Doğum kontrol için aylık iğneler hakkında bilgi

Özellikle kullanan bayanlara soruyorum. Gebe kalmamak için her ay iğne vuruluyormuş. Bunun etkisi 1 ay boyunca sürüyor mu? Yani 1 ay boyunca cinsel ilişkiye girsem yine hamile kalmayacak mıyım? Yeni evliyim ve henüz çocuk yapmayı düşünmüyorum. Doğum kontrol hapı veya prezervatifle de uğraşmak istemiyorum açıkçası. Bu iğneler gerçekten avantajlı mı? Yan etkileri falan varmı? Birisi aydınlatırsa çok memnun olacağım. Cevap veren herkese teşekkürler :)

0|0
36

En İyi Erkek Görüşü

• Ben aman diyim,cok fazla duzensizlik yapiyor.uzun sure kullanimda amenore(adetgorememe) dismenore(az adet gorme) yapiyorlar.

Hormonal siklusu etkiliyorlar yani.

Kim ne derse desin aldanmayin.kisirlik riski bile var.

Asistan doktorum bu arada farmakoloji ve jinekolog hocalarimin dedikleri bunlar

1|0
    0|1
    • doğum kontrol hapı mı kullansam? ayrıca adet düzenleme, ağrı ve kan miktarında azalma, akneyi azaltma, rahim kanserini önleme ve hormon düzenleme gibi faydaları da varmış. günde 1 kezmi kullanılıyor ve önerir misiniz?

• teşekkürler :)

• :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• bunu okursan işine yarar link

0|0
    0|1
  • ayık iğne ile %1 ihtimal var sadece hamilelik için

1|0
    0|1
  • güzel düşünce ve mantıklı

1|0
    0|1
  • haplar ve iğne bütün hormon dengesini alt üst ediyor.kadına kilo kilo aldırıp çirkinleştiriyor.cinsel isteksizlik ve organz zorluguna yol açıyor.en iyisi spiral 10 yıl rahatsın.vücüdüna kimyasal almadan.

0|0
    1|0
    • 50 kiloyum zaten kilo alsam canıma minnet :D

• Güvenme derim Çocuk yapmak istemiyosan ilişkiye girdiğinizde kocan içine boşalıcağına dışına boşalsın .

0|0
    2|1
    • zaten öyle yapıyoruz ama erkeğin zevk suyunda da sperm olma olasığı varmış ya ondan korkuyorum

• 3 aylık evliyiz ve çocuk istemiyoruz. içime boşalmıyor zaten. gebe kalıp çocuğu aldırmak gibi bir günaha girmek istemiyorum. ayrıca daha evliliğin başındayız, çocuk için hazır hissetmiyorum kendimi.

• Hmm Vallaha bende son ilişkimde kızın içine boşaldım O da kullanıyor seninkilerden heralde

Kızlar Ne Diyor 3

• aylık veya 3 aylık iğneler var netten araştır daha iyi. her yöntemin bir yan etkisi var tabi. ama %99 gibi bir koruma sağlıyor.adet döneminin ilk günü vuruluyorsun, bende yaptırmayı düşünüyorum.

0|0
    0|1
  • onun yerine "ria" taktırabilirsin. bakır spiral olarak bilinir. en iyi markası nova-te ortalama 700 tl masrafla taktırıyorsun tel ücreti artı jinekoloğun takma işlemi dahil ancak 5-6 yıl %100 koruma sağlıyor. çocuk yapmak istediğinde çıkarttırıyorsun. onu araştır derim.

2|0
    0|1
    • ilişki sırasında spiral hissediliyor diye duydum ben. şuan aylık iğneler en mantıklısı geldi bana

• bu normal spiral gibi değil. doğrudan rahmin ağzına takıyorlar ve cinsel ilişki sırasında hissedilmiyor. söylemezsen kocan bile anlamaz yani.

• saba tavsiyem sağlıkçı olarak , o iğne vs. hapdan uzak dur , üreme yaşı düşüyor çok ciddi sorunlara yol açacak o haplar yasaklanacaklar , üreme sistemine dışarıdan etki yapma , kondom en sağlıklısı

0|0
    0|0
Yükleniyor...