Bakire olmadığımı sevgilime söylemeli miyim?

Ben kız değilim...Geçmişte yaptığım 1 hata yüzünden çok pişmanım ve acı çekiyorum. Bir daha yapmamaya yemin ettim, tövbeler ettim... Zaten amacım cinsellik yaşamak değildi sadece reddedersem beni terkediceğinden korkmuştum. Neyse bu olay 3 sene önceydi geçti bitti 24 yaşındayım şuanda çok mutlu bir beraberliğim var 7 aydır çıkıyoruz sizce ona bakire olmadığm söylemeli miyim? Sevgilimle cinsellik yaşamdım yaşamayı da düşünmüyorum hiç bir zaman yani anlaması olanaksz yine de bilmeye hakkıı var diye düşünüyorum ne yapmalıyım :(

Güncellemeler:
yorum yapan herkese teşekkür ederim
Arkadaşlar konuyu bilenler için soyluyorum bakire olmadığımı soylemye karar verdim kimsenin zamanını çalmaya onu kandırmaya uzmeye ve ya hayalleriyle oynamaya hakkım yok onu kaybetmek pahasına da olsa söylicem bakirelik erdemdir evet ama dürüstlüğün de bir erdem olduğuna inanıyorum... Hepinize teşekkürler iyiki varsınız

0|0
17|79

En İyi Kız Görüşü

• şayet kendi bakir değilse, zaten bir bakireyi hak etmiyor, ama söylersen ne olur biliyor musun? senden ayrılır, başta sorun etmiyorum der çok seviyorsa şayet sonra aradan aylar geçer nasıl oldu, ne oldu gibi sorular sorar, seni kullanmak ister, seni düşük görür 100 erkek varsa 90 ı böyle... erkekler yaparsa ihtiyaç kızlar yaparsa or*spuluktur. yapmışsın bir hata tövbe etmişsin, inş. bir daha böyle bir hata yapmazsın. Allah tövbeleri sever, affetmeyi sever ama erkekler affetmez unutmaz onlar herşeyi yapar, yaptıklarıda yanlarına kar kalır. erkeklerin gazına gelme, iyice düşün öyle hareket et karşındaki bakir olsa diyeceğimki o erkek halinle sabretmiş sen nefsine sahip olamamışsın, ama o bakir değil diyorsun KURANI KERİMDE ne yazar biliyor musun temizler temizle, pisler pisle evlenir tövbe etmekte arınmaktır şayet o temiz lkalsaydı sende temiz kalırdın belki...işte bu çifte standardarda lanet olsun!

14|4
    2|9
    • Eee.. sonuç olarak buna veya sonraki çıkacağı erkeklere hiç söylemeyecek mi ?

Ya da ne zaman söyleyecek sence ?

Herkesle çıkıp çıkıp ayrılacak mı ? Bu kız hiç evlenmeyecek mi la... :)

• çok zeki toplumumuz hem tüm kızlar bakire kalsın istiyor hem erkekler milli olsun istiyor, iki kişi bir haltı yiyors iki tarfta bedel ödemeli, gerisi hikaye benim için

• Kızlar azıcık haysiyetli olurda onurunu korursa ve bir erkeği sevdiği hoslandigi anda ona teslim olmayı bırakırsa kimsenin acı cekmesine gerek kalmaz...

Erkekler Ne Diyor 79

• arkadaşım evlilik kurumu asla yalanı ve gizemi kaldırmaz. gerçi tüm insan ilişkilerinde yalana yer yok ama özellikle evli çiftler hayatı paylaşacak. hayatını paylaşacağın kişi ile arana asla yalan sokma. bu durumunu uygun bir ortamda ve uygun bir dille arkadaşına anlatman dürüstçe olacak. sonuçta her ikinizde birbirinizi samimiyetle tanıyıp evlilik kararı vereceksiniz. gizlemek bu kararı vermesinde haksız bir etkide bulunacak.

şunu da söyleyim. çok da kötü düşünme. belki de arkadaşın senin dürüst davranışın karşısında olumlu karar verebilir. sonuçta evlilik kurumunda aranan en büyük özellik dürüstlüktür. insan yaşamını paylaşacağı kişinin yalanı dolanı olmasın ister. dua et ve herşeyin hayırlısını dile.

1|2
    0|0
  • kesinlikle söylemelisin. 7 aylık bir süreç geçmiş. sevgilinin daha önce ilişkiye girip girmediğini falan bilmiyor musun? ya da bekarete verdiği önemi? bunlar önemli. ben olsam ayrılırdım.daha önce hiç ilişkiye girmedim evlenmeden de girmem. bu yuzden eşimin de benden önce başka biriyle ilişki yaşamasını kaldıramam. 7 aylık bir süreç olmadan konuşmuş olurdum zaten kızla bu konuları. ciddi olmayacak bir ilişki yaşayamam çünkü. bir an önce söyle de ne olacaksa olsun en azından.

3|2
    0|0
    • tbki bunu istemeye hakkın var...soylicem uygun anı bekliyorum

• tesekkur ederimmm:( senin icinde amin

• üzme kendini inş çok mutlu olursun.

• sevgilinin bu konudaki fikirlerini az çok biliyor olman gerek 7 ay oldu diyosn. Eğer sevgilin için bakirelik önemli bir kriterse bir şekilde söylemelisin ki ilerde iki taraf içinde yaralayıcı bir ayrılık olmasın. Hayır bakireliği pek önemsemiyorsa ekstra bir davranışta bulunma normal davran. 7 aydır birliktesiniz ve bu konudaki fikirlerini anlayacak kadar onu tanımadıysan o ilişkiden bir gelecek bekleme. En önemlisi ise sakın ama sakın sevgilini kendine iyice alıştırıp onu herhangi bir şeye mecbur etme.

2|3
    0|0
    • yani onu kandrma diosun hayır asla boyle bıseyle yasayamam vicdanm sızlar o nednle ikilemdeyim yani hiçbi zaman bakire olmadığmı ogrenmck tamam ama yine de bilmeye hakkı var

• '' dürüstlük '' .

• :) en onemlisi!

• senın sadece kalbını sevıyor bu bellı ya da hareketlerını belkı de kucuk bır gulumsemenı sevıyor.7 ay cok uzun bır sure bu surede cınsellık anlamında sana yaklasmamıssa sana cok deger verıyor veya gelenekcı bekarete onem veren bır ınsan.evet bu cocuga bunu kesınlıkle soylemelısın.kabul etmıyecek senı ama gene de soylemelısın.nıye kabul etmıyecek dersen 7 ay boyunca bu konuları acmayan senınle cınsellık yasamayan bır erkek kesınlıkle bunu kabul etmez.ama kabul etmessede cocuga sınırlenemezsın unutma herkes hakketıgı hayatı yasar.sana ıyı gunler

2|2
    0|0
  • 1. Her insan hata yapar.

2. Herkes hakettiğini bulur. Çıkarılacak sonuç:

Eleman sütten çıkmış ak kaşık olmadığını aşağıda ki yorumlarda gördüm, kendisinin her haltı yedikten sonra hala bakire arıyorsa bu onun dengesizliğidir. Bunu gidip direkt söylemek yanlış anlaşılmaya neden olabilir. Uslubunu denk getirip söylersen bir sorun olmaz. diye düşünüyorum. Olursa da; zaten dengesizliktir. Fazla uzatmanın anlamı da yoktur ondan sonra...

1|3
    0|0
    • bekareti sorun eden biri değil ama yine de ben bunu söyledikten sonra benden cinsellik bekleyebilir ki ben bunu yaşamak istemiorum asla

• söyle söyle de, şu bakireliği kaybetme olayları çok komik ya, seve seve verdim diyenini pek görmedim:Pp

1|4
    2|0
    • sende haklsn ne diyim...ama onyargılısn tamam yptm bir hata o anki ergenliğimin salaklığmn verdiği bişeyle yaptm sevdiğimi sanıodum o istedi mutlu olur diye benden ayrlmasn diye razı oldum ama inanki cok psmanım tovbe ettm bir dha yapmamaya zaten sürtüğün teki olsaydm zevk alıo olsaydm bunu ypmaya devam eder ve zerre kdr pismanlk duymazdm diye dusunuyorum sapla samanı birbirinden ayırın birazck szden sadece bunu istiyorum

• yanlış anladın, ben seni yargılamak istemedim, ama sıkça duymaya başlayınca inandırıcılık kalmıyor artık.. üzüldüm açıkçası; yaşın küçük olduğu için aklın yetmedi diyeyim, yoksa seven terketmeyecek erkek kadınının sevgilisinin kızlığına göz dikmez, bunu düşünememişsin. erkek arkadaşınla ne kadar ciddi düşünüyorsunuz bilemem, eğer aklınızda ki evlilikse muhakkak söyle, yoksa ilerde söyleyecek cesareti bulamazsın, bulsanda tepkisi ağır olur..

• teşekkrler evet dogru dıosun...soylicem ztn blsin nlucaksa olsun kmsenin hayalleryle oynamaya hakkı yok cocukluktu keske ypmasaydm ama iste bunu degistremem

• Acaba , sana dönmemek için , dönsem de kabul etme diye başkasıyla yattım diyen ayrıldığım sevgilimin de canı yanıyormudur , bekaretini zevkten inleye inleye bozdurdu diye ,

Bekaretini vermek hata değildir , kimse yanlışlıkla kilodunu çıkarmaz .

1|3
    1|0
    • o bekaretini zevk için kaybetmiş bense sevdiğim sandığım bir adamı elimden kaçırmamak için evet kimse yanlışlıkla bu günahı işlemez ama herkesin sebepleri farklıdır.

• :) sen rüya görüyosun şekerim :)

• yani cümlenin son kısmı için dedim :) yanlış anlaşılmasın .

• Terkedermiş ! 3 sene önceki çocuk çiksa gelse sevgiline kaşı üstünde beni var dese ben gördüm sen hala görmedinmi derse o zaman ne olacak ?

2|1
    0|0
  • Bilmek ve buna göre tercihini yapmak hakkı.

1|3
    0|0
  • söyle... yalancının mumu yatsıya kadar derler.

1|2
    0|0
    • yalancı değilim ona bakireyim demedim zaten

• sonucu bana muhakkak bildir olur mu

2|2
    0|0
  • sımdı eger sen bu gune kadar ben ılıskıye grmedım BAKIREYIm dedıysen ona bence soyleme sımdı :..ama hıc o konulara gırmedıysenız soyle ..sen bana hıc sormadınkı dersın ... ama tepkısı sert olabılır bunada kendını hazırla bence kalbını kırabılır..senınle sewısmek ıstıyebılır hemde acelecı bır sekılde hemde cok ... bence sen ona dekı ben kucuk kız ken bır kaza gecırdırm de cocukken sandelyanın bacagının ustune dustum de.. amalıyat oldum o zamanlar doktorda kızlıgımın gıttıgını anneme soylemıs de.. annem bunu bır kac ay once bana soyledı de.
    benım bır kız arkadasım bana bu olayı soyledı ben yuttum tabı ..sonra bır baktım ole bır sewısıyorkı benım ılk olmadıgımı kızın teknıklerınden anladım..sonra ısrar ettım bana olayın dogru oldugunu ama ılk kez benle yapmadıgını soyledı daha sonra.. bole bırsey yaparsan sende bence kandırmıs olursun ama ınandırıcı olur dıye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Büyük ihtimalle şu an kabul etse de ileride sorun çıkartacaktır. Çok küçük ihtimalle de olsa sorun yapmayabilir ama aklının bir köşesinde bu olay daima tazeliğini korur.

Söylemen gerekiyor ki zaten söylemeye karar vermişsin.

2|2
    0|0
    • biliorum ici icini yicek belki bidaha bana aynı gozle bakamıcak hep dusunucek cok zor ya bir erkek icin de zor sey kabullenebilmek ama beni bedenim icin seviorsa eger sevmemeli zaten

• yani bunu aşamaz mı biliorum belki bir erkegin basna gelebilicek en kotu sey ama sevgi herseyin ustesınden gelebilir buna inanmak istiyorum hem ben onun icin dogru insan degilsem eger belki onun hayatnı kurtarms olurum onu kendmden cok seviorum yeterki mutlu olsun

• Aşılmayacak bir şey değil. Tabi kişilikler ve yetişilen ortamların etkisi vardır . Bunu biz bilemeyiz. Tamamen sevgiline kalmış bir durum.

• bence biraz daha bekle.bilmesine tabiki gerek var ama 7 ay erken.

2|0
    0|1
    • hmmm..zaman diyosun?

• bunu ona söyledikten sonra 1 ay içinde onunla cinsellik yaşayacaksın.

• Söyle bence dürüstlüğünü koru . Başkasından duyduğu zaman veya ileride ciddi düşündüğünüzde bu zamana kadar neden söylemedin dediğinde terk bile etse sesini çıkaramazsın . 7 ayda uzun zama bence ilişkinin 3. ayında söylemeliydin böyle böyle diye .

1|1
    0|0
    • evet bu da doğru ama söyleyemezdim kendime bile itiraf edemezken ona nasıl söyleyeyim çok ama çok korkuyorum kötü biri değilim ama yine de bana karşı bakış açısı değişir diye korkuyorum

• En doğrusunu yaptın .

• Soylemelisin ..Insallah dusuncelerinde bir degisiklik olmaz .

1|3
    0|0
    • düşünceleri değişir diye işte tek korkum bu

• Cok seviyosa uzulur kahrolur ama yinede birakmaz seni..umdugun kadar cok seviyodur ins.

• inşallahh... zamanı geldiginde yani bana sorarsa eger soylicem nlursa olsun onu kaybetmek pahasına da olsa cnku onu canımdn cok seviyorum zamanını benmle harcamasın

• soylemelisin bilmesi cok iyi olur bence, zaten terkedecekse bir sene sonra da soylesen terkeder. bosuna birbirinizin zamanini calmayin...

1|3
    0|0
  • Insanların bazı sırları vardır onlar onunla mezara girer.buda onlardan. Söylerseniz onda oluşacak kuşku bir ömür sürer. Başkasından öğrenme şansı varsa senden duymalı yoksa hiç bilmemeli.

1|2
    0|1
    • Bu benimkinden daha iyi bir cevap olmuş,aynı fikirdeyim.

• söyleme,haklı selçuk.

• Bırak seninle bir sırrın olsun bu hayatta. Dürüstlük doğruyu söylemektir herşeyi söylemek degil

• kendiside bakir degil laflarını bir geçin artık yaptıgına kılıf bulucan illa yaptıysan arkasında dur erkek fizyolojisi kadın fizyolojisinden cok farklı buda yeni moda oldu .. ister söyle ister söyleme

2|2
    3|2
    • yok kılıf bulmuyorum sakn oyle dusunme ben sadece pismanm simdiki aklm olsa yapmazdm bunu soyluyorum

• söylemen en iyisi. kimsenin kimseyi kandırmaya hakkı yok. sonuçta dürüstlükte bir erdem. zaten seviyorsa sıkıntı yapmayacaktır. ama tutki ilk başta sıkıntı çıkardı sakinleşip aradanda bir süre geçince seni anlayacaktır ve tekrar sana dönecektir.

1|2
    0|0
  • 7 ayda nasıl sevısmedınız kı hala? bu kadar bekledıkten sonra bakıre olmadıgını ogrenırse yıkılır adam. baskasının ıkı gunde bozdugu kızla nasıl sevısemedım dıye bunalımlara gırer haberın olsun

1|2
    1|2
    • :( oyle deme lutfen:(

• o zaman sana tavsıyem, bunca zaman sonra adamın olmadık tepkıler vermesını ıstemıyorsan baska bır neden bul. sevmıyorum de, baskasına asık oldum de oyle ayrıl. bır dahakıne de bu kadar bekleme

• söylemelisin ne gerek var ilerde birbirinize daha çok bağlandığınız da daha fazla üzülecek şimdi anlat bırakırsa bırakır geçmişte yaptığın hatalar yüzünden sorgulanamaz sın seni şimdiki halinle seviyorsa o kişi doğru kişidir geçmişi sorgulamak anlamsız.

1|1
    0|0
  • söylemeye karar vermekle doğru yapmışsın. tebrik ederim. umarım sonu ikiniz için de iyi olur.

1|2
    0|0
  • 7 aydir senlen cikan evlenme niyeti olan insan sana bunu sorardi zaten BENCE...

demeliyim konusuna gelince KESINLIKLE DEMELISIN.

2 secenek var ya arkadasin kabullenir ki bu cok zor bence bu onu ileride vicdanindza bir kurt gibi yiyp bitirecek YADA seni yanlis anliyaca ben bakire degilim dersen bunu HADI BENIMLE YAT NEDE OLSA BAKIRE DEGILIM diyede anlayabilir bence

tamemen aranizdaki sevgiye bagli

1|1
    0|0
    • hmmm ciddi bir ilişki tabiki ama öyle evlilik falan konuşmadk. yani söylersem her 2durumda da onu kaybedicem

• bildiği anda değişecek...başkasına teslim olmuş kadınlar hiç bir zaman kocaları tarafından tam olarak sevilmezler

1|5
    0|0
  • bunu söylemek zorunda değilsin. kandırmış da olmazsın. bu konuda için rahat olsun. kendince yeni bir hayat için tövbe ettiysen bunu onun bilmesi gerekmez. ondan öncesi sadece seni bağlar...

2|0
    0|3
    • sağol çok tesekkrler grcekten kim neden eksilemis yaa:S

• dürüstçe söyle ona

tabi nasıl biri olmadıgını bilmediğimiz için yoruma kapalı bir konu

ama seni seviyorsa bir et parçası için bu sevgiyi çöpe atacak değildir

1|1
    0|0
    • şu bakireliği bir et parçası olarak tanımladın ya hakkaten bravo.

Bakirelik bir erdemdir et parçası değil.

• evet bekaret erdemdir tabiki doğru diosun ama ben kötü biri değilim :(((

• Ne zaman aşılacak bu konu :) Sana demiyorum, genel bir serzeniş bu... Ama tavsiyem ilişkide dürüstlükten yana... Ben bile bir kızla ilişkiye başladığımda biseksüel olduğumu söylemeyi düşünüyorum... Yani erkeklerle de bir şeyler yaşadığımı bilmeli, yalanlar üzerine bir ilişki kurulmamalı düşüncesindeyim... Ben bunu yapmayı göze almışsam sende alabilirsin... Bakire değilsin diye evlenmeyecekse, benim gibi bir sürü insan var o zar parçasına önem vermeyen... Sen samimi ol, samimiyetsizler çıkıp gitsin hayatımızdan :)

0|0
    0|0
  • Hata insanlara mahsustur,geri dönüşü olmayan hatalar vardır hayatta bu tip hatalar gibi, erkeklerde bekaret olmadığı için hiç bir kızı anlayamazlar hiç bir zaman herkes senin sadece bir erkekle ilişkiye girdiğini bilir ve başka gözle bakar sana neden veya ne için girdiğini hiç bir zaman önemsemez o yüzden kimseyi takma ve git söyle ne olucaksa olsun .

1|0
    0|2
    • oyle ypıcam keske herkes senin gibi anlayıslı ve mantklı olabilse

• Herkes kendine yakışanı yapar boşveeer hayatta kendinden başkasını önemseme :) her rüya güneşle son buluyor nasılsa .

• sana aşık olduktan sonra bunu söylersen facia olur, hemen söyle devam edecekse böyle etsin yoksa bitsin

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    49

Kızlar Ne Diyor 16

• Söyle o karar versin ne yapacağına.Kandırma.

1|3
    1|0
    • yok asla kandıramam onu çok seviyorum!:( ama iste sanki söylemezsem onu kandırıomuş gibi olmaktan korkuorm

• Dürüstlük ona söylemenin yanısıra geçmişte yaşadığının da sonunda arkasında durabilmendir .

1|2
    0|0
    • evet cok dogru! ama ben pismanm kendime yakıstramıorum

• Reddedeceğinden bekaretini kaybetmişsin, reddedeceğinden şu anki birlikteliğin hakkında korkuyosun. Ne olursa olsun hiçbir şeyden korkma, şu vaziyette bilmesi de gerekmez.

1|1
    1|2
    • sağol harika bir yorum beni anlamışsın

• İyi de söylemenin de vakti var, Fx daha güzel ifade etmiş.

• Daha cok erken vakti geldiginde soylersin

1|0
    0|2
    • inşallh ama cok zor keske bir yolu olsa! :(

• nasıl erken hacım ıllakı benım eskı kız arkadasım gıbı 15 ay sonra mı soylesın kenedene ıyıce asık etsın oyle mı soylesın sonra ayrılmıyor mu zannedıyorsun.bana 15 ay sonra soyledı 3 ay onun etkısınden cıkamadım.kabul etmeye calısyorsun ama mantıgın engel oluyor.cok kabullenmeye calıstım ama kabul edemedım.soruyu soran arkadas herseyın bır zamanı yoktur.ısın basındayken bunu onunda bılmeye hakkı var.herkes hakettıgı kısıyle bırlıkte olmalı..

• seni boyle kabul etmicekse yol alabilir

2|2
    0|0
    • kabul eder kendisi de bakir değil ama yine de korkuyorum :(

• bence söylemelisin..

1|2
    1|0
  • söyleme kullanır seni

3|0
    0|2
    • :( nedn

• aynı şey arkadaşımın başına geldi o beni böyle kabul etti filan dedi ama çoçuk heyecanını alınca eğlencesini bitirince öyle saçma sapan davranmaya başladı şimdi sürekli kavga ediyorlar kıza bağırıyor telefonda sıkıldı belli

• Söyle,bu namussuzluk değil. Rahat ol herşeyi ona söyle.

0|0
    0|0
  • Sormazsa soyleme. Sorarsa soyle.

0|0
    0|0
  • durup dururken söylersen adamın yapmıcağı varsa bile yaptırırsın sonrada terkeder seni :(

0|0
    0|0
  • bi arkadasıımm sevgilisiyle cıkmadan önce ben bakire değilim demişti .cocuk onun pesinden cok kosmustu ama ve su anda nişanlandılar .yaza evlencekler bence seni seviyorsa sorun etmez cünkü yaptıgından pişmansın .o arkadasım pişman olmadıgı halde cocuk kabul etti .tabi herkesinde kişiliği farklı.

0|1
    0|1
  • sorunla alaksız ama sana bırşey danışmak ıstıyorum.bende bırınden çok hoşlanıyodum konuşuyoduk zamanla sevdım.bırbırımızı tanıma aşamasındayken cınsellık mevzusu açıldı ben ıstemedım.oda benım gıbı bırıyle yapamıycağnı soyledı.arkadas kaldık fakat benden kopamadı.yıne konuşmaya başladık malesef ben ona uydum.bırşey yaşamadık gerçekte ama mesajla paylaştık.sonra gerçeği olmayınca yıne benı bıraktı.ama onu çok zoluyorum sevıorum.mesaj atsam yıne aynı şeyler olucak bılıyorum.ona uymakdan korkuyorum.pışmanlık yaşamış bırı olarak sana soruyorum sonrasında yanı yaptıkdan sonra ne hıssedıyosun.nekadar sevsen de o ınsanı bekaretı vermesen bıle değermı

0|0
    0|0
  • Söyleme zaten buzamana kadar sormamışsa önemsemiyodur

0|0
    0|0
  • durduk yere söyleme konusu acılınca dersın

0|0
    0|0
  • o*lugunu git baska yerlerde anlat utanmaz rezil

0|1
    4|2
  • canım sevgilin bakir mi peki ?