Mastürbasyon sıkıntısı... ?

22 yaşındayım ve ciddi bir mast sorunum var her gece, olmazsa iki gecede bir mutlaka yapıyorum. Artık cinsel sorunlarım olmaya başladı zevk almıyorum erken boşalıyorum ve sonunda pişmanlık duyuyorum. Bunu nasıl bırakabilrim bu kadar olmasa da bir şekilde bırakabilen var mı? Varsa nasıl yaptı lütfen dalga geçmeyin. Şimdiden teşekkürler.

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Mastrübasyon kurtulmanı gerektirecek birşey değil. Asıl sorun düzenli mastrübasyon yapman değil suçluluk hissediyor olman. Her gün mastrübasyon yapman da normal, mastrübasyon sırasında erken boşalman da. Eğer kast ettiğin partnerinle cinsel birliktelikten haz alamamak ve/veya erken boşalmaksa mastrübasyonla hiçbir ilgisi yok. Partnerinle birlikte olmak yerine mastrübasyonu tercih etmen ya da mastrübasyonun daha çok haz vermesi ya da mastrübasyonu tercih etmense onun da birçok farklı sebebi olabilir. İyi bir danışmanla görüşmende fayda var. Yalnız danışman seçerken dikkat etmeye çalış, cinsel sağlık ve üreme sağlığı konusunda hiçbir eğitimi, bilgisi vs olmayan, kendine "çift danışmanı", "aile danışmanı", "cinsellik uzmanı", "seksolog", "cinsellik koçu", "yaşam koçu" vs vb zevzek etiketler yapıştırıp insanları istismar eden çok şaklaban var. Türkiye'de geçerli bir cinsel sağlık üreme sağlığı eğitimi veren kurum (Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu hariç) yok.

0|0
    0|0
    • Kardeşim yardımın için teşekkür ederim. Öncelikle bu yaşıma kadar bakir olarak kaldm yani cinsel ilişki sonrasında zevk almama değil mast sonrası zevk almama konusu ben eğitim fakültesi mezunuyum bizde çocuk psikolojisi evlilikle başladı anlatılmaya ve boşanma nedenlerini işlerken hoca açık açık evlenmeden önce çok fazla mast yapan erkekde evlilikte erken boşalma çok fazla mast yapan kadında geç boşalma olur ve sonuç olarak mutsuz aile ve boşanmayla sonuçlanır dedi ben bu erken boşalmayı ona bağladım.

• Ya bir de vöh yuh abartma çüş falan diyebilirsin kendime şap almayı bile düşündüm ya :D

• Yok yav niye yuh diyeyim :D Ben de aynı dönemlerden geçtim kardeşim, utanacak çekinecek birşey yok. Eğer sık sık boşalma sonrası ağrı, idrara çıktığında ağrı/yanma hissi vs oluyorsa ürolojiye görünmekte de fayda olabilir, ne olur ne olmaz. Seyrek oluyorsa o herkeste olur canını sıkma. Bence yine de her gün yapman büyük bir sorun değil, sonuçta yaşına göre normal. Eğer dürtülerini kontrol etmek istiyorsan tek yapacağın şey kendini şartlamak. Yine de (kişisel görüşüm) programlı, belli gün saatte yapmaktansa baskılamaktansa dürtülerine kulak vermen daha sağlıklıdır. Tabi diyelim ki bir sorumluluğun var, ders çalışman ya da abdestli olmanı gerektirecek bir yerde bulunman gerekiyor, o zaman zaten ertelersin. Mühim olan yaşamının diğer alanlarında işlev yapmanı engellememesi. :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Cinsel organını soguk suyla yıka bu uyarı geldiğinde mast yapmak çok tehlikeli ilerde sorun yaratan bir hastalık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu gayet doğal bir ihtiyaç. bırakamassın. Ama azaltabilirsin. kendine başka meşguliyetler seç ve onunla uğraş. vücut başka bir işle uğraşırken yorulunca uykun gelir ve doğal olarak cinsel dürtülerin geri planda kalır.

0|0
    0|0
  • Kardeş mast yapmak senin elinde yapmamakta senin elinde yapmıcam de sen elini pipine götürmediğin sürece hiç bir şey olmaz sadece götürme

0|0
    0|0
    • Kardeşim yapmazsam uyuyamıyorum. Yaptıktan hemen sonra uykuya dalıyorum ;)

• Hafız o sende takıntı olmuş

• Evlen haci

0|0
    0|0
  • Namaza başla kardeş namaz kıl abdestli gez gusulsüz aslandolaşma kesin çözüm kendimden örnek veriyorum

0|0
    0|0
  • Ben günde 5 defa yapardım bazı zamanlar ama namaza başladım nefsim ıslah ettim bazen olur olmadık zamanda boşalmayım diye haftada 1 mastürbasyon yapıyorum o kadar..

0|0
    0|0
    • Ya nasıl oluyosa Ramazan ayı gelince de ben öyle oluyorum. Niyetlendikten sonra rüyalanmak hoşuma gitmiyo diye iftarla sahur arası yapıyodum. haftada 1 kere Ramazan ayı biter bitmez eski düzene dönüyorum.

Yükleniyor...