Türkiyede gelişmişlik, medenilik neden cinselliğe yorumlanıyor?

Sitede genel olarak gözüme şu takıldı, bekareti önemseyenler geri kafalı olarak görülüyor. Gelişmemiş olarak görülüyor.

Avrupanın gelişmiş olması neden sadece cinsellik yönünden ele alıyor bu insanlar? İşte onlar açık saçık giyiniyor ondan gelişmiş, onlar bekarete önem vermiyorlar ondan bu kadar gelişmiş, gibisinden saçma şeyler görüyorum, duyuyorum.

Tek gelişmişlik ölçütü cinsellik mi? Muhafazakar bir toplum gelişmiş olamaz mı?

Son olarak bir söz söyleyeyim;

Medeniyet açmaksa bedeni desene hayvan senden daha medeni

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• öyle diyenler kendi cinsel yaşam alanlarını meşrulaştırmak için söylüyorlar.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ne bakireyim diye övünürüm, ne değilim diye yerinirim. Her insan kendinden sorumludur. Benim bekaretim benimle ilgilidir. Dilersem bir erkekle evlilikle, dilersem evlilik dışı beraber olmamın önündeki tek engel benimdir, bu tamamen kişisel seçimimle ilgilidir.

Ne muhafazakarlara, ne de özgürlükçülere benzemem. Kendim gibiyimdir, kendime ve aileme hesap veririm, o da gerekirse! İki kişi arasında yaşanan mahrem bir ilişki için üçüncüye söz düşeceğini sanmıyorum.

Bir kadının kocasıyla mı, sevgilisiyle mi oturduğunun başkalarının işi olduğuna inanmıyorum. Kültürümüzün de bu yüzden yozlaşacağına inanmıyorum. Ayrıca bir kadının eşiyle oturduğunda yobaz, sevgilisiyle oturduğunda modern olması gibi bir tanımı komik ötesi saçma buluyorum.

Her insan kendi türünü bulur. O yüzden başkaları için endişelenmeyi bırakmalıyız bence, en azından bu konuda...

0|3
    0|0
  • kimsenin medeniligi cinsellige bagladgni sanmiyorum. cinsellik ortada oldugu icin medeniler diye bisey denemez zaten. yalniz su da var ki bi mini etekli kiz gorunce 5 6 kisi tecavuz edenlerde genelde cok ckiyor milletmizde taksim yilbasi olaylarni iyi biliyoruz. ulkemizde cinsellik bastirildgi icin boyle olaylar oluyor. ben oyle duydum =P neyse yok oyle birsey rahat ol ya ;)

0|0
    0|0
    • cinsellik bastırılıyo falan diyosunuzda avrupada bastırılıyor mu adam kendi öz kızına tecavüz ediyor yok adam hizmetçisine tecavüz ediyor bence bastırılmayla alakası yok o konunun.

• turkiyede boyle konular ayip olum o olum bu oglum seyleri var ama toplum icinde bu konular tabu hala

• ben cinselliğin ulu orta yaşanılmasına karşıyım tabuysa bana göre tabu kalsın. olay cinsellik bastırılması değil uçkuruna sahip olamama meselesi bunun Türkiyeyle avrupayla alakası yok

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben sitemize bu konuda yanlış bir değerlendirme yaptığını düşünüyorum. Burada gördüğüm ve fikir olarak senin düşünceni destekleyen çok az sayıda üye var. İstisnalar saklı kalmak koşuluyla, bekarete önem veren bir bayanın geri kafalı, önem vermeyenin ise hafif meşrep olarak değerlendirilmediğini düşünmüyorum sitemizde.

Gelişmişliğin cinselliği rahatça yaşamakla eşdeğer tutulması konusunda ise belki de ben biraz takıntılı olarak görülebilirim, bazıları bana kızacak biliyorum ama ısrarla söylüyorum bu tamamen kültürel yozlaşmanın belirtisidir ve kültürümüzü yok etmek isteyen güçlerin empoze ettiği bir yaşam tarzıdır. Herkes kendi hayatını yaşamakta serbesttir, buna karışma durumumuz yoktur fakat bu şekilde yaşam tarzı kim ne derse desin Türk Kültürü'ne uymaz. İsteyen bu şekilde rahat olarak yaşasın ama hiç olmazsa kültürümüzün diğer ögelerine sahip çıksın.

0|1
    0|0
  • Gelişmişliği tek parametreye indirgemek geri kafalılığın alası aslında. Yani bu ölçüte göre kimse gelişmiş ya da geri kafalı olmaz.

Fakat benim gözlemim diğer kesimin bu tarz parametreleri ahlakla direkt ilişkilendirmesi. Yani aslında aynı şeyi diğer kesim de yapıyor.

Benim duruşum şu. Bekaret diye bir kavrama inanmıyorum. Yani benim gözümde bakire olan olmayan diye bir kız ayrımı yok. Bu yüzden benim inanmadığım bir kavramdan yola çıkılıp bir önerme getirilmesi (ahlaklı, mazbut vs) benim için birşey ifade etmiyor. Bu ayrım da bana güncel gelmiyor. Ama bu benim medeniyet ölçümün %1'i bile değil. Çalışmak-kültür-ilişkiler-devlet/insan ilişkisi vs gibi bir sürü detay var.

Ha benim diğer çıkarımım, ben bu parametrelere de bakınca bekarete önem veren toplumlar bu maddelerde de çakozluyor. Eh bu da benim kabahatim değil.

2|0
    0|0
  • yanlıs bir yorum diye düsünüyorum. kimse kimseyi burada yargılamıyor. medeniyet ya da modernlik belirtisi olarak cinselligi oven bir yazıya rastlamadım henuz

0|0
    0|0
  • Hayır,kimse sadece cinselliği örnek vermiyor.Bu sadece özgürlükle alakalı bir durum.Diğer Avrupa ülkelerinin genelinde insanlar özgürdür.Muhafazakar biri de özgürdür,dinle alakası olmayan da özgürdür,açık giyinmeyi seven de özgürdür,o da özgürdür,şu da özgürdür vb. Ben bir toplumun veya ülkenin gelişmişliğini oradaki demokrasiye ve özgürlüğe bağlarım.Ekonomi gibi şeyler benim için ikinci planda kalır.Muhafazakar bir toplum elbet muhafazakar olmayanı ötekileştirecektir,dışlayacaktır.Ancak özgür bir toplumun kapısı her kesime açıktır.Yani Muhafazakar toplum herkese özgürlük tanımayacağı için,tahammülsüz olacağı için doğal olarak o toplum gelişmemiş bir toplum olarak kalacaktır.Cinsellik olayı sadece insanlar tarafından gösterilen basit bir örnek,yoksa bu konu sadece cinsellikle sınırlı kalmıyor,her konuyu içine alıyor.

0|0
    0|0
  • ''Kafana göre onu-bunu s..mekle çağ atlanmaz, hani ulan uzay mekiği nerde?''

(İstiklal'de bir şarapçıdan duyulmuştur)

Adam haklı..

0|0
    0|0
Yükleniyor...