Rahimde kisti bir sey mi?

Rahimde kist olması önemli mi yoksa basit bir hastalık mı? Ne zararı var, tedavisi nasıl filan aranızda tecrübeliler var mı?

0|1
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Kist varsa onu aliyorlar. Kizlik bozuluyor tabiki alirken. Kendiliginden patlarsa yine mudahale sart olur.
    Cikolota kisti denir genelde. Patlarsa kanaman cok olur ve kahverengi bir akinti olur.
    Kürtaj aletiyle vakumlayip temizliyorlar patladiginda.
    Normal mudahelede kucuk bir operasyonla aliniyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• herkeste kist olur
    regl döneminde patlar gider
    gitmezse de soğan kürü yaparsın
    olmadı ilaçlar filan var

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• www.kadinlaricin.net/.../...stleri-rahim-kisti.htm bu siteye gidersen detayklı ve doyurucu bilgiye ulaşacaksın.. Kanama ve kokulu akıntı olmadıkça pek sorun olmaz.

1|0
    0|0
  • zararı olmaz mı elbette var. en başta evlilerde gebeliğe engel olur.

1|0
    0|0
  • Nasıl bir kist olduğuna bağlı. Şimdi çikolata kisti dediğimiz ufak polip maling oluşumlar ise sıkıntı teşkil etmez zaten doğumla atılır ama diğer formlarda olan kist ise hem yumurtlamayı engeller hem gebe kalmayı engeller hemde regl dönemi sancılarını çok arttırır.

1|0
    0|0
  • Basit olur mu hiç? Allah korusun yumurtalıkların alınmasına kadar gider. Bu da çocuk sahibi olamazsın demek. Bunun ötesinde rahim kanserine davetiyedir. Peşi bırakılacak bir hastalık değildir. Düzenli kontrol gerektirir. Ayrıca yaşam tarzı değişikliğide şarttır. Bu değişiklik , Sağlıklı beslenme , spor ve stresten en azami derece uzak kalmaktır.

1|0
    0|0
    • Annemdede vardı hic öyle ciddi operasyon geçirmedi doğumdan sonra kendi kendine atılır demiş doktor
      Sonrada atıldı zaten

• Evet benim bir tanıdığımda da vardı. Doktor çocuk doğur dedi. Ama 3. yü kaldıramam diyerek doğurmadı ve rahmini aldılar.

• Anladım

• Bir çok kadın da olabilen bir durum, büyük sorunlar yaratmaz. Ama erken önlemini alırsan iyi olur. Ufak bir operasyonla halledilebiliyor diye biliyorum.

1|0
    0|0
  • ilişkiye giremezsin canın yanar

1|0
    0|0
  • kist iki huyludur biri iyi diğeri kötü

0|0
    0|0
  • Kist hangi isimle söylendi ise ona göre tedavi oluyor. Çikolata kisti mi polikistik over mi...

0|0
    0|0
    • Çikolata

• Soğan kürü halleder biliyorsan yap...

• Iyy ben sogan görmeye bile dayanamam
      Peki saçma bir soru sorabilirmiyim ama cahil sanmayın lüfen😂

Kızlar Ne Diyor 1

• Tehlikelidir adet döneminde çok kan kaybediyorsun bu kansizliga yol açıyor. Normalde adet döneminde o kist patlar ve dönem bittiginde tekrar oluşur. Bildiğim kadarıyla onu aldirman lazım ama bir yumurtaliginida birlikte alıyorlar

1|0
    0|0
Yükleniyor...