Vajina iç dudakta sivilce benzeri bir şey çıktı. var mı bu durumu yaşayan?

iç dudağın sağ üst tarafında. wcde yanma vb durumu yok, silerken acıyor ama.. anneme sordum abartma her kız ömrü boyunca bir kaç defa yaşar bu durumu, geçmezse 4-5 sonra jinekoloğa gidersin dedi.
not: cinsel hayatım yok. beni düşündüren tek nokta, normalde kullandığım pedi bulamadığım için farklı bir marka aldım ama en iyi marka yani ben kokulu olduğu için tercih etmiyordum. regli sonrası banyo da farkettim sivilceyi, öncesinde yoktu.

0|1
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• ormal küçük sivilce şeklinde enfeksiyon tepkileri de olabilir ama başkasıntılar da olabilir.
    mesela vajina girişinin bir iki santim içinde ise bartholin apsesi olabilir. bu çok tehlikeili ve sosyal yaşamını bozacak bir rahatsızlıktır.

doktora git emin ol

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yaşadım daha önce 1-2 kez. Abartma evet, olabildiğince yıka ve kuru tut, pamuklu iç çamaşır giy maks bir haftaya geçer güven bana. İnternetten okuduklarına kafayı takma ben o hatayı yaptım :D. Onlara kalsa şeyinde pütür olsa vulva kanserisin yani. Dediğim gibi temiz tutmaya bak.

1|0
    0|0
    • canım patladı soruyu sorduğum gece. irin aktı rahatladım ama. umarım tekrarlamaz

Erkekler Ne Diyor 5

• Yeni bir akım daha başladı vajina dudakları

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun Dr git

0|0
    0|0
  • nasıl fark ediyorsun orası garip :D ama geçer

0|0
    0|0
  • Emin olmak için doktora gitmen gerekli

0|0
    0|0
  • geçer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ne bölgede olduğu önemlidir... üst kısımda ise klitorisin kökü olabilir arada şişlik durumu olur acı yapar.. fakat geçici ve tehlike teşkil etmeyen bir durumdur... eğer içe yakın değil dudak kısmında ise beze falandır hijyenine önem göstermemiş olabilirsin buna sebep olmuş olabilir ki bu da çok mühim değildir geçer... ama yine de ihmale gelmez doktora gitmenizi öneririm..

1|0
    0|0
    • gittim bartholin apsesi olmuş. ilaç yazdı geçti hemen.

• 7 gün önce sorulmuş ben bakmamıştım... geçmiş olsun

• teşekkürler

• var canım kendi kendine geçiyo 2 kere geldi basıma cok sert acı verıcı vajınamın içinde aft çıkmıştı benim :(

1|0
    0|0
    • sıcak suya oturun falan diyorlar ama bartholin apsesi için bu öneri.. bu gece denemeyi düşünüyorum. ne olduğunu tam çözemedim.

• sakn sıkma kendi haline bırak iki gunde iner o fazla ustune dusme :)

• tamam canım teşekkür ederim

• Bisey olmaz sık sertlesmesin iyilesince iz kalmiyo merak etme cok aciyo ama dayan ve sık

1|0
    0|0
    • sıkmak? kız ölürüm ciddi bir acı var öyle böyle değil zaten ucu falan da yok.

• Ucu olmuyo bir de yumusak ya yakalayip sıkmakta zor sıkmazsan gecer gibi olup tine çıkıyor en azından bende oyle oluyo

Yükleniyor...