evlenmemek.bence dogru insan yok

• doğru insan var hacı ama bir sürü tane :D hangi biriyle evelncez aahakfdjkhjklf

• :))

• aslında benim için boşanmamayı gerektirecek bir tek neden var. onun dışında çekilmez bir hal alırsa düşünmeden ayrılıırm.çünkü bir yerden sonra ilşikiyi canlı tutmak zor.ben suçlanma,hor görünme,evde negatif bir ortam içinde yaşıyorum.Boşanmamanın tek nedeni kızım. Kızımı kendi benciliiğim mutluluğum için belirsiz bir hayata atmak istemiyorum.

Boşanmamın tek nedeni benim için bu

1|1
    0|0
    • çocuklar olmasa bir dk tereddüt edersem adam değilim.

bir evde saygı bitmişse herşey bitmiş demektir.

• doğru ama malesef katlanmak zorunda kalıyor insan en azından son ana kadar

• kardeş giden ömründen gidiyor. gençliğimiz bitiyor. dönülmez yolun başına kadar geldik

• Benim dusunceme gore esin , saniyenin milyonda biri dahi olsa baska birini dusunmesi aldatmadir bosanma sebebidir. Ve yeryuzunde bunu yapmayacak hic bir kii olmadigina gore ben hic bir zaman evlenmeyi dusunmuyorum.

0|1
    0|0
    • keşke bende bu evliklik haltını yememiş olsaydım

akıllı adamsın yeminle

• Eyvallah sağol :)

• Dinin gerekliliklerini yerine getirmeyen bir kadın

Yalan

İhanet.

2|1
    0|0
    • saygısızlık.anlayışsızlık.kültürlerin ve yetişme tarzının uymaması?

• tiyatro sanatı sadece insanlara hastır.

aynı evi paylaşmadığın bir insanın ne kadar farklı olduğunu o ömrünü ateşe gönül rızası ile attığın imzadan sonra görüyor ve dönüşü olmayan yola girmiş bulunuyorsun

• yine de evliliği zorlarım. Baktın olmuyor, yapacak bir şey yok.

• Bir kadının başka bir erkekle gönül ilişkisi, aldatması dayanılmazdır. Allah düşmanımın başına bile vermesin.!

0|1
    0|0
Yükleniyor...