Allah Varsa Neden ? ...

Arkadaşlar ben müslümanım ama bazen böyle düşüncelerle günaha giriyorum size bir kaç sorum olacak Eğer Allah varsa;

-Allah varsa neden hastalıklar var ? Grip,Nezle gibi gereksiz hastalıklar neden var ?

-Madem eşcinsellik günah Allah neden bir insanı eşcinsel yaratır ?

-Allah varsa neden bu dünyada bukadar acı var ?

-Allah varsa neden haklılar haksızlık altında eziliyor Allah neden müsade ediyor ?

-Madem herkes günahların bedelini ödemek için cehenneme girecek özaman ibadetin ne önemi var ?

-Madem Allah insanlara kaldıramayacağı yük vermez özaman neden insanlar intihar ediyor ?

Bu soruların cevaplarını merak ediyorum.Ben Allah'a kesinlikle inananıyorum sadece bu sorular kafamı karıştırıyo lütfen bana yardım edin kafamın karışıklığı beni yanlış yola götürsün istemiyorum...

0|0
12|20

En İyi Erkek Görüşü

• - hastalıklar inananların dünyaya meyledip ahireti unutmamaları için vardır

- hiç bir insan eşcinsel doğmaz büyüdükçe kendisi meyleder

-dünyada yaşanan acıların ahiret için sevap karşılığı vardır

-ahir zamanda yaşıyoruz ve bu dinimizin ilk zamanları bildirilmiştir

- ibadetin anlamı şu kul hakkı haricinde işlenen günahlara kefaret olması

- intihar eden insanlar tevekkül etmeyip sabırsız davranıyor

2|0
    0|0
    • bu arada bu soruyu sorduğun için kendini günaha girmiş gibi hissetmen yersiz. Hz İbrahim peygamberimiz(SAV) Allahüteala ile şöyle bir diyalogta bulunmuştur.

-Allahım seni dünya gözü ile görebilirmiyim?

-İnanmadın mı yoksa bana?

-İnanmamaktan değil maddi olarak bir neden bulayım insanlar sorduğunda sebebim olsun

-4 tane kuş al hepsinin kafasını kes ayrı tepelere koy 5 dakika sonra dirilip kanatlanacaklar

-Hz İbrahim bunu yapar ve aynen olur

• iyi de kanıtı nerde?

ben fetullah gülenim. fantezi amaçlı bu sitede takılıyorum. desem buna da inanıcaksın yani. peh!

• come2mama Fetullah Gülen isen bana uzak Allaha yakın ol senin kim olduğun beni ilgilendirmiyor biraz mantığını çalıştırsan yazdıklarımın doğru olduğunu farkedersin

Erkekler Ne Diyor 19

• hastalık olmasa sağlıklı olmanın ne demek olduğunu bilemezdin. hastalık sana bu dünyada ebedi kalamayacağının mesajını veriyor yani ölümü hatırlayasın diye. eğer hasta olduğunda şikayet etmezsen hastalığın bir dakikası bir saat ibadet etmiş sevabına denk geliyor

hiçkimse eşcinsel yaratılmadı o sonradan kişinin kendi tercih ettiği yoldur. Allah akıl vermiş doğru yolu bulur bulmaz ne yaparsa kendine

bu dünyada acı ve haksızlık varsa bunun karşılığını herkes görecektir. öylece kalmayacak

Allah insanlara kaldıramayacağı yükü vermez zaten. şeytan diye bir varlığın olduğunu unutuyorsun. o seni yoldan çıkarmak için her türlü kurnazlığı yapıyor ve intihar edenler şeytanın tuzağına düşenlerdir. şu an senin yanında da dolandığı belli

ve en son olarak sadece müslümanlar günahının bedelini ödedikten sonra cennete girecek. inkar edenler ebedi kalacak. ibadet etmek zaten emri. gönülden yaparsan belkide direk cennete gireceksin

bunlar bazılarına ütopik gelecektir eminim ama can boğaza dayandığında anlarlar neyin ne olduğunu. sadece bu dünyanın tadını çıkaracaklar

0|0
    1|0
  • Herkesin görüşü kendine tabi ki ama inansan da, inanmasan da iş bir yerde aynı kapıya çıkar:

Bir notkada durup, "Allah'ım bu bina neden burada?" der misin? Yani o binanın oraya konmasının bir nedeni var. Bu nedensellik domino taşı gibi. Her olay bir başkasını tetikliyor. Sürekli ve herşey değişim içinde.

Neden AIDS var ki? İnsan maymundan almış AIDS'i diyorlardı. Cinsel ilişkiye girersen hayvanla, böyle olursun. Hadi oldun, bir de milleti de beraberinde... Ama temelinde çokluk. Bu kadar fazla insan var, e afedersin bir b.kluk olacak...

"Tarihini bilmek kendini bilmektir" - Eğer gerçekten bu sorulara cevap arıyorsan, sana insanlık tarihini, dinlerin geçmişini, birbirlerinden nasıl etkilendiklerini okumanı tavsiye ederim. Kuran'da bile demiyor mu yahu, oku işte...

Dijital çağ önümüzde. Google'da 2045 diye aratın arkadaşlar. İnsan beyni kaldırmıyor artık bu hızlı değişimi. İntihar edenler ileride bu hızlı değişim ve stres yüzünden edecek, benden söylemesi.

0|0
    0|0
  • Demi demi, madem allah her şeyi yoktan var etti o zaman kendisi nasıl oldu.Aslında varya allah da ateist , harbi diyorum.

4|0
    0|2
  • 1-) Hastalıklar gereksiz değildir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalık olmazsa sağlığın değeri bilinmez buda nankörlüğe yol açar. Nankörlük kötü huyların başıdır.

2-) Allah insanı eşcinsel olarak yaratmaz tercih meselesidir. Doğuştan gelen fiziksel farklılıkları diyorsan bu farklı ve çok uzun bir konu.

3-) Acı varsa kötülük var demektir. Kötülük Allah'tan kaynaklanmaz insanların seçimlerinden kaynaklanır.

4-)Bu bir imtihan meselesidir. Bu haksızlıklara rağmen hala aklından ve kalbinden Allah'a imanında bir eksiklik yaşıyor mu? Eğer insanın önüne zorluklar çıkmasa insanın davasında samimi olduğunu nasıl bileceksin?

5-) Bu sorunun cevabı çok uzun vakit bulursam yarın yazarım ...

6-)Allah mümin insana kaldıramayacağı bir yük vermez. Mümin olsa intihar etmez.

Kendimce cevapladım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

0|0
    0|0
  • İblisin aklını karıştırmasına izin verme günaha girme derim ayetleri dini kitapları oku aklında ki sorular kalkacaktır link bir bak oku istersen

0|0
    2|0
  • Allah dualarinizi kabul ediyorsa bu sizin imaninizi arttirir. Geciktiriyorsa sabrinizi arttirir. Eger kabul etmiyorsa biliniz ki sizin iÇin hazirladigi daha güzel seyler vardir... unutmayalim ki Rabbim ihmal degil imtihan eder

0|1
    1|0
  • hastalılar var çünkü sıhatimizin kıymetini hasta olmadan anlayamayız.

eşcinsellikte bir hastalık türüdür ve tedavi edilebilir.

acı var çünkü acı olmadan mutlulukta var olamaz

haksızlıklar var çünkü insan başka türlü sınanamaz.

ibadet günahtan sakınman gerektiğini sana hatırlatmak için var.

allah insanlara kaldıramayacagı yükü vermez ancak insanın iradesi gereği yükü kaldırmakla ugraşmamayı seçebilir.

0|0
    0|0
  • Hepsini ayrı ayrı cevaplamak isterdim ama hepsinin yolu aynı kapıya çıkıyor..

E imtihan diyede birşey var güzel kardeşim, Nasıl iyi ve kötü gibi iki yol varsa

Bunlarda sana sunulan yollar , imanınla kendini güzelleştirirsen huzurla yaşadığını anlayacaksın.

Ayrıca belli ki sen sadece müslümanım kimliğiyle geziyorsun. Lütfen biraz birkaç sayfa kitap okumanı araştırma yapmanı öneririm. Senin bir suçun yok sorgulamakta da haklısın fakat arayışlarını olumsuz yönlerde değilde içine girerek bakmanı öneririm. Saygılar..

1|0
    2|0
  • olmaması gerektiğini vurguladıklarının sorgulama konusu olması çok komik bence ilahi düzeni bilmiyorsun müslümanım demekle olmuyor gerçek islamın ne demek olduğunu bilsen bu basit soruları sormazdın ayrıca kimse eşcinsel yaratılmıyor eşcinsel doğulmaz bu konular iki satırla anlatılmaz anlaşılmaz

0|0
    2|0
  • İmanlı olan ınsanlar gunahları varsa eger gunahlarının bedelını odedıkten sonra cennete gırecektır. Bu dunya sadece ımtıhan sınavdan geçenler sadece sonsuz mutluluga erışebilecek bu konuyu buradan araştırmak kafanı karıstırabılır bunları hıc çekınmeden gıdıp ilmi bilen bir insana danışabilirsin merak etme yadırganmazsın tanıdıgın kımse yoksa bile benımle irtibata geç elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ama yeter ki farklı düşüncelere sapıp islamın dışına çıkma.

0|0
    0|0
  • Herşey imtihan dahilindedir. kimini parasıyla kimini fakirligiyle kimini tipiyle kimini boyuyla kimini cinselligiyle sınar Rabbimiz. sabretmek ve dayanmak senin elindedir.

'' Allah kimseyi gücünün yettiğinden başkasıyla mükellef kılmaz (sorumlu tutmaz) ''.bakara-286

berber var traş olmaya giden yok. berberin suçu ne ?

1|1
    3|0
  • Allah insanlara kaldıramayacağı yükü veriyor dersen bir ayeti inkar etmiş oluyorsun

'' Allah kimseyi gücünün yettiğinden başkasıyla mükellef kılmaz (sorumlu tutmaz) ''.bakara-286

1|0
    2|0
  • asıl şunu sormak lazım Ya Allah olmasaydı veya bu dertlerin çaresini yaratmasaydı

ve kişi yaptığı seçimin sonucudur her zaman

0|1
    2|0
  • var mıymış ki ://

2|0
    3|2
  • Allah bunları da yaratıyor ki insan sapıtmayıp doğru yoldan çıkmasın diye. Yoksa cennet ve cehennem olmazdı.

Hastalıklar var ki halimize şükredelim diye...

0|0
    0|0
  • Aç bir kitap oku orda hepsi yazıyor burdakı 3-5 kişinin söyledikleri seni yanlış yönlendirebilir. ya da islamiyet konusunda bilgili bir hocaya sor mail at cevap versin memlekette din adamı yok gibi buraya başlık açmışsın birde.

0|0
    1|0
  • sınanmak diye bir şey duydun mu hiç ?

0|2
    2|0
  • sen yaratılma gayeni kavrayamamışsın ki

0|1
    2|0
  • Allah vardır birdir en doğru bilgiyi diyanete ulaşarak alabilirsiniz buradan aldığınız bilgi sizin kafanızı karıştırmaktan başka işe yaramaz...

0|0
    1|0
    • ve müslümanın olanın böyle sözler kalbinde yeri olmaz!

buraya fitne çıkarmak için gelmediz değilmi

Kızlar Ne Diyor 12

• @ soran Eğer Allah varsa _ Ben Allah a kesinlikle inanıyorum

Canım ya, sen üzülme boşuna sen her türlü inançtan muafsın

Kafanda filler tepişiyor senin..

Ateistlerin geldiği son nokta ergen familyası eklesinler bunu da soy agaçlarına

1|0
    2|0
    • Allahın var olduguna inanıyorum ama neden bu sorduklarımı yaptıgını merak ediyorum..Merak etmek suç değil..

• Müslümansın ama müslüman olmanın temeli olan inanç yok:) İnkarın eşiğindesin sen.Bu imtihan dünyası demiştik daha önce bbuna benzer soruda.Allah bu dünyayı herşey mükkemmel işlesin diye yaratmadı,o zaman yaratılış amacı olmazdı dünyayın.Bu soruların tek tek cevabını da kimse veremez.Olayların aarasındaki hayır ve şere dair bağlantılarını biz göremeyiz.Biz sadece aciz kullar olarak resmin küçük bir kısmını idrak edebiliyoruz,büyük resimde o gribal hastalığın ya da doğal afetlerin neye yol açtığını ya da neyi sağladığını bilemeyiz.

0|1
    2|0
  • benimde merak ettiğim çok şey var ama derinlere inince o kadar çok kafam karışıyor ki çok sıkılıyorum o yüzden sorgulamadan yaşamaıyı tercih ediyorum

0|0
    1|0
  • ibret alalım diye sersem !

2|1
    4|1
  • sorgulamak iyidir

2|1
    1|1
  • Allah ne ictiyse aynisindan sek olsun.

2|0
    3|0
  • Allah insanlara kendisini hatırlatmak için insanlara acı veriyor daha çok sevip dualar etmemiz için.İbadet yapacaksınki cehennemde acın azalsın.

3|0
    2|0
    • Dua etmeme ragmen kabul olmuyorki..

• dmekki seni sevdiği için Allah dahada çok etmeni istiyor

• Sanırım öyle bende ederim teşekkür ederim canım..

• Yok çünkü.

3|0
    3|1
  • Eloah olaydi insanlarin kalplerine kafirlik atesi dusurmezdi madem o kadar cok merhametli neden insanlarin kotu olmasina izin veriyor? Oyle bir sey yok milletin afyonu o.

1|0
    2|0
  • seni kandrmşlar yok öyle bşi

2|1
    3|2
  • -Allah varsa neden hastaliklar var ? Grip,Nezle gibi gereksiz hastaliklar neden var ?

Rabbim insanları bu dünyada imtihan ediyor. bakalım herşeye rağmen Rabbine şükür edip yine Rabbindenmi medet umcaksın.

-Madem escinsellik gunah Allah neden bir insani escinsel yaratir ?

Allah eşcinsel yaratmaz o onun kendi seçimi kendi tercihi olur. doğru yolu kendinin bulması gerekir. oda bununla imtihan ediliyordur

-Allah varsa neden haklilar haksizlik altinda eziliyor Allah neden musade ediyor ?

İmtihan dünyası ! iyiler sabredebilecekmi diye sınanıyor !

-Madem herkes gunahlarin bedelini odemek icin cehenneme girecek ozaman ibadetin ne onemi var ?

İnsanlar günah işlemesin doğruyu bulsun istiyor Yüce Rab. Allah bütün insanların kalbine bulmaları gereken azmi ışığı vermiştir önemli olan bunun seni bulabilmen. Doğru yolu bul !

-Madem Allah insanlara kaldiramayacagi yuk vermez ozaman neden insanlar intihar ediyor ?

İmtihan dünyası.. sorularının birçoğu aynı yere çıkıyor . imtihan oluyorsun. doğruyu bul. her zaman şükür et. Allah'a yönel. ondan iste.

Ayrıca Ateist olduğun belli. sana tek diyebileceğim şey bul doğruyu. sıyrıl şeytanın elinden. müslümanım ama merak ediyorum diyip yalanlarla kafa karıştırmaya çalışmanın manası yok. iyi geceler.

1|1
    4|0
  • çünkü o allah, ne isterse o. hesap verecek değil.

1|1
    1|0
Yükleniyor...