Acilllll geçmek bilmeyen sistit?

Arkadaslar merhaba ben sık sık sistit oluyorum (idrar yolları enfeksiyonu) ne kadar dikkat edersem edeyim üroloji doktorum antibiyotik veriyor kısa zaman için yetiyor kadın doğumcu üstten ultrasondan baktı bir şey göremedi daha yaptırmam gereken kontroller var mı acaba sistitin kesin nedeni için jinekolojik muayenede şart mı? üroloji doktorum yönlendirmişti kadın doğumcuya ama o sadece üstten ultrasonla baktı ve yeterli dedi ama ben ne yazık ki sık sık sistit oluyorum ne tetikliyor acaba dikkat etmeme rağmen :(

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Özellikle su tüketimine dikkat et. İdrarın rengi sarı/koyu sarı renkte ise bu dehidrasyon belirtisidir. İdrar rengi su renginin su rengine yakın olmasına dikkat et. Bu sistitin tekrarlamasını engellemenin en iyi yoludur. Devamlı susuz kalan bünyede sistitin tekrar etme lasılığı ciddi oranda artar.

Şu an şikayetin varsa doktora görün, tedavini ol. Antibiyotik kullanman gerekiyorsa kullan. Yalnız daha önce bu hastalık veya başka hastalık için son 1 yılda kullandığın tüm antibiyotiklerin listesini yaz yanında götür. Antibiyotik direnci ihtimaline karşı muhtemelen hekim başka bir etken madde içeren antibiyotik verecektir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• en başta üşütmüyeceksin. yıkadığında çok iyi kurula asla ıslak şekilde külotunu giyinme. düşük bel pantolon ve body giyinme. yani karın bölgenden soğuk alma. kısacası sıcak tut. soğuk zeminlere oturma

1|0
    0|0
  • Lanet yapiskan bir rahatsizlik. Bol su icmeye calis ayaklarini usutme, cisini yaparken disarda dikkatli ol. Ben bu konuda amoksilin tek gecerim doktoruna bu ilacin ismini ver. bir kullan derim. Ilac boyar madde icerdi icin cok basarili

1|0
    0|0
  • Oturmalı tuvalete mi giriyorsun ondan mikrop kapma ihtimalin daha çok giydigin iç çamaşırlara dikkat et 2 3 gün giy en fazla...

1|0
    0|0
    • evet tuvalet oturmalı ama iç çamaşırımı her gün değiştiririm :(

• Ondan mikrop kapma ihtimalin çok fazla bence mümkün oldukça girme ona birde senin bunyen elverisliyse oda var birde başka bisey varda burdan olmaz

• kendini iyi kollamalısın urume organlarını ve boreklerını kesınlıkle usutme soguk sudana ve havadan uzak dur ve el ve vucut hıjyenıne dıkkat et

1|0
    0|0
  • Bu sikintiyi arkadaşım denize girerek aşmıştı tuzlu suyun iyi geldiğini söylemişti ama sen doktora git.

1|0
    0|0
  • kiraz sapı kaynat geçer. ne işin var antibiyotikle

1|0
    0|0
  • bunun çaresi varmışmı

0|0
    0|0
  • Büyük tuvaletten sonra anüsü yıkarken arkadar öne değil önden arkaya doğru yıka

0|0
    0|0
  • yazında oluyor mu bu?

0|0
    0|0
    • çok nadir ama geçen yaz 1-2 kez oldu

• yediklerinle alakalı olabilir, kimyasallardan uzak durman gerek parfüm, deodorant, pudra, bol kokulu banyo sabunları, makyaj malzemeleri, asitli yiyeceklerdende uzak durmalısın, bol bol su içmelisin ve doktorun verdiği ilaçları zamanında kullanmalısın, memnun kalmazsan doktorunu da değiştirebilirsin daha uzman birini araştırarak bulursun.

• çoook teşekkür ederim ilginiz içinnn

Kızlar Ne Diyor 1

• Doktora git

0|0
    0|0
Yükleniyor...