Varikosel sperm sayısı?

iki testiste de ileri derece de varikosel teşhis edildi sperm sonuçları toplam da 38 50 arası ileri hareketlili sperm de 17-23 arası çıkıyor aşagı yukarı en üst ile en alt değerleri kullandım.

daha önce varikosel oldugu halde çocuk olan birileri var mı kaç milyon sperme kadar çocuk sahibi olabiliyoruz 10 milyon olup da çocuk sahibi olan var mı benim değerler nasıl yani

doktorun dediğine göre eskiden 20 milyon ortalamama alınırmış ama dünya sağlık örgütü bunu 15 milyona çekmiş ama bana göre 20 milyon ortalama degerdir diyor üstünde olması tafsiye edilir

birde varikosel spermi etkilese hemen etkiler mi haziranda düğünüm var biz hemen çocuk düşünmüyoruz 1 sene sonra düşüyoruz bu aklıma takıldı hemen yapmalımıyım yaparsam hemen occuk olur mu bu sayılarla varikosele ragmen

Güncellemeler:
yok mu arkdaşlar her 10 erkekten 7 sında var nerdeyse
yardımcı olan da yok ki :(

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim bende 8 yıl önce sol varikosel ameliyatı oldum... mikro cerrahi ile... bu ameliyat sonrası sperm sayı ve kalitesini artırmak için bir de ilaç kullandım.6 ay sonra kontrole gittim yine bir spermiogram yapıldı değerler harikaydı ve eşimle ilk ilişkim de eşim hamile kaldı... yani ceket atsam üzerine hamile kalacak.. sende madem ileri derece ve ikisindede varsa tek çözüm ameliyat korkma ol bence geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • dostum benim yazın düğün var kalite bozulmamış dedi doktor 1 sene olmazsa öyle gel dedi senin degerler neydi peki toplam da ve ileri hareketlide

• hadi ya zor valla agrıda var bende bakalım 1,5 sene dayanıcam mecbur arada agrı kesici alıyorum hazıranda hemen olur işallah kafam rahat eder bu sayı iyi diyor ama ya düşerse diye korkuyorum

• bu arada bende iki tarafta da var tek olsa şans yüksekmiş

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• 30 milyon diye biliyorum

0|0
    0|0
  • yaş kaçtı

0|0
    0|0
    • Abi bendede var biraz konusabilir miyim benim yas 19

• Ben 22 ile çocuk sahibi olamadım. Banada en az 44 dediler. Dostum sen buna takılma. Zira kadının yumurta sayımı vs hepsi etkendir bunların. Ve ameliyat tüp bebek aşılama vs bunlarla olanlar var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...