Trichomonas enfeksiyonu sadece aldatan eşlerde mi görülüyor?

yani araştırmalarıma göre 3 nedeni olabilirmiş.
genelde çok fazla kişiyle ilişkiye giren kadınlarda görülüyormuş, bunu zaten geç.
ikincisi de ilişkiye girilen erkek, başka bir kadından sana bu enfeksiyonu taşıyabiliyormuş. - aklımda deli sorular!!!
üçüncüsü de hijyenik olmayan -mesela umumi- tuvalet kullanımı.

ben üçüncüsü olduğuna yorup kendimi rahatlatıyorum çünkü iş yerinden kaptığımı düşünüyorum.
sizce de böyle midir? ):

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• her türlü olabilir. ama illaki ilişkide olacak diye bir şey yok. mesela bakire kızlarda da görülebiliyor.
    ortak tuvalet kullanımı, başkalarının çamaşırını kullanma gibi nedenlerle olabilir
    paraziti tuvalet klozetlerinde 45 saat, ıslak çamaşırlarda 24 saat, meni içinde 6 saat canlılığını koruyabilmektedir. yani en fazla canlı kaldığı yer tuvaletlerdir. ayrıca kağıtta canlı kalabilir. bu nedenle ortak tuvaletlerdeki kağıtları kullanmak sakıncalı.

1|0
    0|0
    • başkaların kullandığı hiç bir şeyi teninize değdirmeyin. asla tuvalete girdiğinizde önce elinizi yıkamadan tuvalete girmeyin. mutlak önce elinizi yıkayın sonra tuvalete girin. yani pis elle oranızı yıkamayın.
      biri bu hastalığı taşıyordur. tuvalet temizliğinden sonra elini yıkamaz ve sizinle tokalaşabilir. siz de o elle altınızı yıkarken bulaşır.

çok dikkat gerektirir. tanımadığınız yani temizlik durumundan emin olmadığınız insanlarla tokalaşırsanız mutlak elinizi yıkayın

En İyi Kız Görüşü

• Olabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu arkadaş ne bakteridir, ne virüs ne mantar. Tamamen parazitik yaşayan bir protozoadır.

Tuvaletten kapmak biraz zordur ama ciddi çaba gösterilirse kapılabilir. Erkeğin bunu tuvaletten kapması ise cidden pek mümkün değil.

Mesela kandida uzun süre baskılanmış bir nüfusla vajinada yaşayıp sonradan bağışıklık sisteminin baskılanması veya vajina florasının bozulması sebebi ile hortlayıp enfeksiyona sebep olabilir ama trichomonasta buna benzer bir ihtimal çok çok düşüktür. Genellikle bulaşmadan sonraki 3 hafta içerisinde genellikle balığımsı koku ile belirti gösterir. Erkeklerde ise ya sadece idrar yaparken yanma belirtisi gösterir veya hiç göstermez. Yalnız uzun sürede candida gibi düşük nüfusla bekleyip aylar yıllar sonradan kendini göstermesi genellikle pek sık rastlanmaz. Yine de mümkün değil diyemem.

Erkeklerde bunun uzun süre belirti vermeden taşınma olasılığı gayet yüksektir. Tuvaletten erkeğe bulaşma olasılığı pek olmasa da mesela kontamine sudan, özellikle durgun doğal sulardan kadına da erkeğe de bulaşma olasılığı vardır.

0|0
    0|0
  • Kesin öyledir ve sabun şampuan tarzı şeylerden de bulaşır

0|0
    0|0
    • sabundan da mı bulaşır? oha. bak bunu hiç bilmiyordum.

• Banyoda dikkat etmek gerekir kimyasal şeyler sıkıntı yaratır

• Eger bir baskasiyla iliskin olmadiysa getiye tek ihtimal ücüncü kaliyor.

0|0
    0|0
  • öyledir kötü düşünme

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki sakin olurmusun lütfen

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Nasil bir hastalikki o gecmiyormu? Tedavisi yokmu?

0|0
    0|0
Yükleniyor...