Neden Türkiye'de cinsel eğitim verilmiyor?

Neden Türkiye'de cinsel eğitim verilmiyor? Sizce verilmeli mi verilmemesi daha mı iyi?

Güncellemeler:
güncel

0|2
22|73

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de cinsel eğitim şart DEĞİL.

Türkiye'de asıl verilmesi gereken eğitim , en başta insan nasıl olunur , sosyal bir birey elementleri içinde saygı sevgi dürüstlük mertlik doğruluk sorumluluk eğitimlerinin öncelikle verilmesi ve mahalle abilerinin elifi merkep saçı şehvet sanan kıvamda olmayan hayali deneyimlerinin yeniyetme gençlere aktarmasının önüne geçilmesi gerek.

Cinsellik zaten yüzde yetmiş doğal işlevi ile kendiliğinden gelir, yüzde yirmisi de okunarak alınıyor. Kalan yüzde on olan gerçekleştirmenin de delikanlılığın kitabında sadece evlendikten sonra bir evin , gelecekteki çocukların , iş sahibi olmanın , kendi evinin erkeği olarak bütün rituelleri göğüslemenin yani karşıdaki insanın ve ondan olacak çocukların sağlığı boğazı dahil her tür sorumluluğunu aldıktan sonra yazdığını göstermek gerek.

Yani o yüzde 10 , bunların yanında solda sıfır bir konu , eğitimi de okullarda değil buna dair yetişkin kurumları nişanlı seviyesine gelmiş çiftler için olmalıdır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Verilmesi gerek bence. Neyin ne olduğunu bilmemektense bilmek daha iyi. Korunma yolları, bakirelik/bakirlik her şey öğretilmeli fakat kız-erkek ayrılırsa daha iyi olur. Şahsen hem konuyu anlatan erkek öğretmen olursa rahatsız olurum hemde erkek öğrencilerle birlikte öğrenmekten rahatsız olurum.

0|0
    0|0
    • Yurtdışındanım ve bize cinsel eğitim verildi, hatta korunmanın yolları ile ilgili komple bir aktivite yapmıştık, bir tanıtım yerine gittik ilişkiyle ilgili... fakat kızlar ve erkekler ayrılmadı çünkü erkeklerin de bilmesi lazım özel bölgelerle ilgili. Kızlar da erkeklerin "özelliklerini" bilmesi lazım, erkeklerin de kızların. Belki rahatsız duyulur fakat unutmamalıyız ki ileride illa ki yapıcaz ve karşımızdakini tanımak lazım (tabii hâlâ ilişki yaşamayanlara söylüyorum). Kız-erkek ayrılması yanlış olur.
      Amacım sizi yargılamak değil, belirtmek isterim.

• @Nesquikcanavari Yok canım önemli değil ☺ sizin fikriniz sonuçta. Ben rahatsız olurum diye söyledim. Hem erkeklerde erkek öğretmenden ders alabilirler ama bunlar detay kısmı. Öyle bir ders olsunda :D

• Doğru haklısınız, öyle bir ders olsun da :D Fakat rahatsız olmanıza gerek yok. Bunların hepsi doğal şeyler. Ben hiçbir zaman tuhaf bulmadım bahsettiğim aktiviteleri yaparken :D

Erkekler Ne Diyor 72

• Çünkü herkes o konunun uzmanı olduğunu düşünüyor 😃 Herkes Haydar dümen. Ama işte kondom kullanmak yerine çorapla ilişkiye girenler var, göbek deliğini vajina sananlar var, gerdek gecesinde belini kıranlar var. Usulüne uygun bir şekilde cinsel eğitim şarttır

0|0
    0|0
  • Çünkü; aslında kadın-erkek ayrımı yapmadan, bütün insanların,
    temel fiziksel ihtiyaçlarından biri olan cinsellik;
    hala tabu ve namus göstergesi olarak görülüyor.

Bu zihniyet devam ettiği sürece, herhangi bir cinsel eğitim verileceğini düşünmüyorum.

2|0
    0|0
    • Artık kimsede namus kalmamışki

• Namus; kadında da erkekte de, bacak arasındaki bir et parçası değildir.
      Namus; dürüst olmaktır, yalan söylememektir bana göre.

• Cinsel eğitim Türkiye de veriliyor. Siz araştırmadan konu açmış olmalısınız. Ama tabiki bu okul talebelerine değil yetişkinlere özel durumlar. Sevgiler

1|0
    0|0
    • nerede peki?

• Kişiye özel olarak mı genel bir eğitim mi almak istiyorsunuz. Ve buradan yönlendirmek uygunmu bilmiyorum

• Verilmesi gerekli.

0|0
    0|0
  • Baba yarısı olduğun için yeğenlerime öğrettim

hepside büyüdü elleri ekmek tuttu :D
    @CüneytArko
    @kermitttt
    @nedesembilemedim36

0|1
    0|0
  • @CüneytArko
    @nedesembilemedim36
    @Afrolevent

Sen olsan şu insanlara eğitim verir misin? sdfsdf

haşırt.

0|1
    0|0
  • bir o kalmıştı

0|1
    0|0
  • Dinsel eğitim bile yanlış veriliyor sen cinsel diyorsun :D

2|0
    0|0
  • bence verilmeli kesinlikle

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • @kermitttt
    @CüneytArko
    @Afrolevent
    Neyinize yetmiyoruz anlamadık ki, bunu bir konuşmamız lazım arkadaşlar acil toplanalım.

Cayırt

0|1
    0|0
  • abaza çok olduğu için her konuyu farklı yere çekeceklerdir. bundan olsa gerek

0|0
    0|0
  • @kermitttt
    @nedesembilemedim36
    @Afrolevent
    Uzaklarda arama çünkü biz yakındayız.
    Sana bir mesaj kadar yakınız.

0|1
    0|0
  • Sınıdta hocaya tecavüz ederler

0|1
    0|0
  • Çünkü daha normal eğitim bile doğru düzgün verilemiyor...

0|0
    0|0
  • Verilse de alamayacak çok hoduk var.

Ödev soracak, uygulamalı ders soracak zevzeklere cinsel eğitim mi verilir?

0|0
    0|0
  • Mk psikolojik egitim daha önemli. Ne yazik ki yeterli degil
    artik teknolojik hastalik. Psikolojik hastaliklardir. mk cinsel egitimin

0|0
    0|0
  • Cinsel egitim günah sfsjkfjhf

0|0
    0|0
  • Ayip

0|0
    0|0
  • Eğitim verilse herkes eğitim alıyor demekki istiyor deyip zihilmeyen insan kalmaz ülkede:/

0|0
    0|0
  • veriliyor aslında ya en azından bize verilmişti. öyle ders olarak değil de eğitimciler tarafından anlatılmıştı yani. korunma yolları, cinsel hastalıklar vs vs

0|0
    0|0
  • Bizim ülkemizde herkes uzman zaten kim kime ders versin :D Adama kendisi hakkında bişey sor bilmez 150 gr-200 gr et parçasının her işlevini bilir :D

0|0
    0|0
  • Tamam

0|1
    0|0
  • Gerek yok teyze

0|0
    0|0
  • şimdi sana fiigin kaç desem veya bir biyoloji sorusu sorsaam bilmessin ama bir ders daha eklensin diyosun özeleştiri derside var onuda yazsaydın keşke

0|0
    0|0
  • Bu kadar sapık varken, verilebilirmi sence? Hadi verildi diyelim. Bu bahsettiğim insan suretindeki şeytanlar anlarla rmı bu eğitimden?

0|0
    0|0
  • Ailenin verecegi egitim kapsamina giriyo cunki

0|0
    0|0
  • gerek yok bence her haltı biliyor şimdiki çocuklar. bizim sorunumuz haddinden fazla bilmeleri

0|0
    0|0
  • veriliyor. devlet erzak paketleri içerisinde bolca sabun dağıtıyor biz erkekler delmemiz içöin

0|0
    0|0
  • xnxx
    spankbang
    fux
    xvideos
    naughty america

buradan eğitim videolarını bulabilirsin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    42

Kızlar Ne Diyor 21

• olması gerekiyor ama yok işte malesef

0|3
    0|0
  • Matematik, fen bilimleri, Türkçe'yi falan öğrendiniz de bir o kaldı. Ama emşnim cinsel eğitim dersi olsa herkes 100 alırdı. Küçük yaştaki çocuklar bile her şeyi biliyor artık, leylekler seni getirdi hikayesine inanmıyorlar. Merak etme , bu konuda herkes çok bilgili.

0|3
    0|0
  • Türkiyede cinsel eğitim verilse herkes ders boyunca hahaha hihiiih etmekten bişey anlamaz. Görmemişlik yaparlar bizimkiler

0|0
    0|0
  • Burada ayıp olarak görünüyor bence verilmeli her konusuyla

0|1
    0|0
  • Yani diğer herşeyi süper güzel ogreniyorsunuz da, bir o kaldi :)) öğrenmek isteyene sınırsız (gerek yazılı, gerek görsel) kaynaklar mevcut. Ki, ben karşıyım!

0|1
    0|0
  • Türkiyedeki cinsel eğitim
    Kadınlar tahrik eder evden çıkmasın çıkarken de çuval giysin
    Kadınların adet zamanı olduğu için erkek zina yapmasın diye 4 kadın alabilir

0|1
    0|0
  • Cinsellik kabul edilmiyor ki kabul edilmeyen bir olgunun nasıl eğitimi verilsin oysaki cinsellikle ilgili ve cinsel yolla bulaşan hastalıklarla ilgili eğitim verilen çok ülkeler ayrıca bu eğitimlere de çok önem veriliyor.

0|0
    0|0
  • Ouff, tartışılır bu konu.
    Cinsel eğitim verilirse erkekler iyice az*r mı bilmiyorum. Herkese eğitici olursa belki erkekler yatışabilir. Ve bu iyi olur.
    Ama yüzeysel baktığımızda hayır, verilmemesi lazım. Yoksa iyice az*rlar.
    Açıkcası bu soruya cevap veremem gibime geliyor.

0|0
    0|0
  • Cunku kizlar dildolari orasina burasina sokar
    Erkeklerde sismeleri ziker atar ondan

0|1
    0|0
  • Tapu görüldüğü için

0|0
    0|0
  • çünkü ulkemizde cinsellik ayip, tecavuz yasal

1|0
    0|0
  • Günah, ondan. 😒 Milletçe eziğiz işte.

0|0
    0|0
  • Eskiden askeriye de askerlere veriliyordu ama şu an o uygulama devam ediyor mu bilmiyorum

0|0
    0|0
    • nayn öyle bişi yok sadece revirin duvarlarında korunma yöntemleri ile ilgili tabelalar var o kadar

• seksi ders olarak görüyorsan genelevde çalışıcaksın

0|0
    0|0
  • Biri şunu vursun ya

0|0
    0|0
  • Çok fazla sapık var bence ondandır

0|1
    0|0
  • İlk önce insanlık eğitimi ( dersi ) verilsin, daha önemli şeyler var.

0|0
    0|0
  • Daha ihi bu hali

0|0
    0|0
  • Maalesef yok ama olmalı

0|1
    0|0
  • Müslüman deilsen bunu sorman normal tabi . Türkiyenin geneli müslüman olduğu için. İstiyosan yabancı ülkede yasa.

0|2
    0|0
    • hamdulılah muslimanım

• Peki neden böyle birşey dedin? Müslümansan bence bu tür bir soruyu sorman yanlış

• veriliyor. sağlık ocaklarında.

0|1
    0|0
Yükleniyor...