Günde en az kaç saat uyunmalı?

Sağlık ve boy uzatmak için 13 - 14 yaş çocuklar günde kaç saat uyumalı sizce?

0|0
220

En İyi Erkek Görüşü

• ya onlar hikaye bu genlerle alakalı birde hastalıgı yoksa babasının ve annesinin ortalamasını alır basket oynarsa yıllarca birde? en fazla bu ortalamanın 7-8 cm önüne gçeebilir

1|0
    0|0
    • Cevap tamamen yanlış. Genlerin etkisi olsa da tamamen buna bağlıdır denemez. Uyku önemli bir etkendir. Büyüme hormonu ortalama 10 saat uyku için optimum seviyeye çıkar. Gıdalar doğrudan etkilidir. Süt, peynir, salatalık eksik edilmemesi gereken besinlerdir. Bunların tamamı kadınlarda adet görme dönemine, erkeklerde ise 15 yaş civarına kadar önem arz eder. Sonrasında kıkırdaklar kapanmaya başlar ve büyüme yavaşlar. 17-18 civarı ise sonlanır.

• anlattıklarımı yeniden oku anlamaışsın sanırım austwichde nazi almanyasında yapılan deneylere baktıgımızda slav ırkının dogumsal özellikler hiç degişmez? buda slav ırkının boy ve kemik yapısı olarak boy ortalamasını ortaya koyar senin anlattıkların 10 kişide uygulansa standardları geçen 3 olamaz tıbben imkansız bak dostum ben 13 yıllık diabet hastasıyım bu konuda tedavi bile gördüm bbabamın boyu 173 benim boyum lise 1de diabetin vücud gelişime ve insülin tedavisinin yan etkisinden dolayı boyum 152 falandı doktor bana senin sölediklerini söledi kii? ben diabetik diyet yaparım yani beslenme şekli senin anlatııgınla tamamen aynı gibi Şu an yaşım 24 boyum 168 ? doktor zaten sen diabet olmasan bu uygulamayı yaptıgın takdirde dahi en fazla 180 olursun çünkü baban 173 demişti

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• 8 i geçmemeli

1|0
    0|0
  • O yas aralığını bilmiyorum ama yetişkinler için 4 saat yeterli

1|0
    0|0
  • 9-10 saat uygundur

1|0
    0|0
  • 6 saat uyumalı

1|0
    0|0
  • En az 11

1|0
    0|0
  • 12..

1|0
    0|0
  • 8-9 saat civarı uyumalılar kardeşin için mi soruyorsun ?

1|0
    0|0
  • 13-14 yaş için en az 10 saat... sen 8 de uyusan yeter :)

1|0
    0|0
  • uykuyla ne alakası var boy uzaması için yüksek oranda demir vitamini almanız gerekir ,, süt ve süt ürünlerini bolca tüketin , boy uzaması kemik gellişimi ile alakalıdır kemiğin gıdası süttür.. devamında basket , voleybol türü sporlar kemiklerin esnemesine yardımcı olur. ve bu süreç 18-21 yaşında son bulur acele ediniz

0|0
    0|0
  • 8 saat ve 10 saat arası. Boy ve kilo nasıl?

1|0
    0|0
  • 7 8 iyi

0|0
    0|0
  • tuhaf ya

0|0
    0|0
  • 9 saat uyusun

0|0
    0|0
  • 7 saat en az

0|0
    0|0
  • Alakasız konu

0|0
    0|0
  • 6 saat

0|0
    0|0
  • Günlük 7 ile 8 saat normal; bie de öğle uykusu var çocuklar için büyümeyi hızlandırır...

0|0
    0|0
  • Çocuklar günü uyuyarak ta geçirebilir yetişkinler için 6 saat ıdeal

0|0
    0|0
  • bence 25 saat uyulmalı günde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...