Evliyim ve Babamla ilgili bir konuyu size açmak istedim.

İyi geceler, başlığımdaki gibi evliyim. Eşimde bende lisans mezunuyuz. Sorun şu ki arkadaşlar, babamın yanında eşimle telefonda konuşmak istemiyorum. Niye mi? Mesela birşey tarif etmem gerekse ''öyle değil böyle desene'' tarzında hep yönendirmeleri var. Veya ''eşim'' desem ''beyim'' de derler. O yüzden rahat konuşamıyorum müdahale ediliyor diye. Aramızda kalmıyor yani eşimle konuşmamız muhakkak kritik ediliyor ve ben bunu bildiğimden haliyle hep kasılıyorum. Mesela annemi arasam bir şey konuşsak durum yine aynı yandan babam konuyu anlamadan bir şeyler söylüyor hep. Yani artık evliyim, kendime göre bir düzenim var, ama hep hesap verme konumunda kalıyorum. İyi niyetliler bundan en ufak şüphem yok, ben mi gereksiz tedirgin oluyorum?

Bu durum normal mi? Sizinde böyle deneyimlerini oluyor mu özellikle evli arkadaşlar? Cinsellik katogorisinde ne alaka diyeceksiniz soruyu, ama ben bir arada iken de anlayabileceklerini üşünüp maalesef eşimle beraber olamıyorum.

Ne düşünüyorsunuz?

1|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Babanın bu tutumu elbette yanlış. Ama çoklukla bizim elimizdedir annemizin ve babamızın tutumunu değiştirmek. Bence onunla oturup konuşmalısın ve tepki göstermelisin. Yoksa bu konu bu şekilde gidecek. Dediğin gibi artık evlisin ve kendi çekirdek ailen var. Eşinle de bu konuyu konuş bence, onun da yardımını al. O eğer babanın yanında tam ve kuvvetli bir eş gibi durursa babanın da baskıları azalacaktır. Ama dediğim gibi bunu en iyi çözecek olan sensin. Bir aradayken eşinle olamaman doğal, ama onların uyumalarını bekleyebilirsiniz.

0|0
    0|0
    • her şeye vakıf olaya çalışıyor nasıl derim.Çok çok alıngan. Kıramıyorum bende.

• ben kabullenme eğilimi göstermek durumundayım malesef. Değişmeyeceğini bildiğim için.Yada değişirse bu onu çok ezici ve rencide edici bir şekilde olur kendi dünyasında.kendi alışkanlıkları dışına çıkamıyorlar hiç.Mesela faydalı ve yaararlı bir program eğer kendi kabullendikleri kanala ise izlenir ama aynı program x kanalında ise izlenmez Bende gülerek şakaya getirerek baba;' önemli olan içeriğidir a,veya b kanalı fark etmez içeriği bazsa ayırmamalısın'' derim.Oda olsun bizim kanalda da var'' der

• onuda izle ama buda iyi derim.Olsun iz kendi kanalımızda izliyoruz gerek yok der.Hani lisans mezunu, anlaması lazım ama anlamıyor. Bede bu bakışını kısmen bu kadar değiştirmeye yeltenebiliyorum.Kendi üzrimden değilde farklı olaylara tepkisini örneklendirerek. Saygımda engel oluyor bir adım daha net olmaya. Yanlış üşünüyorsun diyemiyorum:(

Erkekler Ne Diyor 16

• cinsellikle alakası ne olayın?onu çözemedim

1|2
    0|0
    • son parargafda yazdım alaksını.

• kardeş babanızla oturun konuşun bence .çekinmeden artık çocuk olmadığınızı yetişkin ve aklı başımda bir insan olduğunuzu söylein .artık babanızında sizi büyük bir birey olarak kabul etme zamanı geldi .nereye kadar sizin telefon görüşmelerinize kulak vermeye devam edecek .bir kişininde çıkıp artık babanızla konuşma zamanı gelmiş bence .uygun bir zamanda söylenmesşi gerekli .yada kardeşim sizde daha dkkatli olmaya çalışın .kendinize ait bir ev yaşantınız ve düzeniniz olması gerekli .

0|0
    0|0
    • Çok alıngan diyemem.

• kardeş o zaman babanın yanında konuşmamaya çalış

• öyle bende o yüzden eşime diyurmki sonra konuşalım. Bu seferde neden konuşmuyorsunuz diyor bir şey mi var aranızda, yapacak bir şey yok.

• Aynı evdemi yaşıyorsunuz _?

annen bu konuda ne düşünüyor? Babanı frenlemeye calıssın yeter artık evlendi barklandı filan dedin.Çünkü bu olay senin cinsel hayatını etkiliyor ve evliliğin çıtasıda belki budur.Çünkü tüm kavgalar yatak odasında biter ya da bitmeli

0|0
    0|1
    • hayır ayrıyız ama bir aradayken öyle oluyor hep.

• iyi geceler ben çıkıyorum.

• tamamdır iyi geceler güzel sohbet oldu.Uzun zamandır böyle uzunca sohbet etmemıstım

• bendede var ama biraz engellleyebilirsin biz evlendik bana biraz faza karışıyorsunuz merak etmeyin ben size sıkıntıda kaldıgımda danışırım ama biraz fazla karışıyorsunuz bana de bakalım

0|0
    0|0
    • oo bunu desem kahr olur çok alıngan çok.

• sonra de alınıyorsun ama yapıcagım bişey yok böyle sonra yavaştan toparlarsın

sorun olmaz

• sanırım yeni evlisiniz..

doğal olarakta herkes rolünde acemi..

yani acemi kayınpeder ve kaynana yine acemi damat ve gelin...

merak etmeyin zamanla herkes konumu kavrayacak ve durumuna göre haraket edecektir..

sabretmeli ve zaman tanımalısın..

seninde söylediğin gibi aşırı koruma içgüdüsü durumu yani...

birde büyüdüğünü kabullenemeyen ebebeyn olayı...

0|0
    0|0
  • İnce fikirli değiller demek ki. Ancak bu senin ailene özgü birşey değil. Bunu çok görüyorum evli olmasam da.

Beraber olma konusun da takıntın var. Uzun süre birlikte kalmıyorsanız birlikte olmayıverin sizde. Uzun süreyse yapacak birşey yok kapatırsın kapını çok ses çıkartmadan devam edersiniz.

0|0
    0|0
  • Kişiliğine güvenmiyorlar. Karşına alıp rahatsızlığını dile getirmezsen düzelmez.

0|0
    0|0
    • Dile getirmeye açık biri değil. Kırılır hemen. Babam sonuçta kıyamıyorum üzülmesine.

• demekki babanın huyu öyle değiştiremezsin. birazda babalık iç güdüsüyle bunları yaptığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • babalık iç güdüsü var tabi ama ''eş deme bey de'' felan gerekli mi sizce bu kadar?

• oldu bide ne zaman yapacağına karışsınlar istersen sen baya pısırık kalmışsın bnce eşin nediyo buduruma ?

0|0
    0|0
    • baba işte nasıl kırmadan söylenebilinirki?

• aileden aileye değişir tabi ama bn kırmadan uyarmayı denerdim anlamazsa ani bir cıkış denerdim ama tabi fazla kırmadan snra gider tabi ozur dilerdim ondan snrada karışmazlardı bana da sen bilirsin

• oha saçmalık. anlasınlar ne olcak bişeymi dicekler? hem iç güveysi mi geldi kocan?

1|0
    0|1
  • bunları gayet güzel bir şekilde babana anlatabilirsin en güzel çözümü o olur olursa tabi.

0|0
    0|0
    • alıngan çok. Anlatamazınız hiç bir şekilde, denedim.

• yapıcak başka bişey yok bu şekilde de kendi kendini yiyip bitirceksin.Sen boş yere üzülüp rahatsız olacağına başkası bir sebep yüzünden üzülüp rahatsız olsun.

• arkadaş olsa hani ağzının payını verir oturtursun ama bu durumda hiç bir şey denemiyor baba yani. Ne zaman eşim arasa ben o kadar dikkat ediyorumki her kelimeme yine bir şey bulup demesin diye.

• eşinle sevişirken yatak odasının kapısını birden açıverirler mazallah :)

0|0
    0|0
  • Aynı evlerde niye yaşiyosunuz anlamış değilim...

0|0
    0|0
  • ya anlasın sonucta evlisiniz sorun olmaz ve su tarif konusu yası ve karakteri ile alakalı

0|0
    0|0
  • seni neden anlayamadığımı düşünüyorum şu an

0|0
    0|0
    • karışık yazmışım ondan olabilir belki.

• Babanı balkondan aşağı at gitsin, diyecem ama o kadar gaddar değilim. O yüzden, yemeğin zehir koy ve bitsin bu işkence... :)

0|0
    0|0
    • Allah korusun çok seviyorum onu başımdan eksik etmesin Allah. Bu yönünü işte diyemiyorum bir şey. Geriliyorum ama yinede alıngan diyemiyorum hiçbir şey kırılmasın diye.

• Dinlese ne olur bea... iki günlük dünyada peygamberle mi konuşuyon sanki. Karşıdaki adam seni bir olumsuzlukta silip atar ama ailen asla silmez.

• mesele mahreminizde olbilir*dinlenmek hiç hoş değil.Naıl ne konuşacağınızı sğürekli tedirgin olarak belirliyor insan.

Kızlar Ne Diyor 4

• İdare et ya...

Beraber aynı evde olunca seks yapmayın .. Çok mu zor.. Hayır kapıyı dinleyecek hali yok ya.. Abartıyorsun bence

0|0
    0|0
    • mesele sadece o değil, her konuda.İnanın dinler.Özel hiç bir şey aramızda sessizde olsa konuşamayız.

• Evlisin sonuçta kendi evin var bence kırma..aynı evde olsan konuş derdim de gerek yok

• hayır kırmam hiç bir zaman, sadece çok dkkatli olmak zorundayız hep. Çünkü biliyoruz ki dinliyor.

• uzun soruları normalde okumam, cinsellikle ne alaka diye sonuna kadar okudum -evlisin birlikte olamıyorsun.cinsellikle alakalı kısım bu.neden ? aynı evde mi yasıyorsunuz

Babanın duzeltme mudahalelerine de he de gec.yine bildigin gibi davran

1|0
    0|0
    • ayrıyız ama bir araya geldiğimizde öyle olduğundan he desen ne fark ederki, bu sefer dediği olmayınca neden olmadı diyor.

• mevzunun inceliklerini bilmiyorum, ne gibi durumlarda mudahale ettiginide ama cocuk degilsiniz, cahil degilsiniz..secimlerinizin dogrulugunu bir sekilde kabullendirmeli, kabul etmeyecek yasta-zihniyette ise idare etmelisiniz.baba sonucta..

• idare ediyoruz bizde. Seçimlerimiz bu diyemem. Baba sonuçta ötelemiş olurum ona göre böyle yaparsam.

• Beyim daha güzel bence baban çok doğru bir adam kıymetini bil herkesin ki öyle değil

0|0
    0|0
    • anlamadım? Ben burda babamı eleştirmiyorum kötü anlamdaanlamaya çalışıyorum? ''Beyim daha güzel derken'' anlamadım?

• pısırık değilim kırılacağını bildiğimden susuyorum sadece.

• Allah eşine sabır versin başka birşey demiyorum ben katlanamam bu duruma en fazla özel günde görüşürüm ve yatıya kalmamaya çalışırım bu durumda bir ömür böyle geçmez sadece babanı düşünüyorsun

• ailenizle aynı evdemi oturuyosunuz anlamaddım

0|0
    0|0
Yükleniyor...