Sizce böyle bir konuşma yapmalı mıyım?

Arkadaşlar benim bu yaz düğünüm var ve zaman yaklaştıkça ben kaygılanıyorum hep bu soru var kafamda aceba ilişkiye girmeden gerdek gecesi bahsetmekte fayda varmı aceba eşime o zaman belki kanamayabilir diye çünkü bilip bilmediğini bilmiyorum , sırf kanamadı diye bakire değilsin diyenleri gördüm ben o yüzden az korkuyorum, sizce doğrumudur bahsetmek?

Güncellemeler:
bakire oldugumu söylemyi unuttum...

0|0
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• önemlideğil kardeş .kendiisi akıllı ve düşünceli bir insan ise sizinlede ilk gecenizde dikkatli davranacağından eminim .sizi seven bir erkek olduğu için sizi incitmekten ve üzmektende çekinen bir insandır .şimdiye kadarda cinsellikle ilgili herhangi bir görüşme yapmamış olmasıda edepli bir insan olduğunı gösterir .iyi bir insan ve sizi anlayacaktır .eğer çok aklınıza takılacak ise bu konu yalnız kaldığınız bir zamanda konuşabilirsiniz .o da kendisini hazırlasın ve eksik taraflarını anlasın doğru bildiği yanlışlarını düzeltsin böylece .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• güncelleme yapmana gerek yoktu anlatımından anlaşılıyor. önceden bahsetmen kuşku doğurur. bu nedenle hiç bahsetme. ilişkide kanamamışsa zar tipi esnek ya da yarım ay şeklinde olabilir ayrıca penis çapı da küçük olabilir. eşin aklı selim adamsa bunları bilmesi gerekir. senin yapacağın asla böylesi bir durumda telaşlanma. kendine güvenen bir şekilde dur. kendine hakaret etmesine izin verme. hakarete yeltenecek olursa "sonradan utanacağın laflar etme. haydi doktora gidelim" dersin. sakın ha telaş ve korku yapma. kendine güven ve güvenli duruşunu eşin hissetsin.

0|0
    0|0
    • yazan biri anlamamis yazayim dedim. evet zar tipi filan herseyi biliyorum benim kaygim aceba oda biliyormu diye, evet haklisin

• senin bilmen haricinde eşinin bilmesi önemli. ama dediklerimi dikkate alırsan iyi olur. sen asla endişeli davranma. şaşırmış gibi davran ama endişeli davranma. kendinne olan güveni eşin hissetmeli. "zar esnek olabilir. içindeki endişeyi yenmek için hadi doktora gidelim. ama kimse duymadan gidelim ailelerimizde de gereksiz endişe oluşturmayalım" dersin kendinden emin olduğunu o hisseder

• özel geceye bir kaç gün kala zaten konuşmak zorunda kalabilirsiniz .her ikiniz içinde özel bir an olacağı için isteklerinizi ve kaygılarınızı paylaşabilirsiniz .sizde düşüncelerinizi açık ve net bir şekilde söyleyin .kanama olmaması için yapacak bir şey yok ama .sizin canınızı acıtmamak için yapabileceği çok şey bar .hemde sizi ilk geceniz hakkında sizinle konuşarak hazırlaması gerekli .

1|0
    0|1
    • valla çok sagol aldigim ilk dürüst bir cevap oldu tesekkürler insallah ta öyle olur sonuçta insan konuyu açamiyo yani ben utaniyorumda o yüzden nasil olcak bilmiyorum

• siz çok kaygılanmayın .hiçbir şey korktuğunuz gibi olmayacak inşallah .eşiniz nasıl bir insan biraz bahsedermisin .size yardımcı olayım .eşiniz kişilikli ve eğitimli bir insan ise kadınlarada saygılı ve nasıl yaklaşılacağını bilen bir insandır o zaman .

• k.bakmayin öncelikle sen diye konustum sizinle, bir aliskanlik hali , insallah :). pek egitim yok kendisinde ama akilli biridir bana çok güvenen biridir kisilikli de, beni gerçekten çok sevdigini biliyorum ama cinsel onulari hakkinda pek konusamadigimiz için bilemiyorum iste o yuzden sizinde deiginiz gibi konusmayi denicem utansamda tskler

• Herşeyi anlatmışsın da aslında hiçbirşeyi söylememişsin.. Sen bakire misin? Yoksa bekaretini başkasına teslim ettin söyleyemedin o gecemi söylemek istiyorsun anlayamadık yani :)

1|0
    0|0
    • unutmusum evet günceledim, evet bakireyim ondan kaygilaniyorum bakire olmayan böyle bir soru sorar mi kanar mi kanamazmi diye

• herhalede bilemem, ama bilgi sorunu burda eger o kafasinda iliski sirasinda sadece kanar diye biliyosa gerisini bilmiyosa sorun yasamak istemem o yuzden sordum soruyu konusmakta yarar varmi diye

• bence konuşursan kafasında soru işareti oluşur.. :) Gerek yok o güne bırak..

• Konuya şöyle girebilrisn.Yaa canım geçen xxx adındaki kız arkdaşım evlendi gerdek gecesinde kızlık zarı esnek olduğu için kanamamış kocasıda yanlış düşünüyor kız kendini çok kötü hissediyor dersin.Onun bir fikrini yoklarsın.Sonra biliyorsun aşkım bazı kızlarde zarlar esnek olabiliyor bilmeyen bazı odun erkeklerde (biraz erkekleri karalamanda mahsuru yok :D ) yanlış düşünüyor dersin konuyu kapatırsın.Ona bir şekilde konuyu öğretmiş olursun.Sen direk yaa canım bak kanama olmayabilir esnek olabilir dersen aklına şüphe düşer ben olsam benimde düşer.

1|0
    0|0
    • güldüm açikçasi :))) , güzel fikir de öyle bir arkadas yok , eger yeterince tanimassan kizi süphe düser ama biz birbirmizi 7 senedir taniyoruz çocukluktan yani hayatimi bilir kendisi o yüzden süphe nasi düssun?

• 7 yıldır tanıyorsan bir birinizi zaten sıkıntı olmaz ki :)) enişte bey başkasıyla bir şeyler yaşamaya fırsat bırakmamış maşallah 7 yıl dilek olay

• :)

• Adamın aklını karıştırma, öyle bir durum olursa, internet elinin altında açar baktırırsın, gene ikna olmayacak olursa doktora gidersin ama sana güveniyorsa işi buraya getirmez.

0|0
    0|0
    • yani hangi çagada yasiyoruz ama her kiz isterki inansin güvensin bu sorunlar çikmasin sonuçta esi olmusum süphe ediyosa ilk gecden incilir insan

• Haklısın ama erkekde bu durumda kendini kandırılmış hissederse, o evlilikten hayır gelmez ama olmadan da bu kadar kafayı takma, her iş tavında dövülür.

• Durduk yerde kafasını karıştırma. öyle bir şey olursa binlerce doktor var. İstediğin doktora gidelim beni sen götür dersin. İş biter. Abartma...Kafanda senaryo yazma..

0|0
    0|0
    • böyle bir zihniyet mi var ya :/

• Ne yazdım lima okudunmu ? Evlendin evine geldin. Gece gerdek bitti...Adam sana inanmadı..Bakışları şüphe dolu..Ne yapacaksın ? Oturup ağlayacakmısun ? Kendini öldürecekmisin ? Hadi istediğin doktora gidelim muayene etsin ..Çekinecek bir şeyim yok diyecekmisin ?...Bu durumu yaşayan 100 kızdan 99 tanesi bu yolu izler... Böyle bir zihniyet neeeee ?...Çokmu garip ?..

• en son çagre doktor tabi , ama insana dokunur inanmamasi , gururu kirilir her bunu yasayan kizin

• Madem bakiresin bunu konuşmamanı öneririm hem kanama ihtimali daha yüksek neden bu kadar gerginsin ? Aksine konusursan ve kanama olmazsa daha önce birileriyle birşeyler yaşadında onlarlada mı kanamadı diye adamın aklına kurt düşürürsün

0|0
    0|0
    • herkez ayri ayri seyler söylüyo ve herkez kendi payina hakli, napcagimi bilemedim :)

• Denemelisin,en azından ne düşündüğünü öğrenirsen daha rahat bir konuşma gerçekleştirebilirsin.

• evet

• bence sen düzgün ve acıkca her konuyu konus hatta öyle bir suphen varsa evlilik öncesi doktora git rapor al

0|0
    0|0
    • isini garantiye al diyosun yani

• belki abarttım ama her seyi düşündüğüm için yani en kötü senaryo için böle konustum

• kendimi garantiye almam lagzim ama onun bunu bilmemesi lagzim tabiki almassam düsunsene neler olacagi insan korkuyo en iyisi bu çok iyi bir fikir abartmadin kardes sagol çok yardimci oldun

• Bazı zarlar esnektir ay şeklinde ya da yarım ay şeklindedir bu durumlarda bozulma gerçekleşmeyebilir...

0|0
    0|0
  • Bakireysen meraklanma. Zaten muhtemelen o da tecrübesizdir. ilk gece olmaya bilir de. Olsa zaten zevk için değil, işlem için olunur. Sen ona kitap falan al. Bu konularla ilgili okusun. İstersen sana bir kitap öneririm.

0|0
    0|0
    • tskler bu da güzel fikir de insan utanir öyle bir kitap hediye etmeyi ne bilim :)

• utanır ama yapacak bişi yok... dersin ki "kendimi ilgilendiren yerleri okuyordum, seni ilgilendiren bölümler de var, istersen bak!"

• Aklına karpuz kabuğu düşürmüş olursun, düşünme bunları şimdiden...

0|0
    0|0
  • bunu söylersen aklında şüphe oluşur, söylememen daha iyi.

0|0
    0|0
  • bakireysen neden korkuyosun anlamadım...

0|0
    0|0
    • bakireyim tabi, ama iliski sirasinda bazi zarlardan dolayi kanama olmamayabilirmis , yani onun bunu bilip bilmedigini bilmiyorum sorun olurmu diye kaygilaniyorum az

• tabi orasi öyle , hayirlisini diliyorum rabbimden ...

• Aynen yani... sen ona uygun münasib bir zaman da sor gerdek geçesi neler yaşanır neler yapacağiz diye işte ozaman onun ne denli bilgi sahibi oldugunu anlarsın...

• bence konuşma, o da biliyotrdur... sen şimdi söylersen daha çok şüphelenir bence

0|0
    0|0
    • daha çok suphelenir? oyle bir durum yokki kusku duser icine demek istediniz herhalde

• ya aynı şey ya,olmyan bir şeyden de şüphelenebilirsin :)

• durduk yere neden bu konu aklına geliyor ki. bakire isen sen bakire değilsin diyenleri nereden gördün. neden boyle bir korku geldi içine. sen durduk yere bu konuyu açınca bende aynen erkek arkadaşıın düşüneceği şekilde demekki bakire değil bana ayak yapıyor. aklınca yol yapıyor beni hazırlayacak diye düşünürüm. başına gelince düşünürsün bunları. şimdide kimsenin kafasını bulandırma.

0|0
    1|0
    • insan hiç iliskiye girmediginde endise endiyor iste. bizim burda evli olan birilerinde gordum boyle olaylar. ayak yapmadigimi o kendisi de biliyor bana guveni sonsuz ama iste icime azda olsa kaygi dustu

• Bakireymissin normal sekilde gelir ztn önceden konusmaya ne gerek var olmazsa niye olmadı bakireym ben ama die sorarsın

1|0
    0|0
  • gerdek gecesi oğlan beceremezse kızlığını bozmayı senin ne suçun var bunda:)

0|0
    0|0
    • oda öyle iste ama gelde sen bunu erkeklere analt bazilarina herkez anlayisli degil kanamadiysa kiz bakire degil anlamina geliyomus onlar için böyle sey m olurmus

• adamda kürdan gibi alet varsa zar a yetişemez bile. veya zar esnekse işiniz zor

0|0
    0|0
    • her çifte bir sorun olmasi gerek...

• bunları düşünme akışına bırak bir zara sevmezse seni zaten sevmez gerçek seven bunları düşünmez rahat ol sen.

1|0
    0|1
    • yanlış bir düşünce seviyorsa geçmişi temiz olduğu içindir.

• valla sen hiç bsy anlamamissin :) iki saatir iliski yasamadim ilkim o bneim diyorum :) yani biraz yanlis yorumladim k.bakma gurbet insaniyim türkçem zayif olabilir. temiz bir geçmisim var kimseyle çikmadim ondan oncede ve onunla olmadim olmamda dugun gunune kadar...

• o zaman sorun ney ?yaş kaç neden bu korku yani?

Kızlar Ne Diyor 1

• bende konuşmayı düşünüyorum ama sonra yanlış anlar diye korkuyorum

0|0
    0|0
    • iste gelde çik isin içinden :)) konussan bir türlü konusmasan baska türlü napcaz biz :) daha öncekiler nasil yapmis bilmiyorum ama insan kaygilanmadan yapamiyor

Yükleniyor...