Yozlaştırılıyoruz değil mi ?

Arkadaşlar dikkat ettiyseniz günümüzde ki çoğu filmde bizde eskiden olmayan şeyler var ahlaki değerlerimizi değiştirmeye çalışıyorlar. Benim dikkatimi şu çekti: Filmlerde artık evlenmeden önce ilişki çok sık işleniyor. Ve bu hiç te kötü gösterilmiyor. Dün romantik komedi filminin 2 sinide izledim. Kızlar sevgilileriyle yatıyorlar. Eskisini bırakıp yenisi ile yatıyor ve adam durup demiyor ki hop kızım sen bakire değil misin. Günümüzde de bu durum kültürümüze enjekte olmakta. Yanlış mı düşünüyorum arkadaşlar? Eskiden böyle miydi? Şimdi her biz çıkıyoruz diyen ilşki yaşar oldu. Sizce de zehirlenmiyor muyuz ?

Güncellemeler:
Yanlış düşünüyor da olabilirim ama olmaması gereken bir şeyi şimdi kültürümüze normal gibi aşılıyorlar. Hadi çıkın söyleyin arkadaşlar herkes mi bu durumdan rahatsız değil ?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• 5 yildiz benden.o kadar cok normal gibi isleniyorki bunlar insanlar surekli cinsellik yasamayi ,aldatilmayi ,aldatmayi ,cok esli olmayi normal goruyorlar.birinin dur demesi lazim

1|1
    3|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok haklısın bence. Ama insan çabuk uyum sağlayan bir varlık. şimdiki halimizle birkaç yıl önceki halimiz hem kültürel hem en basitinden moda bile çok değişime uğruyor. yozlaşma mı yoksa değişim mi bilemiyorum.tek bildiğim her şeyin sürekli değiştiği

0|0
    1|0
  • Cinsel özgürlük kötü değildir zaten.

2|1
    1|0
    • Ama şöyle de bir şey var ki Türk erkeğinin büyük bir kısmı bekarete önem verir.

• Neyin kötü olup olmayacağına türk erkeğinin önemsediklerine göre karar vermeyeceğiz tabi ki. Hem dünyada sadece türk erkeğimi var. Nedir onları önemli yapan.

• Çok doğru artık avrupalı olmaya onların kokuşmuş kültürünün empoze edilmesini normalmiş gibi karşılamaya başladık.

1|0
    1|0
  • İnan umrumda değil..İçinde olan istediği tarafa yönelir zaten, filmler sadece araçtır.

2|0
    0|0
  • Ne desem ne desem. Begenmeyen baska ulkeye gidebilir. Biz sevismemize bakariz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Ahlaki değerler filmlerle değişmez. İnsanlarla birlikte değişir. Bakirelik önemliyse bakirlikte önemli olsun. Dinimiz erkeğinde bakir olmasını uygun görüyor nolucak şimdi? herkes kendine baksın dünyayı değiştirme gibi bir gücün yok sen kendi çocuklarına aşılarsın ahlaki değerleri.

1|0
    0|0
    • Öğrenme aile de başlayıp çevrede gelişir, geçenlerde bir kız arkadaşımız burada bır soru yazmıs. Ailem çok dikkat ediyor bana ahlaki olarak koruyorlar benı ama ben erkek arkadaslarımla bırseyler yasıyorum neden boyle oluyor aılem uzerıme geldıgı ıcın mı acaba diye bşr soru sormuş. Hersey ailede bitmiyor. Filmler yozlaşma ve yozlaştırmada en güçlü silah

• Ahlak hem kişinin davranışlarını belli bir ölçü dahilinde yapması hem de ailesinden öğrendiklerini benimsemesidir. Ülkemizde televizyonda yayınlanan filmler haricinde sinemaya gidip film izleyen insan sayısı azken birde bunlara hayatlarına aktaracağını düşündüğün insanlar mı var senin? yozlaşma önce ailede sonra toplumda gelişir. Ayrıca senin söylediğin durum herkesin kendi namusunu kapsıyor seni ilgilendirmez... sen bakirsen kendine göre bakire alırsın.

Yükleniyor...