Eşcinsellik,toplum tarafından kabul edilmesi gereken bir hayat biçimi mi?

Dünya genelinde eşcinsellik genel olarak normal dışı ve kabul edilemez olarak algılanmaktadır. Bazı eşcinseller toplumsal baskı nedeniyle,ailelerinden dışlanmakta,işlerini kaybetmekte,toplumun düşmanca davranışlarına maruz kalmakta ve baskı görmektedir.Bu önyargılı tutum ve davranışlar nedeniyle dünyada birçok eşcinsel birey,aile içinde,ilişkilerinde ve kendi cinsel yönelimini bilen arkadaşları içinde huzursuz hissetmektedirler.Bu yaşantılar bireylerin; depresyon,kaygı gibi psikolojik sorunları heteroseksüellere oranla daha fazla yaşamalarına neden olmaktadır.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Eşcinsellik,toplum tarafından kabul edilmesi gereken bir hayat biçimi mi?

• Evet
    74% (17)70% (7)73% (24)Oy Ver
  • Hayır
    26% (6)30% (3)27% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• insanın insanlığını tanımlayan şey cinsel yönelimi değil, davranışlarıdır. kimseye zararı olmayan insanlara sadece homoseksüeller diye kötü davranışta bulunulan bir ülkede, ben homoseksüel olanın insanlığından değil, kendine zararı dokunmayan birine gereksiz yere saldıran karşı tarafın insanlığından şüphe ederim. Kesinlikle EVET.

2|2
    1|1

Kızlar Ne Diyor 14

• Herkezin bedeni kendinin napmak istiyosa onu yapar bu kimseyi ilgilendirmez...evet kesinlikle kabul edilmeliler... en yakin arkadaslarimdan biri gay ve ne tür sorunlar yasadigini görüyorum sirf tercihleri yüzünden ... bukadar homofobik olunmasina gerek yok kimseye zararlari yok çünkü

0|2
    1|0
  • ön yargı ike alakası yok.Bu dünyada kadın ve erkek tamamlar birbirini .Kendi cinsiyetinden biri değil.

0|1
    3|2
    • Yapma yaaa ! Kendi cinsiyetiyle tamamlayınca ne oluyor? Gökten zebaniler mi iniyor? Allahın cahili seni !

• Müslüman olduklarını sanmıyorum.Yoksa bu boyutunu da düşünürlerdi.Eğer ki müslümanız diyorlarsa bile dinden çıkma noktasına geldiklerini ve tekrar tövbe edip şehadet getirmeleri gerektiğini bilmeleri gerekirdi.

• Kesinlikle katılıyorum,o günahın ve lanatlendiklerinin farkında değiller,kaldıki karşı cinsle bile yapılan nikahsız birliktelikler günahken,aynı cinsle Allahın makbul görmediği yerlerden yapılan ilişkilerin Günahını düşenemiyorum bile,tövbe bile kabul edilmiyormuş bazı sapıkça olan ilişkilerde,öyle okumuştum bir hadiste..

• Bir lezbiyen olacak canı gönülden EVET

4|1
    1|0
  • Insanlari cinsel yonelim veyahut tercihlerine gore yargilayanda bir anormallik oldugunu dusunurum, senin ozel yasamina bir baskasinin asagilayici hakaret dolu sekilde mudahale etmek hakki degildir. Hastalik olmadigi kabul edilmisken hala sapkinsiniz susunuz busunuz diye naralar atan bireylerin bulunmasi gercekten aci verici,bazi insanlar kendi inlerinden baska bir diyara adim atamamislar diye dusunuyorum.

1|2
    1|0
    • Hergün başkasıyla birlikte olmak bundan övünürcesine bahsetmek,karısını aldatmak kocasını aldatmak sapkın veya sapıklık değilken bu haltları yiyen insanların eş cinselliği sapkın olarak görmesi gerçekten beyinsizce.Zaten o inlerinde kalsınlar herkez nereye yakışıyosa orda olmalı.

• Sonuna kadar evet <3 :)

1|2
    0|0
  • Oyumu kullanıyorum milyonkere EVET. :)

2|2
    1|0
  • tercihin olmasa bile saygı duyarım bizim halkımız tarafından normal görünmeyen birşey ama cahil çok işte laf anlamıyolar

0|1
    1|0
  • Evet

1|1
    1|0
  • Evet. Bundan rahatsız olanları da hiç anlamam.

0|1
    1|0
  • gerçekten bu durumda olan insanlara Rabbimizin sabırlar vermesini istiyorum. durum ne olursa olsun, eşcinsellerin toplumdan dışlanmalarına karşıyım.

bu hal, doğuştan değil de ruhsal bir hastalıksa kardeşlerimizin tedavi olmasını isterim. :(

0|0
    1|1
    • Hastalık değil,hormonal bir durum.. Ve bunun bir çaresi yok... Keşke herkes bunun bir tercih değil dde bir yönelim olduğu bilse...

• hayır, kimi bilim adamlarına göre yönelim olarak düşünülürken, kimisine göre ise hastalık olduğu belirtiliyor. zor bir durum gerçekten.

• Kimi bilim adamları dediğin kişiler önce kendi işlerine baksınlar,sonra bu konuya baksınlar.. Bunun tedavisi yok,BİTTİ

• Kesinlikle kabul edilmesi gerekiyor cunki bu bir tercih meselesi degildir, genelde kisi o cinsiyetle dogar. Ayrica insana insan oldugu icin deger vermek gerekir!

* Fakat bu konuda belirtmek istedigim, kisi Hangi Cinsden Olursa Olsun Etrafda Cocuklar Varken öpusup koklasmamalarini diliyorum. *

(Cunki ufak yaslardaki bir cocuga durumu izah etmek biraz zor oluyor.)

0|0
    0|0

• Evet

0|0
    0|0
  • Bunu normal karşılayanların zihniyetine ŞAŞARIM..İlerde çocuklarınız eşcinsel olsa hoşunuza gidermi?Toplumda eşcinselleri aramıza kabul edersek,Normal karşılarsak,sonraki nesiller,çocuklarımız özellikle bu yola sapmazmı?Azcık normal düşünün..

1|1
    4|1
  • Eşcinsellik,kendi cinsinle ilişki yaşamak kadar iğrenç birşey tanımıyorum..Tabiyki dışlanacaklar,kabul edilmeyecekler bu nasıl bir sapkınlık ve sapıklıktır?Gelecek nesillere,çocuklara,ergenlere çok yanlış bir örnek..Allah kadını ve erkeği ayrı ayrı yarattı,onlardan nesiller üresin diye olmadık yerlerden ilişki yaşayanlar insanların içinde yaşamamalı asla!

1|1
    5|3
    • Eğer ki yanında olsaydım,kafana kocaman bir taş atardım biliyor musun? Kan gelene kadar da vurmaya devam ederdim o kuş beyinli kafana ! KS bu yorumumu silerse de silsin,ben diyeceğimi dedim ! Sizin gibilerin hepsi canı cehenneme ! Öküz seni

• heee sapığım ben dikkat et tenhalarda çıkma karşıma :D

• Benim lezlerle işim olmaz,karşıma çıksan ne olur suratına bile tükürmem,o kadarını söyleyeyim Allah korusun sizin gibilerden evlatlarımızı,sevdiklerimizi

Erkekler Ne Diyor 8

• evet eşcinsellernde günümüzde normal kişilikli insanlar görülmesi gereklidir .eşcinsellerinde normal ne sağlıklı insanlar gibi olduklarını unutmamak gerekir .bir insanın nsadece cinsel kimliğine bakarak dışlanması ve toplum içerisinde hor gözle bakılması çok yanlış bir davranıştır .eşcinsel olan insanların kendileri iç muhasbe yapmakla hükümlüdürler .hiç bir insan eşcinsellere hüküm vermeye ve yargılamaya çalışmamalıdır .

0|1
    0|0
  • Din açısından bakılırsa bizim toplum tarafından kabul görecek bir durum değil ancak -tercih ya da hastalık olarak kabul etmemiz fark etmez- mantık, empatiyle ve insana değer veren bir anlayışla düşünüldüğünde kabul görebilir..ancak bizdeki bu durumu hoşgören bir anlayış değil.

0|0
    0|0
  • Çözümü yok bu işin.. Kişinin elinde olan bir şey değil..

Evet dedim.

0|1
    0|0
  • evet dedim bize düşmez karışmak

0|1
    0|0
  • HAYIR NORMAL OLMADIĞI İÇİN NORMAL KARŞALANMASIDA NORMAL DEĞİL, BİRİSİ AŞAĞIDA TARTIŞMALADA HAYVANLARI ÖRNEK VERMİŞ AMA BİZİM HAYVANLARDAN FARKIMIZ VAR HEMDE ÇOK

1|0
    1|0
  • erkeklerde hayr oyunu atan benim bende eşcinselim tabiki söylemiyorm ama belli oluyo cok dışlanıyorum hiç arkadaşım yok bu durumu hiçbi zaman kabul etmedim ailemi sorumlu tutuyorum bu konuda şu an biraz kücüğüm ama ilerde kendimi tedavi ettirip hayatıma devam etmeye calısıcam üstümde bir 3 harfli dolaştığını düşünüyorum :(

0|0
    1|0
    • Baştan sona kadar saçmalıyorsun! Ben de eşcinselim ve gurur duyuyorum kimliğimle! Senin ruhsal sorunların var bence,git önce tedavi ol,sonra kimliğine in!

• teşekkr ederim. okuldaki rehberlikci anneme kız gibi davranıyo demiş annem kızdı bana sadece benimle hiç ilgilenen olmadı. pskoloğa gittim ama derdimi anlatamadım utandım ilaç verdi ilaçları kullandım 2 gün felç oldum :/

• beyne giden damarlar tıkalı senin :-/

• bu bir hastalık tir sapıklık dir kavimlerin hela ki bu yüzden olmuş tür kuran i kerim de geçer okuyan görür

1|1
    3|0
    • 1 Ocak 1993 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) eşcinselliği "Uluslararası Hastalıklar Sınıflandırması"ndan çıkarmıştır. ICD-10 maddesi "cinsel yönelim, tek başına, bir rahatsızlık/hastalık olarak kabul edilemez" şeklindedir.

• bence bir ruhsal hastalık tir ve dini ıslam da yeri yoktur

• ne kadar kötü bir durumda olsa insanların tercihlerine saygı duyulmalı derim EVET

0|0
    1|0
    • Birincisi; bu kötü bir durum değil.. İkincisi; bu bir tercih değil,yönelim..Hormonal bir durum.. Ama ''saygı duyulmalı'' konusunda sana binlerce kez katılıyorum

• dışarıdan bakıldığında evet kötü bir durum dışlanılası değil ama kötü kimse istemez yakınının ya da ailesinden birinin olmasını bu yüzden kötü tercih ya da herneyse sebebini bilemem ama saygı duyulması gerektiğini savunuyorum her zaman

Yükleniyor...