Anlamıyorum sizi nasıl bu kadar kolay olabilir?

Cinsel arzularımız konusunda epey problemlerimiz olsa da dinimizin yasak ettiği bişeyi evlenmeden nasıl bu kadar kolay yapabiliyorsunuz anlayamıyorum.. Ben 26 yaşındayım elime fırsatlarda geçti, paraylada yapabilirdim ama evlenmeden bunu yapmak istemiyorum hem dinimizde yasak hemde benim karakterime terz.. Yaptığınızda aldığınız zevk anlık ama sonra çok pişman oluyorsunuz ve daha sonrasında size aşık olan insanı çok zor durumda bırakıyorsunuz.. Evlenmek için 3 kız ile konuştum 3üde bakire değildi. Ben seversem önem vermem buna ancak çok zor bir duruma düşüyorum ve kendimi düşünmekten alıkoyamıyorum bu kadar kolay bekaretinden vazgeçen birisi benden daha kolay vazgeçer diye.. Beni yargılamayın kişisel düşüncemdir. İyi sabajlar.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• bu yaşına kadar sabredebilmen çok güzel madem bakirsin gidip bakire olmayan bir kızla evlenme sen bir anlık bir zevk için bir hata yapmamışsın ama o konuştuğun kızlar yapmış bence bakire olmayan kızlarla takılma git senin gibi sabırlı biriyle evlen düşüncelerin çok doğru

0|1
    0|0
    • Yok ki abi nereden bulacağız.. 3 tane buldum 3üde bakire değildi.. Zaten zor beğeniliyorum fiziksel sorunlarım yüzünden.. Çok yoruldum ya.

• Abicim kızın alnında yazmıyor ki bakıyorsun kız çok güzel dinine bağlı namazında niyazında o kız bile bakire çıkmıyor anlamıyorsun.. Böyle birşeyi sorduğunda da sen kötü kişi oluyorsun...

• evet çok haklısın ama bu soruyu onu incitmeden sorman lazım direk sorarsan olmaz sen beni özelden ekle ordan dah detaylı görüşürüz

Kızlar Ne Diyor 1

• Keske herkes sizin gibi dusunup olsa ! Insallah sizin karsinizada istediginiz gibi biri cikar benimde aynen oyle ama malesef biz kontrol edemiyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• seni yargılamayalım, sen de bizi yargılama. bunlar farklı hayat tarzları. Avrupada kimse bekareti takmıyo. onlar evlenmiyolar mı. bakire olmama durumu sadakat ölçüsü değil. neden böyle diyorum, çünkü türkiyede boşanma oranları ilk 5 yılda %40 oranında. avrupa ortalamasının çok üstünde. bakire bir kızla evlendin diye o kız sana sadık alacak diye bir düşünce de doğru değil. evlenmeden nasıl bu kadar kolay yapabiliyoruz sorusuna gelince. zor olan kendin gibi düşünen bir karşı cins bulabilmek, bundan sonrasının hiç bir zorluğu yok. bu dünyada her şey Kur'an hükümlerine göre şekillenmiyor farkındasındır heralde. inanki ben iki kişinin birbirini sevdikten sonra ve her iki tarafında rızası olduktan sonra sevişmelerini günah olarak görmüyorum. bu da benim mantaliteme ters. ben ve benim gibi düşünen insanlar cinselliği senin algıladığın gibi algılamıyorlar. senin için daha önce biriyle sevişmiş olmak kirlinmek, benim için ise sevişmek özünde sevgi yatan bir arınmadır. ten tene değdi diye kimse kirlenmez. kirlenmek ne ya :) ama kimsenin işine karışmam, kimse de benim işime karışmasın. farklı hayat tarzlarının olduğunu altını çizerek söylüyorum. farklılıklara saygı duyulmadığı zaman çatışma çıkar. unutma ki senin Kur'anı arkana alarak savunduğun fikirlerine karşı, biz de Birey Hak ve Özgürlüklerini arkamıza larak savunuruz. çünkü bedenler ve kullanım hakları tamamen bizlere ait. sen kendini kısıtlıyosun diye tüm dünya kısıtamak zorunda değil. sen belki ölünce cennete gitmeyi çok önemsiyo olabilirsin. ama herkes bunu önemseyecek diye bir kaide yok.

0|0
    0|0
    • düşüncelerine bir şey diyemem ama unutmayalım ki avrupa ve türkiye çok farklı bir kere avrupalılar hristiyan biz ise müslümanız ve evet bakire biriyle evlensek bile bu bizimle evlendikten sonra bize ihanet etmeyeceği anlamına gelmez bu yüzden özellikle kalbinde Allah korkusu olması çok önemli sen dünyayı dikkate alarak böyle düşünüyosun biz ahireti dikkate alarak böyle düşünüyoruz aramızdaki fark bu (niyetim senle çatışmak değil)

• ben anlıyorum. ben zaten demiyorum ki siz neden böyle düşünüyosunuz diye. biliyorum ahireti dikkate alarak konuştuğunuzu. karakterinizin bu yönünün ağır bastığını. inancınıza ya da o inancı uygulama biçiminze hiç bir lafım yok, olamaz da. söylemek istediğim şey, dünya ve insanlar farklılıklardan oluşur. bu farklılıklara karşılıklı saygı duyduğumuz sürece sorun çıkmaz. benim hayat tarzım beni, seninki seni bağlar.

• tabiki herkesin dünya görüşü aynı olcak diye bir şey yok ben zaten benimle aynı dinde olmayan birine bile kötülükle yaklaşmam bu bir kere zaten bizim dinğimize ters.son dediğine katılıyorum her koyun kendi bacağından asılır

• bir arkadaşım hariç herkesin evlenmeden seks yaptıgını duydum ya da şahit oldum.aile ve kültür yapmmız bozuldu.burda bazı sorulara verilen cevap verenleri görünce yeterince aydınlatıcı oluyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...