Bakire olan birisi aseksüel olduğunu iddia edebilir mi?

Cinsellik içeren bir soru sorduk diye damga yemek istemem ama gizli olmanında bir manası yok. Çünkü soruda ayıp bir şey yok.

Ufak bir not: soruyu tabiiki de kendimi ele alarak sormuyorum, sadece merak ettim ve öğrenmek istedim.

Bakire biri gerçekten aseksüel olabilir mi?

Teşekkürler.

Güncellemeler:
Sanırım ben derdimi anlatamadım. Kastettiğim şu; aseksüel olduğunu anlaman için ne gerekiyor? Bakiresin, bir şey yaşamadın ama aseksüelim diyebilir misin? Yani aseksüel olduğunu anlamak için illa cinsel birliktelik mi yaşamalısın?

Atıyorum, herhangi bi' öpüşmeden ya da önsevişmeden zevk almıyorsan aseksüel olduğunu söyleyebilir misin?

Lütfen sorumu anlamayanlar cevap vermesin, teker teker laf anlatmak bayıyor.

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• Bazısı da o haltı yemedim diye karasız kalıyor, içine girdiği durumu ve başkası ne gözle bakar acaba kaygısıyla aseksüelim i bir tarz sahibi olmakmış gibi sunmaya çalışıyor. Komik oluyor haliyle ama en azından karşındakinin düşüncesini net anlayabiliyorsun, tartışmaya gerek yok, neden onla neden benle demeye gerek yok, arkadaş aseksüelmiş mevzu yaratmayın...asdsadasd

1|0
    3|1
    • Aseksüelin bir "seks" sonucu dünyaya gelmiş olması .. Bunun üzerine ne makale döşenir var ya, Haydar'a rakibim bu konuda asadsfdg

• Madame Juliette söyleyemezsiniz. konuda bahsi gecen olguyu kendi kendinize teshisin dogru oldugunu sanmıyorum. ve ayrıca bakirelikle ilişkilendirmekde çok doğru bir yaklaşım değil diye düşünmekteyim.. cunki aseksüelliğin temelinde hormon eksikliği bile olabilir.

0|0
    1|0
  • Bir şeyi bilmek için illa yaşamak gerekmez ki. Mesela elektriğin çarpıp çarpmadığını bilmek için illa parmağımızı prize sokmamız gerekmez değil mi?

Kendisinin aseksüel olduğunu söyleyen kişi eğer bu ifadesinde samimi ise doğrudur diye düşünürüm ben.

1|0
    1|0
  • Niye olmasın, ilgi duymuyordur, bakirelik ilgi duyması veya duymaması için kesin bir kıstas değildir ama etkisi vardır.

0|0
    1|0
  • sanırım kendin bakireyken aklına böyle birşey gelmedi:) bunu erkeklerin cevaplaması çok saçma bakire arkadaşlardan diye dipnot düşmelisin:)

1|1
    0|0
    • Ne alakası var? Sana açıklama mı yapmam gerekiyor bakireyim ya da değilim diye? Kaldı ki seni ilgilendiren bir durum yok. Soruma cevap vereceksen ver, yoksa irdeleme.

• niye zorunuza gidiyor bakiremiisn denildiğinde:S:neden farklı amaçlar için düşündüğümüzü düşünüyorsun ben gerçkten sana yardımcı olmak istedim arkadaşım...:S:Sneyse gerçkten cevaplamamış say bugün bu2. oldu:S:S gerçi senn yanlış anlaman umrumda değil ama diğeri önemliydi:)

• bu ülke de her tarz soru sorulur yani o kdr sacma sorun var ki 1 tane daha olsun ne olur

0|1
    3|0
  • yansıtma mekanızmasıyla mı yoksa mantıga burunme mekenızmasıyla mı yazılmıs anlayamadım

0|2
    1|0
    • Neyi yansıtma, neyin mantığı?

• olabilir?

0|0
    1|0
  • öpüşmekten zevk almıyorsan suç seni öpmeyi beceremeyende...

0|0
    1|0
    • Öpüşmekten ne zevki alınabilir?

• Çelişki nerede onu anlamadım, aseksüelse bakire olması kadar doğal bir şey yok.

1|0
    1|0
  • sanırım içgüdüsel miş. hiç yaşamayada bilir. deneyim zevk almayadabilir

0|0
    1|0
  • zaten aseksüelse sekse ilgi duymuyosa bakire olması ihtimal değil mi?

0|0
    1|0
  • sanmıyorum...

0|0
    1|0
  • bakire ise bunu anlayamayız

0|0
    1|0
  • Ben aseksuelim mesela.

2|0
    3|1
    • Annem de bakire.

• Inandiramiyorum kimseyi. =/

• @hacicavcav, eklemeseydin bendeki imajını zedelememiş olacaktın, tüh ..

• hem bakiresin hem aseksüel olduğunu iddia ediyorsun! diye bir çıkış yapmazdım kimseye. ikisinin birbiriyle ne alakasını kurdun anlayabilmiş değilim

0|0
    1|0
  • Bunun kadar doğal birşey yok :)

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• eder elbet. cinselliğe ilgi duymuyorsa.

1|0
    2|1
  • eğer herhangi bir öpüşmeden, sevişmeden zevk almıyorsan ama mastürbasyon yaparken zevk alıyorsan aseksüel olduğunu iddia edebilirsin ama mastürbasyondan da zevk almıyorsam bu fizyolojik ya da psikolojik bir sorun olabilir.

0|0
    1|0
  • Eğer cinsel anlamda hiç bir etkilenme olmuyorsa, hiç birşey hissetmiyorsa aseksüeldir.

Ama bakire olması aseksüel olması anlamına gelmez.

0|0
    1|0
Yükleniyor...