Melanom hakkında bilgisi olanlar?

Arkadaşlar internette dolanırken tesadüfen böyle bir video denk geldi. Melanom cilt kanseri tümörü ya da .. açıklamasını okuyunca işkillendim açıkçası. Beyaz tenliyim. Aslında ben küçükken daha ilk okuldayken falan kolumda iki üç tane ben vardı annem sayma çoğalır dedi. İnanmadım saydım bende. Gerçekten psikolojik midir nedir çoğaldı en son orta okulda saydığımda bir koljmda 24 bir kolumda 27 tane ben vardı. Büyük değiller ama aşırı arttı. 2015 in başında da yüzümde bir tane ben çıktığını fark ettim toplam üç tane olmuştu. Ister istemez dikkatimi çekiyor sayıyorum. Şimdi 9 oldu Yüzümdeki benlerin sayısı. İnternette 50 den fazla ben sayısı olanlar tehlike grubunda denmiş benim iki kolum bile elliden fazla. Vücudumun geri kalanında da çok var. Güneşe çok maruz kalmıyorum. Sizce risk olabilirmi birde doğum lekem falan yok

0|0
03

En İyi Erkek Görüşü

• Benlerin vücutta coklugu sayisi kanser risikosu icin fazla önemli degil, sadece daha fazla riziko oldugu bir varsayim... Hic benin olmaz ama güneste fazla kalirsin veya sarisin, beyaz tenlisin veya solaryuma gidiyorsundur veya genetik yapinda cilt kanseri vardir...
    Fazla kafana takma, sadece 2-3 yilda bir her insanin yapmasi gerektigi gibi cilt doktorunda kanser kontrülü yaptir yeterli , baska yapacak birseyin yok... Cilt kasnerinde ölme rizikosuna varincaya kadarm baska kanser türleri daha yaygin, kanserden korkarken kalpten gidebilirsin, onun icin fazla takma, bende en az senin kadar benleri olan bir insanim..

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 2

• Sonuçta bazı kriterler var tehlikeli benler için.

0|0
    0|0
  • Vitiligoyu arastirdin mi

0|0
    0|0
    • Evet. O pek uyuşmadı gibi de belirlilerin bir kısmı uyduğu için bundsn korktum

• Vitiligoyu belli eden ışıkla bakıyor doktorlar bir baktir derkm bende var 18 yıldır baş belasi

• Geçmiş olsun :/

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...