Doğum kontrol hapları nasıl kullanılmalı?

Doğum kontrol hapı nasıl kullanılmalı? Yani ilişkiden ne kadar süre önce içilmeye başlanmalı ? kaç tane içilmeli, ne zamana kadar kullanılmalı ve ilerde çocuk olmasını istediğimizde bir zararı olur mu?

Ciddi anlamda bilenler yazarsa sevinirim

Teşekkürler.

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• paketin üzerinde gösterildiği gibi her gün aynı saatte 1 tablet bir miktar suyla alınmalıdır.21 gün

boyunca aynı şekilde devam edilmelidir.İlacı kullanmaya adet döneminde oluşan kanamaların ilk günü veya 2. ve 5. günler

aralığında başlanmalıdır.İlaç mutlaka düzenli kullanılmalıdır, düzensiz kullanıldığı taktirde etkileri azalmakta ve yan

etkileri artmaktadır.

Daha önceden farklı bir doğum kontrol ilacı kullanılıyorsa son tabletin alındığı günden bir sonraki gün başlanmalıdır.

Yasmin kullanımına ara verileceği zaman mutlaka 21 tabletlik kutu bittiğinde ara verilmelidir.

İlacın kullanımı unutulduğunda kullanım saatinden itibaren 12 saat geçmemişse ilaç alınır ve bir sonraki gün alınması

gereken saatte alınır.Eğer kullanılması gereken saatten itiberen 12 saat geçmişse ilacın etkileri azalabilmektedir.İlacın

etkisinde azalma olmaması ve yan etkilerinin en aza indirilmesi için ilaç mutlaka düzenli kullanılmalıdır.

Yasminin Yan Etkileri:

-Rahimde leke oluşumu

-Göğüslerde gözle görülür büyümeler

-Mide ve bağırsak rahatsızlıkları

-Kan damarlarında tıkanma ve pıhtılaşma

alıntıdır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Biraz ayrıntısı var hap kullanımının müsait bir zamanda anlatırım sana.

0|0
    0|0
  • en geç 2 gün içerisinde alıyorsun. bu hağı kullandığın sürece adet görme olayı da ortadan kalkıyor. her gün düzenli olarak sırasıyla alıyorsun hapları. kaçırdığın gün olursa onu atıp ertesi gün diğerinden alıyorsun. bir kutu bittiğinde 1 hafta ara verip tekrar devam edebilirsin. kaçırdığın günlerde hamile kalma oranı da var tabii bir günden bir şey olmaz deme. bir de yumurtalıkları nötr hale getiriyor bu yüzden regl olmuyor zaten. bu durum uzun kullanımlar sonucunda çok sahibi olmana engel. bünyeye bağlı olarak ta kilo aldırabilir. çok yazdım yeter bu kadar :))

0|0
    0|0
  • 1 saat önce falan

0|0
    1|0
  • En iisi boşalmasın içine

0|0
    1|0
    • Zaten tam bir ilişkiye girmiyoruz da sürtünme oluyo korkuyorum bulaşır hamile kalma olasılığı olur diye..

• 48 saat içinde

0|0
    1|0
  • benim bildiğim günlük kullanılıyor...

her akşam belirlenen saatte alınmalı...zaten üzerinde de günler yazılı..

28 adet ve kadınların özel günlerine denk geldiğinde de es geçilmeli..

o günler geçtiğinde tekrar başlanarak rutin devam edilmeli diye biliyorum...

0|0
    0|0
  • evli değilsin dimi?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• gelişigüzel hap kullanmanızı tavsiye etmem. doktora gidin. zaten doktor size ayrıntılı olarak anlatır. ayrıca her hapın kullanım şekli farklıdır

0|0
    0|0
  • İlişkiden sonra kullandıysan artık çok geç :) 1 ay öncesinde korunmaya başlaman gerek doğum kontrol hapı kullanıyorsan

0|0
    0|0
Yükleniyor...